کمک تاج: 350 میلیون یورو هنوز پرداخت نشده است

[ad_1]

پاندمی

کمک تاج: 350 میلیون یورو هنوز پرداخت نشده است

کمک فدرال برای اقتصاد برلین از راه نمی رسد. اکنون بسیاری از شرکت ها در این شهر تهدید به ورشکستگی شده اند.


اسکناس یورو.

عکس: اتحادیه عکس / dpa

برلین سناتور اقتصادی رامونا پاپ (سبزها) از کمک اقتصادی برلین در برابر انتقادات دفاع کرد و به شیوه مردد تصویب دولت فدرال اشاره کرد. طبق گفته پوپس ، شرکت های برلین در ماه های نوامبر ، دسامبر و ژانویه برای کمک 600 میلیون یورو درخواست کردند (پل برای کمک هزینه II) ، اما تاکنون دولت فدرال فقط 249 میلیون یورو پرداخت کرده است. پاپ روز پنجشنبه به مجلس نمایندگان گفت: “من انتظار دارم كه دولت فدرال اجرا كند ، نه فقط اعلام كند.”

این خطر وجود دارد که عدم حمایت بسیاری از شرکت ها را به ورشکستگی سوق دهد. برلین همچنین برنامه کمک های اعلام شده توسط دولت فدرال را با بودجه قابل توجه ایالتی تکمیل کرد. پاپ گفت: “ما به سرعت و بوروکراتیک کمک کردیم و بنابراین استانداردهایی را تعیین کردیم.” به عنوان مثال ، در بهار ، سنا ظرف چند روز پرداخت کمک ها را به افراد خود اشتغال منتقل کرد ، در حالی که دولت فدرال موانع بالای بوروکراتیک را ایجاد کرد.پاپ از رویکرد برلین دفاع کرد. از مجموع 213000 درخواست ، فقط 1600 مورد برای تقلب احتمالی در نظر گرفته شد – كمتر از یك درصد از برنامه ها. به عنوان مثال ، دولت بودجه اضافی را برای صنایع خود اشتغالی ، شركتهای نوپا ، مد ، غذا و فیلم تهیه كرد. علاوه بر این ، وام های بدون بهره و یارانه بازپرداخت برای شرکت های خاص در نظر گرفته شده است. این سناتور گفت: “اما برلین نمی تواند همه مشکلات دولت فدرال را حل کند.”

مخالفان کار سنا را “غیر زمینی” نقد می کنند

پیش از این ، مخالفان از کار سنا انتقاد کردند – در برخی موارد به شدت. کریستین گریف ، سخنگوی سیاست اقتصادی گروه پارلمانی HDZ ، گفت: سنا “هر کار اشتباهی را که می تواند اشتباه انجام شود” انجام می دهد. “سنا طی چهار سال گذشته شرکت ها را از شهر بیرون کرده است.” حتی در همه گیر همه گیر ، دولت قرمز-قرمز-سبز شرکت ها را ناامید کرد. گریف گفت: “شركت ها تصور می كنند كه توسط یك سنا كه از هوش رفته است از بینی آنها اداره می شود.” وزیر دارایی فدرال اولاف شولز (SPD) “گورستان خرده فروشی” است. مانند دیگر سیاستمداران مخالف ، گراف همچنین خواستار یک جدول زمانی مشخص برای از سرگیری مغازه ها و هتل ها شد.

از نظر AfD ، سنا با تعطیل کردن خرده فروشی کل اقتصاد را فدا کرده است. فرانک-کریستین هانسل ، مدیر پارلمان گروه پارلمانی گفت: “واکسیناسیون برای پذیرایی و صنعتگران زمان زیادی می برد.”

FDP نگران اوقات سختی برای بخش خرده فروشی است ، حتی اگر فروشگاه ها مجدداً باز شوند. سخنگوی گروه سیاسی سیبیل مایستر گفت: “هیچ کس در ماه مه خرید انوراک زمستانی نمی کند.” پس از آن موجودی باید دوباره ارزیابی شود. در این مدت ، به کمک های غیر بروکراتیک بیشتری نیاز است. استاد گفت: “تا زمانی که چراغ خاموش نشود ، بررسی هیچ معنی ندارد.”

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *