Nord Stream 2 – شوورین راه را برای بنیاد روشن می کند

[ad_1]

ساخت و ساز بیشتر در 15 ژانویه

Nord Stream 2 – شوورین راه را برای بنیاد روشن می کند

خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 در دریای بالتیک همچنان بحث ها را برانگیخته است. رویداد اخیر با ابتکار عمل مکلنبورگ-غربی پامرانیا تهیه شد. این دولت بنیادی را تأسیس خواهد کرد که موجب حفاظت از محیط زیست و آب و هوا ، بلکه همچنین ساخت خط لوله می شود.


نخست وزیر مکلنبورگ-پامرانیا غربی مانوئلا شوزیگ از احداث بیشتر خط لوله گاز خبر داد

نخست وزیر مکلنبورگ-پامرانیا غربی ، مانوئلا شوزیگ ، از ساخت بیشتر خط لوله گاز Nord Stream 2 در جلسه ویژه پارلمان ایالت خبر داد.

عکس: dpa

شوورین پارلمان ایالتی مکلنبورگ-پمرانیا غربی زمینه ایجاد بنیاد زیست محیطی ایالتی را فراهم کرده است که هدف آن کمک به تکمیل خط لوله بحث برانگیز Nord Stream Baltic 2 است.

روز پنجشنبه در جلسه ویژه ای در شوورین ، پارلمان با اکثریت قاطع به پیشنهاد دولت سیاه سرخ رأی داد. SPD ، CDU و چپ رأی مثبت دادند ، در حالی که AfD رای ممتنع داد. Nord Stream 2 AG از خلق برنامه ریزی شده استقبال می کند. این شرکت روز پنجشنبه اعلام کرد ، این بنیاد از اهداف آب و هوایی آلمان پشتیبانی می کند و امکان تأمین گاز طبیعی را امکان پذیر می سازد.

به گفته نخست وزیر مانوئلا شوسیگ (SPD) ، این بنیاد که به سمت منافع عمومی متمرکز است ، در درجه اول باید پروژه هایی را در زمینه حفاظت از محیط زیست ، طبیعت و آب و هوا ارتقا دهد. اما همچنین می توانند برای مدت زمان محدودی از نظر اقتصادی فعال شوند. شویتزگ گفت: “ما هیچ برنامه ای برای ساخت و بهره برداری از این بنیاد نداریم.” فقط فرصتی برای کمک به تکمیل وجود دارد.

وی گفت: “آیا این گزینه ضروری و مورد استفاده قرار می گیرد ، به این بستگی دارد که ایالات متحده همچنان به تحریم های شرکت های آلمانی و اروپایی اعتماد کند.” این بنیاد در حال خرید قطعات و ماشین آلاتی است که برای تکمیل خط لوله ضروری است. هدف این کار دور زدن تحریم های تهدیدآمیز آمریکا علیه شرکت های درگیر در ساخت خطوط لوله تا حد ممکن است. شوتزیگ ابراز امیدواری کرد که گفتگوهای میان دولت فدرال و دولت جدید ایالات متحده بتواند شرایط را تسکین دهد.

ساخت این خط که به گفته دولت ایالت حدود 11 میلیارد یورو هزینه دارد ، در اواخر سال 2019 اندکی قبل از اتمام پس از خم شدن شرکت های اروپایی تحت فشار ایالات متحده و کشتی ها برای لوله گذاری از دریای بالتیک متوقف شد.

ایالات متحده مخالفت خود با این پروژه و تحریم های اعلام شده علیه شرکت های شرکت کننده را با وابستگی بیش از حد شرکای اروپایی خود به گاز روسیه توجیه می کند. از طرف دیگر طرفداران خطوط لوله ایالات متحده را متهم می کنند که می خواهد گاز مایع خود را فقط در اروپا بهتر بفروشد.

شویتزیگ از بنیاد بنیاد در برابر انتقادات انجمن های زیست محیطی که خواستار جدایی کامل از سوخت های فسیلی است ، دفاع کرد. آلمان به عنوان یک کشور صنعتی نیازهای بالایی به انرژی دارد که در آینده نیز باید از طریق برق سبز پوشانده شود. اما نیروگاه های گازی به عنوان یک فن آوری اتصال برای انتقال موفقیت آمیز انرژی مورد نیاز است. شوئزيگ با اشاره به روش بحث برانگيز توليد در آمريكا گفت: “راه گاز وجود دارد. گاز از خط لوله درياي بالتيك به جاي گاز شكننده است.”

انجمن های زیست محیطی NABU و WWF آلمان از انتقاد خود نسبت به خط لوله گاز بالتیک و پایگاه برنامه ریزی شده پشتیبانی می کنند. در بیانیه مشترک آمده است: “با پول مالیات دهندگان تحت عنوان حفاظت از محیط زیست ، تعهدات حفاظت از آب و هوا تضعیف می شود و بحران آب و هوا بیشتر می شود.” هیچ پشتیبانی و همکاری با بنیاد وجود نخواهد داشت.

جوچن لامپ ، رئیس دفتر WWF در دریای بالتیک توضیح داد: “ما فقط می توانیم این مکان را به عنوان یک برچسب فریبنده درک کنیم.” “این” خدمات دوستی “همچنین به کشور و نگرانی بنیادهای” واقعی “زیست محیطی آسیب می زند ، که متعهد به حفاظت از محیط زیست هستند و به عنوان دارندگان سیاست دیروز شناخته نمی شوند.”

یوشن شولته عضو SPD با این موضوع مخالفت می کند. بنیاد جدید به وضوح یک نهاد حفاظت از آب و هوا و محیط زیست است ، نه یک بنیاد پنهانی Nord Stream ، و مانند شولت ، سخنرانان سایر گروه های پارلمانی در پارلمان ایالت در مورد ساخت خط لوله و استفاده از گاز طبیعی به عنوان تقاضا بحث می کنند انرژی می تواند به طور کامل توسط منابع تجدید پذیر مانند خورشید و باد پوشانده شود. این می گوید که با توجه به ساخت و ساز پیشرفته ، اتمام این امر دلیل اقتصادی است.

نخست وزیر سابق اروین فروشنده (SPD) ، که قرار است ریاست افتخاری بنیاد را به عهده بگیرد ، گفت که دولت ایالت به وضوح به Nord Stream 2 متعهد شده است. به همین دلیل خوب و درست است که بنیاد به تکمیل کمک کند. وی تأكید كرد: “با این حال ، در این زمینه ، حفاظت از آب و هوا به وضوح مهم است.” حفاظت از آب و هوا وظیفه قرن است که جامعه مدنی باید برای آن برنده شود. فروشنده گفت: “این بنیاد اطلاعات ، پشتیبانی و شبکه را فراهم خواهد کرد.”

به گفته شوئزیگ ، دولت بنیاد را با سرمایه اهدای 200000 یورو اهدا خواهد کرد. Nord Stream که قبلاً در زمان ساخت خط اول به دو بنیاد محیط زیست پول داده بود ، در ابتدا 20 میلیون یورو تعهد کرد.

طبق گفته شرکت انرژی روسی گازپروم ، 94 درصد خط لوله به عنوان یک سرمایه گذار بزرگ تکمیل شده است. این بدان معنی است که بیش از 2300 کیلومتر لوله دو هسته ای در بستر دریا وجود دارد. چند هفته پیش ، یک شناور لوله گذار روسی فعالیت خود را از سر گرفت و یک قطعه 2.6 کیلومتری خط لوله را در منطقه انحصاری اقتصادی آلمان به پایان رساند. به گفته اداره انرژی دانمارک در روز پنجشنبه ، کار برای رفع شکاف جزیره Bornholm دانمارک قرار است در اواسط ژانویه آغاز شود.

از سال 2012 ، گاز طبیعی روسیه از طریق Nord Stream 1 به آلمان می رود. طبق گفته اپراتور ، خط انتقال دو خط حدود 55 میلیارد مترمکعب در سال ظرفیت حمل و نقل دارد. همین مقدار باید از طریق Nord Stream 2 جریان یابد.

© dpa-infocom ، dpa: 210107-99-934409 / 4

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *