Mole در حال تکمیل پروژه حفاری خود در مریخ است

[ad_1]

ربات حفاری

Mole در حال تکمیل پروژه حفاری خود در مریخ است

علی رغم همه تلاش ها: “مریخ و خال شجاع ما فقط با هم نبودند.” یک کارمند دلیل پایان نهایی ربات حفاری در آلمان را شرح داده است.


سخنگوی مرکز هوافضای آلمان گفت: “قرار بود پنج متر عمق حفر شود.” “او دیگر این کار را نخواهد کرد.”

عکس: dpa

کلن بازیگر تا حدودی ناخوشایند “Mars Mole” – یک ربات حفاری که در آلمان در سیاره سرخ توسعه یافته است – سفر خود را کامل می کند. این را مرکز فضایی آلمان (DLR) اعلام کرد.سخنگوی گفت: “برای او برنامه ریزی شده بود که به عمق پنج متر حفاری کند.” “او دیگر این کار را نخواهد کرد.” “خال مریخ” با هواپیمای ناوشکن InSight ناسا به مریخ پرواز کرد و در نوامبر 2018 به زمین نشست. DLR آن را “نوعی میخ خودرانش” نامید – قطر 2.7 سانتی متر. به مدت دو سال سعی کرد در عمق زمین فرو رود. در زیر سطح مریخ قرار بود دما و شار گرما را اندازه گیری کند.

با این حال ، در مسیر رسیدن به عمق مورد نظر ، “خال” متوقف شد – هیچ پیشرفتی حاصل نشد. بر اساس اطلاعات ، محققان در میان موارد دیگر دریافتند که خاک منطقه کاملاً متفاوت از هر چیزی است که قبلاً دیده اند.

تیلمن اسپون از م Instituteسسه تحقیقات سیاره DLR با جمع بندی پایان آزمایش های حفاری گفت: “ما هرچه در توان داشتیم دادیم. اما مریخ و خال شجاع ما فقط با هم نبودند.”

مول از ابتدا مشکلاتی داشت. در همین حال ، بیش از نیم سال در عمق 35 سانتی متری باقی ماند. تا اینکه سرنشین با بازوی رباتیک خود به InSight کمک کرد که کمی جلوتر رفت. در اکتبر 2019 ، ربات حفاری مریخ جهت کاملاً اشتباهی را در پیش گرفت. به جای کندن ، “میخ” ظاهر شد ، اما هنوز در گمانه بود. در آن زمان ، علیرغم دشواری ها ، محققان هنوز به هدف خود برای رسیدن به “خال” تا عمق سه تا پنج متری پایبند بودند.

هایکه رائور ، مدیر انستیتوی تحقیقات سیاره DLR در برلین-آدلرشوف گفت: “این سیاره برای کشف یک همسایه دشوار است و خواهد ماند.” آزمایش HP3 Mall (بسته حرارت و خصوصیات فیزیکی) حداقل اندازه گیری درجه حرارت لایه بالایی خاک مریخ را ارائه می دهد. با توجه به DLR و سایر پروژه های تحقیقاتی “ماموریت بینایی” نیز باید ادامه یابد. این موارد شامل لرزه سنج ، آزمایش امواج رادیویی بر روی ماهیت هسته این سیاره و حسگرهای زمان است.

© dpa-infocom ، dpa: 210115-99-32678 / 2


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *