Duden آنلاین فرم های زنانه را بهبود می بخشد

[ad_1]

زبان

Duden آنلاین فرم های زنانه را بهبود می بخشد


کاترین کانکل-رازوم ، سرپرست تیم تحریریه دودن ، با کتیبه ای مقابل دیوار ایستاده است

کاترین کنکل-رازوم ، سرپرست تیم تحریریه دودن ، با عبارت “زبان همه چیز را می گوید” در مقابل دیواری ایستاده است.

عکس: dpa

برلین فرهنگ لغت آنلاین دودن-ورالاگ بر اساس فرم های زنانه ساخته شده است. همانطور که روز جمعه كودرین كونكل-رازوم ، سرپرست تیم تحریریه دودن ، گفت ، حدود 12000 عنوان شخصی و حرفه ای باید به تدریج تغییر كنند تا فرم های زن و مرد از موقعیت برابر برخوردار شوند و به طور خاص توضیح داده شوند.دکتر در حال حاضر در نسخه آنلاین ظاهر می شود: “زنی که پس از تحصیل پزشکی و آموزش بالینی ، برای درمان بیماران تأیید دولت (تأیید) دریافت کرده است.” از سوی دیگر ، معلم باید با اشاره به معلم (“شکل معلم زن”) قناعت کند.

بازنگری متوالی Dudens آنلاین پاییز سال گذشته آغاز شد و باید در سال جاری به پایان برسد. از یک طرف ، زنان باید بیشتر دیده شوند. اما دلایل عملی زیادی نیز وجود دارد: در حالی که می توان تأثیرگذار را برای لحظه ای با تأثیرگذار در Duden چاپ کرد ، زنان / مردان اگر می خواهند بدانند که تأثیرگذار دقیقاً چه کاری انجام می دهد ، مجبور هستند برای بار دوم آنلاین کلیک کنند.

كونکل-رزوم گفت: “آنچه ما انجام می دهیم واقعاً جدید نیست.” “این فقط ادامه آشکار کاری است که ما مدتهاست انجام می دهیم.” برای بیش از 20 سال ، دودن هنگام معرفی نام های شخصی و حرفه ای جدید ، اشکال مردانه و زنانه را پذیرفته است. در دودن چاپ شده ، در ابتدا پزشک به طور خاص توضیح داده نشده است. هر کسی که می خواهد بداند در آنجا چه کاری انجام می دهد ، معطوف به مرد است.

انتقاد از اینکه جنسیت جنسیتی (کلمه ای خنثی از جنسیت است) با بازبینی آنلاین از بین می رود ، توسط Kunkel-Razum رد شده است: مصرف کنندگان می توانند “به پزشک مراجعه کنند” و “توسط پزشکان معالجه شوند”. دی ولت پیش از این در مورد حسابرسی گزارش داده بود.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *