یک شب در میامی: همه چیز درباره علت

[ad_1]

فیلم تماشا کنید

یک شب در میامی: همه چیز درباره علت

رجینا کینگ برنده اسکار اجازه می دهد چهار نماد سیاه در یک شب تاریخی با هم برخورد کنند: “یک شب در میامی”.


مهمانی چهار طرفه: کاسیوس کلی (الی گوری) ، مالکوم ایکس (کینگزلی بن آدیر) ، جیم براون (آلدیس هوج) و سام کوک (لسلی اودوم جونیور ، سمت چپ)

مهمانی چهار طرفه: کاسیوس کلی (الی گوری) ، مالکوم ایکس (کینگزلی بن آدیر) ، جیم براون (آلدیس هوج) و سام کوک (لسلی اودوم جونیور ، سمت چپ)

عکس: © آمازون / حسن نیت ارائه می دهد مجموعه Everett / عکس اتحاد / مجموعه Everett

برلین برای امشب آماده ای؟ کاسی کلی تعجب می کند. و او پاسخ می دهد ، با اطمینان از پیروزی ، اما همچنین کمی مغرور است که به عنوان یک مرد آماده است. اندکی بعد بوکسور قهرمان سنگین وزن جهان شد. 25 فوریه 1964 بود که 22 ساله با پر افسانه ای و به ظاهر سبک حریف خود ، سانی لیستون را در میامی غافلگیر کرد و شکست داد.

آیا برای امشب آماده هستید؟ سوال در این فیلم معنای دیگری دارد. زیرا کلی در حال جشن پیروزی خود است. اما نه با یک مهمانی بزرگ. اما در کوچکترین محافل با دوستان نزدیک – و تحت شدیدترین محافظت.

مالکوم ایکس می خواهد دوستانش با نژادپرستی مبارزه کنند

در متل همپتون هاوس در اوورتاون ، محله سیاه میامی ، قهرمان جدید تاجگذاری جهان با فعال حقوق مدنی مالکوم ایکس ، فوتبالیست جیم براون و خواننده روح سام کوک دیدار می کند. بلکه یک حمله ضربات بیرحمانه است. زیرا مالکوم X ، سخنگوی مبارز ملت در اسلام ، می خواهد با همه کسانی که در مبارزه با نژادپرستی بسیار موفق و تأثیرگذار هستند بیعت کند.غروب واقعاً برگزار شد. آنچه واقعاً اتفاق افتاده ثبت نشده است. از این رو ، کمپ پاورز به عنوان آمیزه ای از واقعیت ها و تخیل ، نمایشنامه “یک شب در میامی” خود را توسعه داد که در سال 2013 در لس آنجلس به نمایش درآمد. پاورز فیلمنامه فیلمی به همین نام را نیز نوشت. با این حال ، این رباعی معروف مرد توسط یک زن کارگردانی می شود: رجینا کینگ ، که دو سال پیش برای درام سیاه “خیابان بیل” به عنوان بازیگر زن اسکار گرفت و به عنوان کارگردان در یک فیلم اینجا بازی کرد.

اولین کار یک کارگردان آفریقایی-آمریکایی در ونیز

اولین نمایش این محصول آمازون در جشنواره فیلم ونیز اولین کار یک کارگردان آفریقایی-آمریکایی است که تاکنون در آنجا به نمایش درآمده است. و برای اسکارهای آینده ، این فیلم که می تواند جمعه از Prime Video پخش شود ، پیش از این شانس خوبی برای برنده شدن پیش بینی کرده است.

بسیار هیجان انگیز و جذاب است که یک زن این چهار مرد آلفا را که عادت به جشن گرفتن و رویارویی با منیت خود دارند ، به صحنه می برد. مالکوم ایکس (کینگزلی بن العدیر) در حال حاضر یک بوکسور (الی گوری) در کنار خود دارد ، او به دلیل انجمن مسلمانان سیاه پوست خود اسلام آورد. به همین دلیل شب را با الکل ، بلکه با بستنی جشن نمی گیرند. حداقل رسما

زیرا کلی به طور مخفیانه دوست دارد از فلاسک ران فوتبالیست (Aldis Hodge) بنوشد. او هنوز نمی تواند اجازه دهد خودش را سفت کند و خواننده (لسلی اودوم جونیور) ، پدر روح ، وقتی مالکوم ایکس وی را به سرگرمی مخاطبانش متهم کرد ، به شدت آزرده خاطر می شود. طبق حکمی ویرانگر ، یکی از آهنگ های باب دیلن ، “Blowin ‘in the Wind” ، بیش از همه کارهای کوک برای جنبش حقوق مدنی کار می کند. و بنابراین دوستان به زودی با یکدیگر اختلاف نظر دارند. به گونه ای که حتی محافظان مالکوم ایکس نیز به داخل اتاق نفوذ می کنند.

نمادهای سیاه در اتاق هتل

رجینا کینگ موفق می شود مخاطبان را به عنوان شخصیت های اصلی این اتاق هتل با فضیلت دستگیر کند و از این رو با بسته شدن شمایل های سیاه – با وجود تمام دوران حرفه ای خود ، کنار بیاید. این واقعیت که همه آنها تجربه نژادپرستی داشتند ، در ابتدا در چندین فلاش بک به نمایندگی از چهار مرد بسیار متفاوت نشان داده شد. با این صحنه ها – چند صحنه – کینگ سفتی فضای همیشه بدون تغییر درام را می شکند.

در همان زمان ، کینگ به شخصیت ها فضای کافی برای گسترش نقوش چند لایه آنها را می دهد. بازیگران او – هیچ یک از آنها ستاره نیستند ، همه آنها هنوز هم تا حد زیادی ناشناخته هستند ، به طوری که می توان آنها را با شخصیت ها راحت تر تشخیص داد – موفق به ساختن قطعه شجاعانه شدند ، نه تنها انتقال دقیق شخصیت های پشت نام های معروف ، بلکه و موقعیتهایی که آنها نمایندگی می کنند.

یک شب تاریخی

شب تاریخ ساز شد. روز بعد قهرمان بوکس جهان به محمد علی تغییر نام داد زیرا کاسی کلی فقط اسم برده او بود. جیم براون چکمه های فوتبال خود را بست و کار جدیدی را به عنوان بازیگر آغاز کرد. و سام کوک ، یکی از پدران روح ، کمی بعد ترانه سیاسی جدیدی را معرفی کرد: “A Change Is Gonna Come” ، که نه تنها برای تبدیل شدن به معروف ترین آهنگ او بلکه سرود جنبش حقوق مدنی آمریکا بود.

اما این یک شب تاریخی نیز بود ، زیرا کوک تنها ده ماه بعد در شرایطی که هنوز نامشخص است تیراندازی شد و مالکوم ایکس در فوریه 1965 کشته شد. ترس از حمله همیشه در فیلم وجود دارد ، فقط چند نکته که کینگ ایجاد کرده است. فضای ترس – که در همان زمان باید بر آن غلبه کرد.

مبارزه با نژادپرستی هنوز مهم است

“یک شب در میامی” فقط دراماتیک کردن یک شب تاریخی نیست. به گفته کارگردان کینگ ، فیلم او “نامه ای عاشقانه به تجربیات سیاه پوستان در آمریکا” است ، اما در عین حال فوق العاده مهم: “همانطور که قتل های اخیر جورج فلوید و برونا تیلور نشان داده است ، مبارزه ما برای برابری به پایان نرسیده است.

مانند مالکوم ایکس در فیلم ، او سعی دارد مردم را به یک مبارزه مشترک بکشاند: “ما بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر احتیاج داریم ، صدای ما به طور کلی متحد است ، قابل چشم پوشی نیست و به اندازه کافی قوی است که بیشترین سرانجام شنیده شد. “همچنین ، آهنگ اعتراضی کوک ، که در انتها به طور کامل پخش می شود ، متاسفانه – هنوز کاملاً جدید به نظر می رسد.

“یک شب در میامی”: Amazon Prime Video ، 15 ژانویه.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *