کمک تاج: 56 میلیون یورو برای شرکت های نوپا در برلین

[ad_1]

بحران تاج

کمک تاج: 56 میلیون یورو برای شرکت های نوپا در برلین

در طول بحران ، کرونا سرمایه گذاری بانک برلین (IBB) متعهد شد 56 میلیون یورو بودجه برای 110 شرکت تازه تاسیس تأمین کند.


مدیرعامل MyMyCatering ریکاردو هامل (م.) به همراه مدیر دانیل کالورت.  شرکت تازه تأسیس در برلین 800000 کرون کمک از بانک سرمایه گذاری برلین دریافت کرد.

ریکاردو هامل مدیر عامل MyMyCatering (سمت چپ) به همراه مدیر دانیل کالورت. شرکت تازه تاسیس در برلین 800000 کرون کمک از بانک سرمایه گذاری برلین دریافت کرد.

عکس: MyMyCatering

برلین ریکاردو هامل ، مدیرعامل ارائه دهنده خدمات پذیرایی MyMyCatering مستقر در برلین ، برنامه های بزرگی داشت. رشد دو رقمی فروش در سال 2020 بود. به ویژه سال مالی گذشته به من جرات بخشید. شرکت جوان برلین بالاخره وارد بازار شده بود. به گفته هومل ، قبل از کرونا ، هر ماه حدود 1500 سفارش وجود داشت. این شرکت خود مواد غذایی تولید نمی کند ، بلکه مفاهیم و دستورالعمل های غذاها را به شرکت های پذیرایی منتقل می کند ، شرکت هایی که پس از آن تحویل کالا را در مناطق مربوطه در سراسر آلمان انجام می دهند.ریكاردو هامل 35 ساله می گوید: “وقتی از MyMyCatering سفارش می دهم ، می دانم چه می گیرم ، خواه در هامبورگ باشم یا مونیخ.” به گفته هومل ، شرکت وی توانسته صنعت نسبتاً پراکنده ای را با یکدیگر مقایسه کند. اما همه گیری ضربه بزرگی به MyMyCatering وارد کرد.
ویروس کرونا در برلین ، آلمان و جهان – اطلاعات بیشتر درباره این موضوع

70 درصد از شرکت های نوپا در آلمان وجود خود را گاهی توسط کرونا تهدید می کردند

شرکت نوپا مجبور شد 20 کارمند را در مدت زمان کوتاهی به محل کار خود بفرستد. زیان فروش دو رقمی در طول سال به دلیل کرونا رخ داده است. او حتی تهدید کرد که بی پول خواهد شد. بسیاری از شرکتهای نوپا احساس مشابه MyMyCatering را داشتند. در مطالعه ای توسط انجمن فدرال استارت آپ های آلمان ، 70 درصد از شرکت های جوان وجود آنها را تهدید شده می دانند. به همین دلیل ، سیاستمداران در ماه آوریل اعلام کمک کردند. برای بسیاری از شرکتهای نوپا ، پول عمومی تا دسامبر و همچنین در برلین جریان نداشت.

همانطور که Investmentsbank Berlin (IBB) مسئول به برلینر مورگن پست گفت ، تعهدات مالی بیش از 56.1 میلیون یورو در حال حاضر به 110 شرکت تازه تاسیس اعطا شده است. مرحله درخواست کمک در ماه اوت آغاز شد. برخلاف بسیاری از شرکت های خرد که تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته اند ، شرکت های نوپا هیچ گونه کمک بلاعوض دریافت نمی کنند ، فقط سرمایه های سرمایه گذاری عمومی را دریافت می کنند. بودجه برای هر شرکت به 800000 یورو محدود بود. براساس IBB ، مرحله درخواست تا پایان ژوئن سال جاری ادامه خواهد داشت. به گفته سخنگوی بودجه اولیه برنامه ریزی شده حدود 140 میلیون یورو هنوز هزینه نشده است. بیشتر پول از دولت فدرال تأمین می شود. استان برلین فقط نیاز به جمع آوری حدود 50 میلیون یورو دارد.

انجمن فدرال استارت آپ های آلمان معتقد است که مرحله کاربرد گسترده درست است ، اما نیاز به بهینه سازی را می بیند. وی گفت: “ما اطمینان داریم که روند درخواست و تأیید در آینده حتی سریعتر و راحت تر خواهد بود و تا آنجا که ممکن است شرکت های نوپایی که به دلیل بیماری همه گیر تاجران با مشکل روبرو شده اند ، می توانند سود ببرند.” سخنگوی پل والتر

شرکت تازه کار باید برای کمک مالی به IBB با کمک یک سرمایه گذار اقدام کند

در ماه دسامبر ، پول IBB نیز به حساب MyMyCatering واریز شد. با این حال ، بودجه بانک توسعه مربوط به حمایت همزمان از سرمایه گذاران موجود بود. برای ارائه دهنده خدمات غذا ، این کار از طریق سهامدار BTH Berlin Technologie Holding GmbH انجام شد. اولیور شوارتزر ، مدیر مالی BTH ، گفت: این سرمایه گذار فناوری در 20 شرکت جوان درگیر شده است ، شش شرکت از جمله برنامه MyMyCatering از برنامه شروع کرونا در برلین درخواست کمک کرده اند.

روند این کار به نظر پیچیده می رسد. در IBB ، شوارتزر ابتدا مجبور شد به عنوان اصطلاح واسطه ای در BTH ثبت نام کند و مراحل رسمی اعتبارسنجی را طی کند. وی سپس تقاضای شرکت های نوپا را که نیازمند آن بودند ، کرد. در آن زمان ، پول عمومی فقط در ارتباط با تعهد بیشتر شرکت سرمایه گذاری جریان داشت. علاوه بر 800000 یورو از IBB ، سرمایه گذاران 30 درصد از بودجه موجود را نیز به خود اختصاص دادند. در نتیجه ، IBB همچنین دارای سهام MyMyCatering است – و بنابراین به موفقیت و شکست شرکت کمک می کند. الیور شوارتزر توضیح می دهد: “اگر ما ، به عنوان سرمایه گذار ، پول خود را در MyMyCatering دو برابر کنیم ، IBB نیز دو برابر مبلغ خود را پس می گیرد.”

پاپ: شرکت های نوپا باید به خوبی از پس بحران برآیند

علاوه بر به اصطلاح جز component سه MyMyCatering ، طبق گفته IBB ، شرکت های جوان دو فرصت دیگر برای به دست آوردن بودجه دارند. طبق اولین بخش توسعه ، بودجه از طریق اولین م componentلفه از طریق فناوری صندوق VC یا صنایع خلاق مدیریت شده توسط IBB Ventures تأمین می شود. ماژول سه شامل وامهای تبعی تا سقف 800000 یورو است که با نرخ سود بازار اعطا می شود. با این حال ، طبق داده ها ، اکثر شرکت ها مسیری را انتخاب کرده اند که MyMyCatering نیز طی کرده است.

“ما بسیار افتخار می کنیم که برلین می تواند با این روش تأمین مالی به طور قابل توجهی بیشتر به شرکت های نوپا برسد. تا کنون کمک اولیه تاج برای شرکت های نوپا از طریق واسطه ها به 73 شرکت تازه تاسیس با حجم 37.5 میلیون یورو وعده داده شده است. ”” یورگن آلرکامپ ، مدیر عامل IBB گفت. سناتور اقتصاد رامونا پاپ (سبزها) می گوید: شرکت های نوپا در برلین باید بحران را به خوبی پشت سر بگذارند. وی گفت: “با کرونا ، ما می توانیم منابع مورد نیاز شما را در مرحله دشوار فعلی فراهم کنیم.”

MyMyCatering فقط با وام دیگری زنده ماند

با این حال ، بسیاری از شرکت های جوان برلینی نمی توانند به طور کامل به کمک بخش دولتی اعتماد کنند. از زمان اعلام کمک تا پرداخت نهایی حدود نیم سال طول کشید. به عنوان مثال ، در MyMyCatering ، سرمایه گذاران موجود در این مرحله وام شخصی خود را در محدوده شش رقمی پایین ارائه می دهند. مدیرعامل MyMyCatering هومل می گوید: “بدون حمایت از اهداكنندگان فعلی خود ، ما موفق به این كار نمی شدیم. او انتظار دارد شرکتش تا اواسط سال زندگی خود را تأمین کند. او امیدوار است که حداقل بخشی از زندگی که قبل از تاج استفاده شده است بازگردد.

MyMyCatering بعد از همه گیری همه گیر تجارت خود را تنظیم کرده بود. به عنوان مثال شرکت ها اکنون می توانند برای رویدادهای تیم ویدئویی غذا تهیه کنند. سپس نوشیدنی و غذا به خانه شرکت کنندگان تحویل داده می شود. پذیرایی واقعی نمی تواند این ایده را درک کند.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *