45 آلمانی دیگر از افغانستان پرواز کردند

[ad_1]

پرواز مسافری

45 آلمانی دیگر از افغانستان پرواز کردند


هواپیمای قطر ایرویز در فرودگاه کابل به پرواز درآمد.

پرواز یک هواپیمای قطری در فرودگاه کابل

عکس: dpa

آلمانی ها در افغانستان دیگر نمی توانند روی کمک بوندس ور حساب کنند. اما ظاهراً طالبان به خارجی ها اجازه می دهد در پروازهای مسافری کشور را ترک کنند.

کابل / برلین دومین پرواز مسافری شرکت هواپیمایی قطر نیز روز جمعه 45 شهروند آلمانی و خانواده های آنها را از کابل ، پایتخت افغانستان به همراه داشت. وزارت خارجه روز شنبه در برلین اعلام کرد.


روز پنجشنبه ، 15 آلمانی در اولین پرواز برای تخلیه شهروندان از افغانستان به امارات عربی قطر آورده شدند. یک سخنگو گفت که او به شدت روی گزینه های خروج بیشتر کار می کند.

به گفته دولت آمریکا ، این دو پرواز که توسط قطر سازماندهی شده است ، از روز پنجشنبه بیش از 250 خارجی را به امنیت رسانده است. در زمان به قدرت رسیدن طالبان در اواسط ماه اوت ، بیش از 120،000 نفر با ماشین های نظامی به داخل هواپیما رفته بودند. بوندس ور حدود 5300 نفر را اخراج کرد.

از زمان پایان ماموریت تخلیه نظامی در کابل ، با خروج آخرین سربازان آمریکایی ، کشورهای غربی تلاش می کنند تا به شهروندان خود و مقامات محلی محلی افغانستان اجازه خروج از کشور را بدهند. مسیرهای زمینی و پروازهای کشورهای همسایه به طور فزاینده ای برای این منظور استفاده می شود.

پاکستان همچنین از برنامه خود برای استفاده مجدد از فرودگاه کابل برای آوردن مردم از افغانستان خبر داده است. سخنگوی خطوط هوایی ملی پاکستان به خبرگزاری آلمان گفت: “ما منتظر شروع پروازهای تجاری به کابل هستیم ، اما ممکن است این کار مدتی طول بکشد.” این شرکت هواپیمایی با سازمان هایی مانند سازمان ملل متحد ، اتحادیه اروپا و بانک جهانی تماس گرفته است.

© dpa-infocom ، dpa: 210911-99-177141 / 4


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *