SAP خود را برای شرایط سخت دیگری آماده می کند

[ad_1]

هیچ هدفی برای سال 2021 وجود ندارد

SAP خود را برای شرایط سخت دیگری آماده می کند

مشاغل ناشی از همه گیری ، اهداف مالی محدود ، سقوط بازار سهام – سال 2020 برای SAP سال خوبی نبود. اما پیش بینی های سال جدید نیز کم است.

به روز شده: 15.01.2021 ، 2:26 بعد از ظهر


پس از کاهش جزئی فروش در سال 2020 ، SAP انتظار دارد سود عملیاتی تعدیل شده در سال 2021 کاهش یابد - در موارد شدید تا 6 درصد.

پس از کاهش جزئی فروش در سال 2020 ، SAP پیش بینی می کند سود عملیاتی تعدیل شده در سال 2021 – در موارد شدید تا 6٪ – کاهش یابد.

عکس: dpa

والدورف بزرگترین سازنده نرم افزار اروپا ، SAP ، علی رغم سه ماهه گذشته مناسب در سال گذشته ، در حال آماده شدن برای شرایط دشوار دیگری است.

پس از کاهش جزئی فروش در سال 2020 ، بزرگترین گروه آلمانی DAX از نظر ارزش بازار انتظار می رود منهای سود عملیاتی ، که برای اثرات ویژه و ارزی در سال 2021 تنظیم شده است – در موارد شدید تا 6 درصد ، اما حداقل 1 درصد این شرکت از منطقه راین-نکار جمعه شب پیش بینی را بر اساس داده های اولیه اعلام کرد. هیچ هدفی برای توسعه بیشتر فروش یا نتیجه خالص برای سال 2021 وجود ندارد.

در سال گذشته ، SAP درآمد عملیاتی تعدیل شده قبل از بهره و مالیات را 8.28 میلیارد یورو گزارش کرد – کمی بیشتر از سال گذشته. اگر جلوه های ویژه را نادیده بگیرید ، SAP حتی موفق به افزایش 48٪ به 6.62 میلیارد یورو سود عملیاتی شد. با این حال ، این پیشرفت عمدتا به دلیل قیمت سهام است که از آن زمان به شدت سقوط کرده است ، که به طور قابل توجهی هزینه پرداخت های مبتنی بر سهام مورد نیاز از سال 2019 را کاهش داده است. از نظر فروش ، پایین ترین قیمت برای سال 2020 کاهش یافته است 1٪ تا 27.34 میلیارد یورو ، نتیجه خالص تا 29 ژانویه در دسترس نخواهد بود.

در سه ماهه چهارم ، SAP عملکرد بهتری نسبت به انتظارات تحلیلگران داشت ، زیرا فروش مجوزها بخصوص به دلیل انتظارات افت نکرد. اهداف اولیه سالانه به طور قابل توجهی بالاتر بود – اما اثرات همه گیری تاج و بازسازی داخلی مانع تجارت SAP شد. پس از آنکه گروه فناوری اهداف مالی سال 2020 خود را به طرز شگفت انگیزی دوباره لغو کرد و وعده سودآوری سال گذشته را داد ، SAP نیز در بازار سهام سقوط کرد – و اکنون از اوج های قبلی فاصله دارد.

از آن زمان ، ده ها میلیارد یورو سرمایه بازار ناپدید شده است ، به علاوه انتقاد مداوم مشتریان: بسیاری از شرکت ها از ادامه رابطه ضعیف بین بسیاری از برنامه های SAP انتقاد کرده اند. کارهای زیادی برای مدیر عامل کریستین کلاین (40) انجام شده است ، که تحت فشار بوده و از اکتبر 2019 – تا آوریل در مدیریت دوگانه ، فقط از آن زمان این شرکت را اداره کرده است.

مدیریت قبلاً درباره عواقب همه گیری در پاییز که حداقل تا نیمی از سال 2021 تقاضا می کند ، هشدار داده بود. این گروه اکنون انتظار دارد كه درآمد حاصل از فروش اشتراك نرم افزارها و مجوزها در سال 2020 دچار ركود شود یا پس از تعدیل اثرات ارزی ، حداكثر 2 درصد افزایش یابد. در میان آنها ، SAP معتقد است که نرم افزار با سرعت رشد برای استفاده در اینترنت 13 تا 18 درصد رشد خواهد کرد.

طبق مطالعه ای که توسط انجمن تأثیرگذار مصرف کننده DSAG انجام شد و هزاران مشتری SAP را گرد هم آورد ، تقریباً سه چهارم کل شرکت های مورد نظر از کاهش فروش در پاییز شکایت داشتند. جنس هونگرهاوزن ، رئیس DSAG گفت که این امر همچنین بر بودجه IT مشتریان SAP تأثیر می گذارد. “بسیاری از افراد هستند که می گویند ،” ما در حال حاضر پروژه های IT خود را تسریع می كنیم. اما تقریباً همان تعداد كسانی كه می گویند ، “ما در حال حاضر كمی پروژه های خود را كاهش می دهیم ، سرعت آنها را كاهش می دهیم. این باید تا اواسط سال آینده اتفاق بیفتد. در همین حالت بمانید.

مدیر کلین با توجه به همه وظایف در آینده به یک تیم مدیریتی گسترده اعتماد خواهد کرد. جولیا وایت 47 ساله مستقر در ایالات متحده در حال انتقال از مایکروسافت به SAP است و مسئولیت بازاریابی و راه حل های نوآورانه تجارت و فناوری را از اول مارس در یک سمت جدید ایجاد خواهد کرد. یک ماه زودتر ، اسکات راسل ، 47 ساله ، در داخل به کمیته SAP ارتقا یافت – استرالیایی جایگزین Adair Fox-Martin می شود که اواخر ژانویه آنجا را ترک کرد و قرار است رئیس جدید فروش و خدمات مشتری شود.

© dpa-infocom ، dpa: 210115-99-38983 / 3

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *