Spreepark Berlin: چرخ و فلک در قطعات جداگانه برچیده می شود

[ad_1]

خداحافظ ، چرخ و فلک

چرخ و فلک در Spreepark در قطعات جداگانه برچیده می شود

بازسازی Spreepark آغاز می شود: چرخ و فلک جدیدی در سایت ساخته شده است. در سال 2024 باید دوباره به بازدید کنندگان تبدیل شود.


چرخ و فلک در Spreepark در حال برچیدن است.

چرخ و فلک در Spreepark در حال برچیدن است.

عکس: DAVIDS / Sven Darmer

برلین لمس مالیخولیایی از Spreepark برلین گسترش می یابد: چرخ و فلک 45 متری از روز جمعه در تمام قسمتهای تاریخی آن برچیده شده است. 40 گوندولای سازه 220 تنی و همچنین تاج قرمز استیل ، هشت دکل پشتیبانی کننده بلند و 40 بلندگویی از بین می روند. کار از نظر فنی پیچیده است. یک شرکت تخصصی با چندین جرثقیل حرکت کرده است تا سواری 31 ساله را به طور حرفه ای از بین ببرد. خداحافظ ، چرخ و فلک!اما پایان باید یک آغاز جدید نیز باشد – آغاز یک مرحله جدید هیجان انگیز از ساخت و ساز در Spreepark. چرخ و فلک جدیدی در همین سایت ساخته می شود. در سال 2024 باید دوباره به بازدید کنندگان تبدیل شود. طبق گفته مدیر عامل شرکت دولتی Grün Berlin GmbH ، کریستوف اشمید ، این هزینه حدود چهار میلیون یورو است. چرخ و فلک یک بلوک مهم در پروژه Spreepark چند میلیون دلاری است ، که سالها مورد بحث عمومی بوده است – از زمان ایالت ایالت برلین در سال 2014. علاوه بر چرخ و فلک ، Spreepark شامل بسیاری از عناصر و ساختمان های دیگر مانند نوار Eierhäuschen یا پارک تفریحی Spree-Blitz است.


یک چیز مطمئناً: با برچیده شدن که اکنون آغاز شده ، نوسازی پارک تفریحی سابق شتاب بیشتری می گیرد. مناقصه شرکت تخصصی که ساخت جدید چرخ و فلک را بر عهده خواهد گرفت از ماه اکتبر در سراسر اتحادیه اروپا برگزار می شود. ساختمان جدید باید از سال 2023 شروع شود. و قیمت سوار شدن به چرخ و فلک جدید چقدر می تواند باشد؟ اشمیت می گوید ، برنامه ریزی خیلی دور نیست. اما “هزینه ورودی متوسط ​​، در صورت وجود” برای Spreepark در نظر گرفته خواهد شد. این صریحاً در مورد درآمدزایی با این پروژه از بخش دولتی نیست ، بلکه در ایجاد تجربه ای سرگرم کننده برای شهروندان است.

برچیدن باید طی هفت هفته انجام شود

اکنون مهم است که برچیدن چرخ و فلک قبل از شروع فصل تولید مثل پرندگان در 1 مارس 2021 به طور کامل تکمیل شود. اگر می خواهید دوباره چرخ و فلک را ببینید ، باید هفت هفته آینده در Spreepark توقف کنید. اما یک نمایش دیجیتالی از سایت ساختمانی نیز ممکن است – از طریق وب کم

اکنون لازم است بررسی شود که آیا قطعات قبلی می تواند در چرخ و فلک جدید تعبیه شود یا خیر و همچنین به دوام آنها بستگی دارد. برای طرفداران فناوری ، مدیر پروژه Christian Pfeiffer از Grun Berlin به طور مفصل گفت: “قطعاتی که باید بازرسی شوند از نظر نقص پنهان که از طریق نفوذ رنگ و آزمایش ذرات مغناطیسی نزدیک به سطح گسترش می یابد ، بررسی می شود. در هر دو فرآیند ، یک عامل آزمایش بر روی سطح جز of تمیز شده اعمال می شود و نتیجه بصری ارزیابی می شود. سونوگرافی همچنین برای تشخیص آسیب های پنهان عمیق استفاده می شود.


“پالس اولتراسونیک اعمال شده همچنین می تواند ضخامت دیواره های مورد استفاده برای تشخیص خستگی مواد ناشی از فرسایش یا خوردگی را تعیین کند. در روش تصویربرداری اشعه ایکس ، ریخته گری های بزرگ ، مانند دکل ها و جوش های چند لایه با استفاده از فن آوری اشعه ایکس ، “توضیح می دهد Puffuffer. اشعه ایکس نه تنها باید نمای داخل م componentلفه را فراهم کند ، بلکه ضخامت ماده را تعیین کرده و بی نظمی های پنهان در مواد را نشان می دهد. همه اجزا در سایت ذخیره می شوند.

تیمی از هنرمندان و مهندسان باید چرخ و فلک را طراحی کنند

علاوه بر آزمایشات مواد ، تیمی از مهندسان و هنرمندان نیز جمع شده اند. او باید یک ایده طراحی برای چرخ و فلک جدید ایجاد کند. به گفته کریستوف اشمیت ، هدف این است که “از نظر مفهوم کلی Spreepark به عنوان پارک هنر ، فرهنگ و طبیعت ، تجدید نظر در مورد چرخ و فلک به صورت هنری و جذابیت آن ، به عنوان مثال از طریق هنر سبک”. اولین پیش نویس ها باید امسال موجود باشد.

افتتاح Spreepark به تدریج از سال 2022 برنامه ریزی می شود ، زمانی که رستوران و مکان هنری جدید با بار Eierhäuschen افتتاح می شود. پیش بینی می شود ناحیه مرکزی اطراف چرخ و فلک تا سال 2024 و سایر عناصر تا سال 2026 آماده شود. هزینه این پروژه در مجموع 70 میلیون یورو است. چرخ و فلک جاذبه اصلی در Spreepark آینده خواهد بود – مانند قبل در پارک تفریحی GDR سابق “Kulturpark Plänterwald”.

بنای دیدنی 45 متری پارک در سال 1989 نصب شد – در چهلمین سالگرد GDR ، تبلیغ شده به عنوان “بزرگترین چرخ و فلک در اروپا”. این جایگزین چرخ و فلک کمی کوچکتر شد که در سال 1969 برای بیستمین سالگرد GDR ساخته شد. Spreepark تا سال 2002 که ورشکست شد به صورت خصوصی مدیریت می شد. این سایت از سال 2014 تحت مالکیت استان برلین است.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *