کرونا: گوریل های آلوده – احتمالاً توسط نگهبان باغ وحش سان دیگو آلوده شده است

[ad_1]

همه گیری تاج

سرفه و قرنطینه: گوریل ها آزمایش تاج مثبت دارند

ناگهان گوریل ها سرفه کردند: باغ وحش سن دیگو اولین انتقال طبیعی SARS-CoV-2 به میمون ها را داشت.

ویروس کرونا – آیا حیوان خانگی من می تواند آلوده شود؟

خبر از هنگ کنگ مبنی بر آلوده شدن سگی از صاحبش به ویروس جدید کرونر ، مردم جهان را نگران کرده است. اما کارشناسان شک دارند که نمایش در واقع به همین شکل اتفاق افتاده باشد. با این حال ، عفونت ویروس کرونا در سگ ها چیز جدیدی نیست.

نمایش توضیحات

سن دیگو. ممکن است ویژگی های صورت شما به طرز شگفت آوری آشنا باشد: تا 98 درصد ترکیب ژنتیکی آن است گوریل ها یکسان با انسان است. مطالعات قبلا نشان داده است که میمونهای بزرگ نیز می توانند استفاده کنند ویروس کرونا می تواند آلوده کند. این در حال حاضر در مورد حداقل دو گوریل آلوده به این بیماری در باغ وحش سان دیگو نشان داده شده است.در هفته گذشته هر دو حیوان ناگهان شروع به سرفه کردند و پس از آن گوریل ها آزمایش تاج فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم ، روز دوشنبه (به وقت محلی) اعلام کرد. دو بیمار باغ وحش اولین موارد شناخته شده ای بودند که میمون های بزرگ به طور طبیعی به پاتوژن SARS-CoV-2 آلوده شدند.کرونا: گوریل های باغ وحش سن دیگو در قرنطینه هستند
در حال حاضر هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد گوریل وجود ندارد: “لیزا پیترسون” مدیر باغ وحش گفت: “علاوه بر کمی مخاط و سرفه ، گوریل ها نیز وضعیت خوبی دارند.” آنها به خوردن و آشامیدن ادامه می دهند. تمام گروه گوریل های باغ وحش هم اکنون در قرنطینه هستند. “ما امیدواریم که بتوانیم بهبودی کامل حاصل کنیم.”


گوریل ها ممکن است توسط یک کارمند باغ وحش بدون علامت آلوده شوند – حداقل این چیزی است که مقامات پیشنهاد می دهند. با این حال ، این فرض هنوز تأیید نشده است. طبق این باغ وحش ، همه کارمندان موظف هستند هنگام نزدیک بودن به میمون های بزرگ از ماسک محافظ استفاده کنند.


ویروس کرونا – مهمترین خبر در یک نگاهمنطقه گوریل باغ وحش معروف سن دیگو در اوایل دسامبر به دلیل تعداد زیادی از عفونت ها در جنوب کالیفرنیا به روی بازدید کنندگان بسته شد.


آلوده به گوریل: حتی سرماخوردگی هم می تواند برای آنها خطرناک باشد

طبق WWF ، گوریل ها به دلیل ترکیب ژنتیکی مشابه می توانند به بیماری های انسانی آلوده شوند – اما سیستم ایمنی یکسانی با انسان ندارند. آنها به عوامل بیماری زای انسان عادت ندارند ، بنابراین حتی سرماخوردگی می تواند به طور بالقوه آسیب جدی به میمون های بزرگ وارد کند.

برای محافظت از حیوانات در معرض خطر ، این سازمان در هنگام مشاهدات خود قبل از کرونا مجبور به پوشیدن یکی از آنها بود وب سایت می گوید ، محافظت از دهان و بینی مشاهده می شود.


کرونا – اطلاعات بیشتر در مورد موضوعشیوع تاج در میان شمپانزه ها در سال 2016

بر اساس مقاله ای که در سال 2016 منتشر شد ، در ساحل عاج شیوع زیادی در میان شمپانزه ها با ویروس کرونا ویروس انسانی OC43 وجود داشت. مجله تجاری Emerging Microbs & Infections ظاهر شد. حیواناتی که در پارک ملی در طبیعت زندگی می کنند ، پس از آلوده شدن به عامل بیماری زای انسانی ، از سرفه و آبریزش بینی رنج می بردند. شامپانزه ها نیز مانند گوریل ها از خانواده بزرگ میمون ها هستند.

(raer / با dpa / afp)

جدیدترین فیلم های پانوراما

جدیدترین فیلم های پانوراما

نمایش توضیحات


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *