کمک های ماه نوامبر باید از هفته آینده آغاز شود

[ad_1]

همه گیری تاج

کمک های ماه نوامبر باید از هفته آینده آغاز شود

هفته هاست که هتل ها ، رستوران ها و بسیاری از مغازه ها برای تاج بسته شده اند. حالا بالاخره پول باید پرداخت شود.

9 ژانویه 2021 ، 9:11 بعد از ظهر


ورودی Investitionsbank Berlin (IBB).

ورودی Investitionsbank Berlin (IBB).

عکس: dpa

برلین هفته ها است که بسیاری از کارآفرینان متضرر از این تعطیلی در انتظار پرداخت کمک های ماه نوامبر هستند که درخواست کرده اند – اکنون می تواند ظرف چند روز در برلین باشد. Investitionsbank Berlin (IBB) در صورت درخواست گفت: “ما فرض می کنیم که می توانیم درخواست های هفته آینده را پردازش کنیم.” سخنگوی گفت ، به محض اینکه IBB موفق به پردازش درخواست های دریافت شده از دولت فدرال شود ، اولین پرداخت ها انجام می شود. پیش فرض این است که همه چیز از نظر فنی کار می کند.طبق پنجشنبه گذشته ، طبق IBB Berlin ، بیش از 24000 درخواست کمک در ماه نوامبر با بودجه حدود 319.2 میلیون یورو دریافت شده است. در حال حاضر حدود 86 میلیون یورو در قالب پیش پرداخت سریع پرداخت شده است. این امر برای مدت کوتاهی تا 5000 یورو تخفیف به خود اشتغالی ها می دهد. صاحبان مشاغل کوچک تا 50 هزار یورو دریافت کرده اند. تقريباً 90 درصد درخواست هاي دريافتي مربوط به اين نوع پرداخت سريع است.

متقاضیان باید حداکثر 75 درصد فروش سال قبل را دریافت کنند

اما شرکتهای بزرگتر با ضررهای قابل توجهی بیشتر تاکنون بیهوده منتظر پردازش درخواستهایشان بوده اند. توماس لنگفلدر ، مدیرعامل اتحادیه هتل ها و رستوران های دهوگا ، گفت: با کسر چند ده هزار یورویی ، آنها خیلی دور نخواهند رفت. بیشتر و بیشتر رستوران دارها رو به دیوار هستند زیرا نقدینگی آنها تمام شده است.

از ابتدای ماه نوامبر ، میخانه ها و رستوران ها به دلیل بحران در تاج حق پذیرش سفارشات خارج از خانه را دارند. شب های گردشگری در هتل ها یا مهمانسراها ممنوع است. بنابراین ، صنعت غذا خصوصاً از نظر اقتصادی تحت تأثیر قرار می گیرد.

با کمک در ماه نوامبر ، دولت فدرال واقعاً خواستار تسکین سریع بود: متقاضیان باید حداکثر 75 درصد فروش سال قبل را دریافت کنند. با تشدید محدودیت ها در ماه دسامبر ، برنامه امداد در دسامبر آغاز شد.

اما این پول احتمالاً بعداً می آید. طبق IBB ، احتمالاً می تواند درخواست های کمک در ماه دسامبر که از دولت فدرال در اواخر ژانویه دریافت شده است را پردازش کند. تا روز پنجشنبه ، بیش از 8000 درخواست برای دسامبر با بودجه 67.4 میلیون یورویی دریافت شده است. از این میزان 24.4 میلیون یورو قبلاً به صورت پیش پرداخت پرداخت شده است.

انتقاد از تلاشهای موجود در برنامه

صنایع خرده فروشی و پذیرایی تلاش های کاربردی را مورد انتقاد قرار داده اند. به عنوان یک قاعده ، درخواست ها باید توسط مشاور مالیاتی مربوطه به شرکت مربوطه ارسال شود. افراد مستقل می توانند مستقیماً درخواست کمک کنند ، اما باید خود را با استفاده از نرم افزار مالیاتی Elster دولت فدرال و ایالتی معرفی کنند.

سال گذشته حدود دوازده برنامه اضطراری دیگر علاوه بر کمک در ماه های نوامبر و دسامبر در برلین اجرا شد که گاهی از طرف دولت فدرال ، گاهی از طرف ایالت و گاهی از طرف هر دو بودجه تأمین می شد. سال گذشته حداقل 2.2 میلیارد یورو در اقتصاد برلین در قالب کمک های بلاعوض ، وام و سرمایه گذاری برای کاهش اثرات بحران کرونر هزینه شد. کمک های ماه نوامبر و دسامبر شامل نمی شود.

برنامه کمک های اضطراری II ، که دولت های فدرال و ایالت در طول تابستان با آن بیشتر به افراد مستقل و شرکت های کوچکتر کمک می کردند ، بیشترین سهم را از این نظر گرفت – 1.8 میلیارد یورو.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *