17 افسر پلیس در تظاهرات در یادبود لوکزامبورگ-لیبکنشت زخمی شدند

[ad_1]

فردریش شاین

17 مأمور پلیس در تظاهرات در یادبود لوکزامبورگ-لیبکنشت زخمی شدند

اتحادیه ای از گروههای چپ خواهان تظاهرات حافظه شده بود. درگیری با پلیس درگرفت.


دستگیری ها در آستانه تظاهرات صورت گرفت.

دستگیری ها در آستانه تظاهرات صورت گرفت.

عکس: مائوریتزیو گامبارینی

برلین روز یکشنبه پلیس با تجهیزات ضد شورش به تظاهرات معترضین حمله کرد و صدها معترض را با کامیون از صحنه دور کرد.پلیس با تجهیزات ضد شورش روز یکشنبه به تظاهرات معترضین حمله کرد و صدها معترض را با کامیون از صحنه دور کرد. به گفته سخنگوی ، پلیس همچنین از گاز تحریک کننده استفاده کرده است. گفته شد که “خشونت جسمی ساده” وجود داشته است. طبق تخمین پلیس ، تقریباً بیش از 1000 نفر حدود ساعت 10 صبح در Frankfurter Thor جمع شدند. از آنجا آسانسور باید به گورستان مرکزی فردریشسفلده منتهی شود.پلیس پرچم های FDJ را برمی دارد – 17 افسر پلیس زخمی می شوند

علت این درگیری ها پرچم ها و لباس های سازمان جوانان GDR FDJ بود که برخی از تظاهرکنندگان از آن استفاده می کردند. طبق ارزیابی سرویس علمی بوندستاگ ، استفاده از نشان های FDJ طبق ماده 86a قانون کیفری مجازات دارد. پرچم های اتحاد جماهیر شوروی و آنتیفا نیز به نمایش گذاشته شد. هنگامی که نیروهای اورژانس می خواستند پرچم های FDJ را ایمن کنند ، درگیری آغاز شد.طبق گفته پلیس ، 32 نفر به طور موقت دستگیر و 56 شکایت کیفری تشکیل شد. از جمله ، به دلیل نقض جدی صلح ، مقاومت در برابر مأموران اجرای قانون و نقض استفاده از نمادها توسط سازمان های ضد قانون اساسی. در این درگیری 17 افسر پلیس زخمی شدند و دو نفر از آنها مجبور به بازنشستگی شدند. یک افسر به بیمارستان منتقل شد.
پس از بیش از یک ساعت ، تظاهرکنندگان با همراهی بیش از 230 سرویس اورژانس به سمت قبرستان مرکزی در فردریشسفلده حرکت کردند. یک بنای یادبود برای سوسیالیست ها وجود دارد ، جایی که لوکزامبورگ و لیبکنشت در آنجا دفن شده اند. پس از برخوردهای اولیه ، نمایش حافظه بدون هیچ حادثه دیگری گذشت.

این تظاهرات توسط اتحاد لوکزامبورگ-لیبکنشت (LL) ، اتحادیه ای از احزاب ، سازمان ها و گروه های خودمختار چپ ، سازماندهی و ثبت شد. حزب Die Linke به دلیل همه گیری تاج وقایع یادبود را به تعویق انداخت.


اتحاد LL گفت: “پس از یک بحث جنجالی ، اکثریت به نفع اجرا تصمیم گرفتند.” به گفته سخنگوی پلیس ، تظاهرات حافظه از ایستگاه زیرزمینی Frankfurter Tor آغاز شد و سپس از طریق Frankfurter Allee به یادبود سوسیالیست Rüdiger Strasse در Friedrichsfeld منتهی شد. یک مفهوم بهداشت توسط سازمان ها برای آسانسور در روز یکشنبه ساخته شد. طبق گفته های خود ، پلیس در حال بررسی انطباق با اقدامات کنترل عفونت است.

چپ برلین به دلیل تاجگذاری مراسم یادبود خود را به تعویق انداخت

مقامات دولتی چپ ، جشن برنامه ریزی شده رزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت را در قبرستان سوسیالیست ها به تعویق انداختند. در بیانیه آمده است: “پس از بررسی دقیق ، مقامات اجرایی ایالتی تصمیم گرفته اند که این گام را بردارند.” “عامل تعیین کننده برای ما هنوز اوضاع بسیار جدی کرونر در برلین بود. متأسفانه ، تعداد عفونت ها هنوز خیلی زیاد است و بیمارستان های برلین به شدت مشغول بیماران مبتلا به تاج هستند.” طبق برنامه های چپ ، اکنون انتظار می رود این رویداد در 14 مارس 2021 ، چند روز پس از 150 سالگی روزا لوکزامبورگ ، در قبرستان مرکزی در فردریشسفلد برگزار شود.


یک تجمع دیگر با 300 شرکت کننده در نزدیکی یادبود نیز روز یکشنبه از ساعت 10:30 تا 14:00 ثبت شد. جمعه ، 15 ژانویه ، LL-Bündnis قصد دارد از ساعت 18:00 از Olof-Palme-Platz در Tiergarten به سمت پلاک یادبود پل Tiergarten لیختن اشتاین در Mitte بلند شود.

روزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت توسط نازی ها در 15 ژانویه 1919 کشته شدند. این دو مارکسیست و ضد ستیزه جوی برجسته در قبرستان مرکزی فردریشسفلد به خاک سپرده شدند. همچنین یادبود سوسیالیست ها وجود دارد. در GDR ، مراسم تشییع جنازه سالانه یک عمل ایالتی تلقی می شود.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *