گرما و آتش سوزی گسترده در آمریکای شمالی

[ad_1]

هوای شدید

گرما و آتش سوزی گسترده در آمریکای شمالی


نابود شده توسط آتش: لیتون ، بریتیش کلمبیا.

نابود شده توسط آتش: لیتون ، بریتیش کلمبیا.

عکس: dpa

ابتدا یک موج گرمای شدید با درجه حرارت تا 50 درجه و سپس دریایی از شعله های آتش: شهر لیتون کانادا تقریباً به طور کامل تخریب شده است. در بسیاری از مناطق غرب آمریکای شمالی آتش سوزی وجود دارد.

ونکوور / ساکرامنتو. برای روزها ، شهر لیتون کانادا عناوین جدیدی را با سوابق جدیدی از گرما منتشر کرده است – اکنون شعله های آتش جهنمی جامعه را به طور کامل نابود کرده است.


برای مدت بسیار کوتاهی شهر در یک غلتک مستغرق غرق شد. براد ویس ، نماینده کانادا ، روز پنجشنبه گفت که 90 درصد از لیتون از جمله کل مرکز شهر سوخته است. بیش از 1000 نفر مجبور شدند به سرعت فرار کنند.

به گفته رسانه های کانادایی ، شهردار ایان پولدرمن ، وی دود سفید در انتهای جنوبی شهر را دید و 15 تا 20 دقیقه بعد شعله های آتش کل شهر را فرا گرفت. عکس ها و فیلم ها ردیف های کاملاً سوخته شده خانه ها و خیابان ها را نشان می داد. در ابتدا هیچ گزارش رسمی از تلفات احتمالی گزارش نشده بود. ارتباط برق و تلفن در بسیاری از نقاط قطع شده است. این می گوید ، مردم از همه جهات به نقاط دوردست فرار کرده اند.

قبل از سقوط آتش سوزی چهارشنبه شب (به وقت محلی) ، لیتون ، حدود 260 کیلومتری شمال شرقی ونکوور ، به مدت سه روز متوالی رکورد گرما داشت. طبق گفته مقامات هواشناسی ، دماسنج روز سه شنبه 49.6 درجه سانتیگراد را نشان داد که بالاترین دما در کانادا ثبت شده است. مقامات روز پنجشنبه گفتند: آتش سوزی 65 کیلومتر مربع “از کنترل خارج شده است”. هوا هنوز خشک ، گرم و باد است. در طی 24 ساعت ده ها آتش سوزی در جنگل ها در مناطق دیگر بریتیش کلمبیا رخ داد که بسیاری از آنها در اثر برخورد صاعقه ایجاد شده است.

به گفته سرویس هواشناسی آلمان (DWD) ، از زمان شروع ثبت هواشناسی ، موج شدید گرما در کانادا یک “اتفاق بی سابقه” است. سباستین چاپرت ، خبرنگار DWD ، روز جمعه به آژانس خبری آلمان گفت که هرچند اتفاق غیرمعمول امواج گرما در کشور آمریکای شمالی است. با این حال ، وضعیت فعلی طبیعی نیست: “بر اساس این واقعیت که مقادیر ثبت جدید در آنجا اندازه گیری شده اند ، از قبل مشخص شده است که موج گرمای فعلی یک اتفاق بسیار شدید است.”

Schappert دلیل اصلی موج گرما در کانادا این است که هوای گرم به شمال مناطق نیمه گرمسیری مهاجرت می کند و روزها در آنجا غرق می شود. اشعه خورشید باعث افزایش دما و خشک شدن هوا می شود.

این متخصص DWD رویداد شدید آب و هوایی را در آنجا با وضعیت به اصطلاح آب و هوای امگا مقایسه می کند: این یک حداکثر قوی ایجاد می کند که به باد غربی برخورد می کند و آن را مسدود می کند. شاپرت: “هر دویدن عمیق بیشتر طول نمی کشد ، همه چیز متوقف می شود.” به گفته شاپرت ، این منطقه با فشار بالا توسط دو سطح کم احاطه شده است که در غرب و شرق این زنگ فشار بالا تشکیل شده و به سیستم پایداری می دهند. به این ترتیب می توان سطح فشار زیاد را برای مدت طولانی حفظ کرد.

طبق DWD ، میدان جریانی که در اطراف ناحیه فشار زیاد جریان دارد ، شبیه حرف بزرگ یونانی امگا است. در آلمان ، شرایط آب و هوایی امگا باعث گرمای مداوم می شود ، به خصوص در ماه های تابستان 2018 ، 2019 و 2020.

هوای گرم و خشک همراه با وزش باد شدید وضعیت آتش سوزی در کالیفرنیا را بدتر کرد. در قسمت شمالی پرجمعیت ترین ایالت ایالات متحده ، بیش از هزار آتش نشان روز پنجشنبه با سه آتش سوزی بزرگ مبارزه کردند. یکی از آتش سوزی های نزدیک روستای وید به 80 کیلومتر مربع گسترش یافت. به هزاران نفر گفته شده است که خانه های خود را ترک کنند. با وجود یک عملیات گسترده آتش سوزی که چندین روز به طول انجامید ، پنجشنبه شعله های آتش فقط 25 درصد مهار شد.

از زمان شروع ضبط ، سال 2020 ویران کننده ترین فصل آتش سوزی جنگل های کالیفرنیا از نظر مساحت بود. آتش سوزی ها به ویژه از اواسط آگوست تا اواخر اکتبر شدت گرفت. بیش از 30 نفر کشته و بیش از 10 هزار ساختمان آسیب دیدند یا تخریب شدند.

© dpa-infocom ، dpa: 210702-99-228608 / 9


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *