Biontech ، Moderna: فاصله واکسیناسیون 1 تا 2 چیست؟

[ad_1]

توصیه Stiko

Biontech و Moderna: فاصله بین واکسیناسیون

Biontech ، Moderna ، Astra Zeneca ، Novavax: این تفاوت واکسن ها است

Biontech ، Moderna ، Astra Zeneca ، Novavax – این تفاوت واکسن ها است

واکسن های تاج از Biontech / Pfizer ، Moderna ، Astra Zeneca و Novavax در حال حاضر در حال بحث و بررسی هستند. در اینجا تفاوت چهار واکسن را در اینجا ببینید.

نمایش توضیحات

در آینده ، باید بین اولین و دومین واکسیناسیون mRNA توسط Biontech و Moderna شش هفته فاصله باشد. عواقب آن چیست؟

برلین

  • واکسیناسیون تاجگذاری در آلمان سریعتر و سریعتر پیش می رود – حداقل با اولین واکسیناسیون ها بیش از 30 درصد از آلمانی ها قبلاً واکسینه شده اند
  • بسیاری از آنها هنوز باید منتظر واکسیناسیون دوم خود باشند
  • از آنجا که باید فاصله مشخصی بین دو واکسیناسیون وجود داشته باشد – اما کدام فاصله برای واکسن های mRNA مانند Biontech و Moderna بهترین است؟

کمیته دائمی واکسیناسیون (استیکو) در موسسه رابرت کوچ (RKI) توصیه می کند فاصله واکسیناسیون برای تخلیه واکسن های mRNA و تزریق واکسن دوم فقط شش هفته در آینده. این از موارد جدید آنها می رود توصیه واکسیناسیون Covid-19 رخ داده است هیئت مستقل متخصص در حال به روز رسانی برای چهارمین بار و یک بار است طراحی مناسب ثبت شدهدر این مقاله آمده است: “استیکو با توجه به تأییدیه ها و داده های مربوط به کارآیی ، توصیه می کند واکسن mRNA یک فاصله 6 هفته ای بین دو واکسیناسیون وجود دارد.
دلیل: هر دو بسیار خوب هستند محافظت فردی و همچنین تأثیر بیشتری نسبت به واکسیناسیون در سطح جمعیت دارد. به زبان ساده: اگر فاصله بین واکسیناسیون را افزایش دهید ، می توان افراد بیشتری را با دوزهای موجود کوتاه مدت واکسینه کرد و با اولین تزریق در برابر عفونت و دوره های شدید کرونر محافظت کرد. اینجا بخوانید: این فاصله بین واکسیناسیون اول و دوم در Astrazeneca است.


تاج: تاکنون دو واکسن mRNA در آلمان تأیید شده است

تاکنون ، دو واکسن mRNA در آلمان تأیید شده است – Biontech و Moderna ، و Curevac به زودی دنبال خواهد شد. تاکنون ، دوز دوم واکسن Comirnaty از Biontech / Pfizer ظرف سه تا شش هفته پس از اولین دوز تزریق شده است ، در حالی که واکسن Covid-19 Vaccine Moderna به مدت چهار تا شش هفته تزریق شده است. با این حال ، استیکو توصیه خود را به محض اینکه به دلیل کشفیات جدید منطقی به نظر می رسید ، اصلاح کرد.
این مورد همچنین در مورد واکسن ها و علائم جدید اعمال می شود. چهارمین توصیه اصلاح شده برای واکسیناسیون علیه COVID-19 گروه متخصص شامل افرادی است که نیاز به دیالیز دارند بیماری مزمن کلیوی یک قدم به جلو در اولویت بندی واکسیناسیون. همچنین واکسن برداری جدید یانسن از جانسون و جانسون به لیست واکسن های توصیه شده اضافه شده و توصیه های مربوط به Astrazeneca متناسب شده است. در مورد آن بخوانید: کلیه اطلاعات مهم در مورد واکسیناسیون علیه Astrazeneca


لاوترباخ: تغییر در دوره منجر به 60 میلیون واکسینه شدن تا ژوئیه خواهد شد

متخصص بهداشت SPD کارل لاوترباخ در این میان ، حتی خواستار تغییر روند استراتژی واکسیناسیون تاج به بیشترین تعداد واکسیناسیون اولیه کوتاه مدت شد. او توصیه می کند فاصله تا واکسیناسیون دوم برای واکسن های mRNA از Biontech و Moderna ، نه تنها برای افزایش آن به شش هفته ، بلکه برای افزایش آن تا دوازده هفته.

اطلاعات بیشتر در مورد موضوع: واکسیناسیون تاج با Astrazeneca – فاصله صحیح تا واکسیناسیون دوم چقدر است؟

این تمدید اجازه می دهد تا بیش از 60 میلیون نفر در آلمان برای اولین بار تا ماه ژوئیه واکسینه شوند و بنابراین علیه بیماری های شدید او در آوریل آوریل در Augsburger Allgemeine گفت: “اگر اکنون استراتژی خود را تغییر دهیم و بر روی بیشترین تعداد واکسیناسیون اولیه تمرکز کنیم ، بلوک چهارم دیگر لازم نیست.” اینجا بخوانید: واکسیناسیون را با تاج در پزشک خانواده خود شروع کنید – همه چیز در مورد ثبت نام و سفارش است


لاوترباخ همچنین به تجربه بریتانیا اشاره کرد محاسبات مدل با مشارکت او ، که طبق آن می توان از “بیش از 10،000” مرگ جلوگیری کرد. “نتایج نظرسنجی از استرالیا نشان می دهد که حفاظت واکسن های mRNA حتی بین هفته ششم و دوازدهم پس از واکسیناسیون به حدی برجسته است که خطر پیشرفت شدید با ماندن در بیمارستان یا نتیجه کشنده در مورد عفونت کرونر بسیار کم است. ” اینجا بخوانید: Biontech ، Moderna ، Astrazeneca: واکسنها مقایسه شده است
استیکو عمداً با درخواست لاوترباخ برای افزایش بیشتر فاصله واکسیناسیون مخالف است. بر اساس تقاضا روی آینه روزمره گروه متخصص به وضوح قرار گرفته است. طبق گفته سخنگوی RKI ، استیکو “صریحاً” به دوره های تحت تأیید واکسن اشاره دارد.

اطلاعات بیشتر در مورد واکسن ها: بنیانگذار Curevac: “ما 300 میلیون جعبه تولید می کنیم”

(aknv / dpa)


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *