کمیسیون از سهمیه بندی زنان در طبقات فوقانی حمایت می کند

[ad_1]

در شرکت های دولتی

کمیسیون از یک سهمیه برای زنان در طبقات بالاتر حمایت می کند

ناظران باید حسابرسان را با دقت بیشتری رصد کنند و سهم مدیران زن در رده های اجرایی باید افزایش یابد: کارشناسان در قوانین رفتار برای شرکت های دولتی تجدید نظر کرده اند.


کارشناسان از سهمیه بندی زنان در طبقات بالای شرکت های دولتی حمایت می کنند.

کارشناسان از سهمیه بندی زنان در طبقات بالای شرکت های دولتی حمایت می کنند.

عکس: dpa

فرانکفورت / ماین. در پس زمینه رسوایی Wirecard ، یک کمیسیون خبره رهنمودهای دقیق تری را برای حسابرسی صورت های مالی سالانه شرکت های دولتی ارائه می دهد.

ناظران باید نظارت دقیق تری به حسابرسان داشته باشند. قانون رفتار اختیاری (قانون حاکمیت شرکتی عمومی آلمان) برای نهاد نظارتی یک شرکت دولتی پیش بینی شده است که ارزیابی خود را از “آیا ارزیابی های شرکت حسابرسی در گزارش حسابرسی باید رعایت شود” تشکیل دهد.

ولف پاپنفوس ، رئیس علمی کمیته توضیح داد: حسابرسان صالح و مستقل به دلیل نقش و ترکیب نهادهای نظارتی شرکت های عمومی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. در رسوایی ترازنامه در گروه سابق Dax Wirecard ، حسابرسان EY از جمله به دلیل بی نظمی هایی که قبلاً کشف نشده بودند ، مورد انتقاد قرار گرفتند.

هیئت متخصص 22 نفره ، شامل وزیر سابق دادگستری فدرال ، بریژیت سیپریس (SPD) و شهردار ماینتس ، مایکل ابلینگ ، در کد مدل 2020 تجدید نظر کرده است. هدف پیشنهادهای اختیاری ارائه راهنمایی به مقامات محلی ، ایالات فدرال و دولت فدرال است. .

پیشنهادی برای سهمیه بندی زنان در طبقه آخر شرکتهای دولتی ارائه شده است. نهادهای حاکمیتی با بیش از دو یا سه عضو باید حداقل یک زن را شامل شوند. بنابراین ، این کمیسیون بر اساس لایحه ای از کابینه فدرال برای افزایش سهم زنان در اتاق های هیئت مدیره شرکت های بزرگ ساخته شده است. بر این اساس ، حداقل یک زن باید با همان تصمیم مشترک و با بیش از سه عضو در هیئت مدیره شرکت های ثبت شده بنشیند. در شرکت هایی که اکثریت سهام دولت فدرال را دارند ، در صورت داشتن بیش از دو عضو ، حداقل باید یک زن در هیئت مدیره حضور داشته باشد.

کمیسیون خبرگان همچنین قوانینی را برای پاداش مدیران در شرکت های دولتی تعیین کرد. محیط مقایسه باید برای مناسب بودن درآمد ثبت شود.

پاپنفوس گفت: “بسیاری از شهرها و استان ها اعلام کرده اند که می خواهند کدی برای شرکت های خود معرفی کنند.” موضوع باید در برخورد با همه گیری تاج در دستور کار قرار گیرد. استاد دانشگاه زپلین در فردریش شافن گفت: “ما به عنوان یک کمیته متخصص ، دوست داریم که از کد مدل به طور خاص برای مقایسه در توسعه مشترک مقررات در سطح کشور استفاده شود.”

“ما متوجه شده ایم که بسیاری از قوانین هنوز در کدهای موجود گنجانده نشده است ، که در واقع برای اهداف فرموله شده توسط سیاستمداران مهم خواهد بود.” اما تعدادی مثال بسیار خوب نیز وجود دارد. بر این اساس ، حدود 18 هزار و 500 شرکت عمومی در کشور وجود دارد که حدود 16 هزار شرکت در سطح شهرداری هستند.

© dpa-infocom ، dpa: 210115-99-36482 / 2

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *