یک چیز دیگر در مبارزه با تاج: آنچه اکنون باید اتفاق بیفتد

[ad_1]

پرسش و پاسخ

یک چیز دیگر در مبارزه با تاج: آنچه اکنون باید اتفاق بیفتد

روزها کوتاه است ، هوا خاکستری است – و همه گیر همچنان کشور را تحت کنترل نگه می دارد. محدودیت های اضافی برای مردم در کشور وجود دارد. اما مصوبات در مورد این موضوع سوالاتی را به وجود می آورد.

به روز شده: 01/06/2021 ، 14:47


مونزگاسه خالی روبروی Frauenkirche در درسدن.  قفل تا پایان ژانویه تمدید می شود.

مونزگاسه خالی روبروی Frauenkirche در درسدن. قفل تا پایان ژانویه تمدید می شود.

عکس: dpa

برلین آلمان همه گیری تاج تحت کنترل ندارد. تعداد عفونت های جدید و تعداد موارد ثبت نشده بعد از پایان سال بسیار زیاد است. صدراعظم آنگلا مرکل (CDU) و نخست وزیران خواهان پیگیری مطالبات جدید هستند.یک خانوار باید اجازه ملاقات فقط با یک شخص دیگر را داشته باشد – تا کنون ، طبق مصوبات استان فدرال ، حداکثر 5 نفر از دو خانوار و کودکان زیر 14 سال بوده اند. اما همانطور که اغلب بعد از چنین محافل اتفاق می افتد ، ابتدا باید چاپ کوچک نشان داده شود. مهمترین پرسش و پاسخ:

قانون 15 کیلومتر به چه معناست ، چه زمانی و در کجا اعمال می شود؟

این قانون باید در مناطقی اعمال شود که در عرض هفت روز بیش از 200 نفر در هر 100000 نفر ساکن باشند. برنامه ریزی شده است که دامنه شهروندان در این نقاط داغ به طور موقت به 15 کیلومتر در اطراف محل زندگی خود محدود شود تا از شیوع شدید ویروس در نقاط دیگر جلوگیری شود. اگر می خواهید از خانه دور شوید ، باید دلیل خوبی بیاورید.

مرکل پس از دور زدن استان های بوند توضیح داد که این شهر باید به عنوان محل زندگی شناخته شود. به دنبال این قطعنامه ، می توان تصور کرد که این ایده توسط بسیاری از ایالت های فدرال اجرا خواهد شد. با این حال: بادن-وورتمبرگ ابتدا منتظر اطلاعات جدید در مورد توسعه همه گیری در جنوب غربی است. و در بعضی از مقررات ایالتی احتمالاً فقط توصیه هایی وجود دارد ، مانند تورینگن. بر خلاف زاکسن ، هیچ اتوماسیون برای اطمینان از وجود منطقه ای بیش از آستانه 200 وجود ندارد.

تجربیات در زاکسن چگونه است؟

از اواسط دسامبر ، شهروندان فقط مجاز به اقامت در آنجا هستند “در شعاع 15 کیلومتری مسکن ، اسکان یا کار”. به گفته وزارت کشور ساکسون ، پلیس از آن زمان تعداد بازرسی ها را افزایش داده و در حال حاضر صدها مورد نقض قانون حمایت از تاج را کشف کرده است. به عنوان مثال ، پلیس بررسی می کند پلاك ها به منطقه تعلق دارند یا خیر ، در صورت تردید ، شناسنامه راننده را بررسی می كنند.

چگونه می توان فشار را کنترل کرد؟

مانند اکثر الزامات در بحران تاج ، الزامات جدید را نمی توان به طور کلی یا جامع مشاهده کرد – بنابراین به این بستگی دارد که افراد درگیر هستند یا نه. JD Radek ، نایب رئیس فدرال اتحادیه پلیس (GdP) می گوید ، الزامات پوشش ترافیک با کنترل ترافیک قابل کنترل است. در همان زمان ، راینر وند ، رئیس فدرال اتحادیه پلیس آلمان (DPolG) تأکید کرد: “با افزایش مقررات ، تراکم کنترل ها کاهش می یابد ، زیرا پلیس نمی تواند به دلخواه افزایش یابد.” علاوه بر کنترل ، جریمه های بازدارنده تخلفات عامل مهمی است.

اما قانون اساسی آزادی حرکت را تضمین می کند …

در اصل ، بله ، اما موارد استثنایی نیز وجود دارد – به عنوان مثال در مورد بلایای طبیعی یا برای “مبارزه با خطر شیوع بیماری”. درست است که ماده 11 قانون اساسی می گوید: “همه آلمانی ها از آزادی حرکت در سراسر آلمان برخوردار هستند”. قانون حمایت از عفونت ، که در ماه نوامبر اصلاح شد ، مبانی قانونی برای محدودیت آزادی حرکت در موارد اضطراری را فراهم می کند. پادمان های همه گیری که برای اولین بار در اینجا فرموله شده است ، علاوه بر نیاز به ماسک و نیاز به مسافت ، “محدودیت های خروج یا تماس” را شامل می شود. طبق گفته دولت فدرال ، به ویژه محدودیت های شدید در حقوق اساسی تنها در برخی شرایط ممکن است. به عنوان مثال ، وقتی اقدامات دیگر کمکی نکرده باشند.

وقتی وارد آلمان می شوید چه تغییری می کند؟

تاکنون یک قرنطینه ده روزه برای مسافران از مناطق پر خطر در نظر گرفته شده است. اگر نتیجه منفی آزمایش کرونر که در روز پنجم پس از ورود انجام شده است در اولین فرصت موجود باشد ، قرنطینه ممکن است خاتمه یابد. بعلاوه ، شرکت کنندگان باید ملزم به شرکت در آزمون ظرف 48 ساعت قبل از ورود یا مستقیماً هنگام ورود باشند. با توجه به جهش های ویروسی گسترده در آنجا ، که می تواند به خصوص مسری باشد ، در حال حاضر هنگام ورود از انگلیس و آفریقای جنوبی این مورد وجود دارد.

آیین نامه مربوط به ورود جدید هنوز در حال کار است. سخنگوی وزارت کشور فدرال گفت: “جزئیات اجرای خاص بلافاصله در دولت فدرال و با ایالت ها توافق می شود.” وی در پاسخ به این سال که آیا آزمایش اجباری برای افراد واکسینه شده نیز اعمال می شود ، گفت: هیچ تمایزی با توجه به وضعیت واکسیناسیون پیش بینی نشده است.

چه چیزی هنوز مشخص نیست؟

بسیاری از جزئیات – زیرا مثل همیشه ، دولت فدرال و ایالت های فدرال فقط در مورد چارچوبی توافق کرده اند که ایالت های فدرال باید آن را مشخص کنند و برخی از آنها احتمالاً از آن خارج می شوند. به عنوان مثال ، مشخص نیست که در مورد افرادی که به طور موقت در خانه های دیگری غیر از خانه خود زندگی می کنند یا دارای دو خانوار هستند ، چه مواردی اعمال می شود. سطح تحریم ها نیز باز است و احتمال دارد در هر کشور متفاوت باشد. و چه استثناهایی وجود خواهد داشت – به عنوان مثال دیدار با والدین که نیاز به مراقبت دارند؟ چه مدرکی مثلاً برای آدرس فعلی یا نحوه کار آن پذیرفته شده است؟

این چه مدت باید ادامه داشته باشد؟

چند ماه گذشته نشان داده است که پیش بینی های طولانی مدت خطرناک است. به همین دلیل مسئولان امر احتیاط بیشتری کرده اند – همچنین به این دلیل مشخص نیست که چه زمان واکسن کافی برای محافظت از اکثر مردم در برابر Covid-19 وجود دارد. آنچه در روز سه شنبه توسط مرکل و سران کشورها گرفته شد ، در چند روز آینده توسط ایالات در مقررات خاص خود اعلام می شود ، که ممکن است در جزئیات متفاوت باشد. این مقررات سپس تا 31 ژانویه اعمال می شوند. در 25 ژانویه ، دور بعدی ایالت های فدرال باید تعیین کنند که در ماه فوریه اعمال می شود.

نخست وزیر بادن-وورتمبرگ وینفرید کرچمان (سبزها) می خواهد در 17 ژانویه از کارکنان خود حسابداری کند و سپس – اگر تا آن زمان وضعیت تاج آرام شود – مدارس ابتدایی و مهد کودک های کشور در 18 ژانویه بازگشایی می شوند. تاریخ به صورت تصادفی انتخاب نمی شود. به دلیل آزمایشات کمتر و تأخیر در گزارش تعطیلات رسمی گذشته ، ممکن است تا اواسط ماه نتوان مطالعه کرد که چگونه اجتماعات خانواده در تعطیلات کریسمس بر میزان عفونت تأثیر گذاشته است. به گفته مرکل ، به گفته کارشناسان ، از 17 ژانویه داده های روشنی در مورد شیوع این اطلاعات وجود دارد.

© dpa-infocom ، dpa: 210106-99-912550 / 5


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *