کرونا دنیای مد را تقسیم می کند: آنلاین در حال رونق است

[ad_1]

بسیاری از فروشگاه ها در معرض نابودی قرار دارند

کرونا دنیای مد را تقسیم می کند: آنلاین در حال رونق است

خرده فروشان نساجی در مراکز شهری می ترسند که با قفل شدن طولانی مدت نیم میلیارد کالای فروخته نشده برای آنها باقی بماند. از طرف دیگر ، بازرگانان آنلاین نمی توانند خود را از ثبت سفارش نجات دهند.


یک فروشنده با محافظت از دهان و بینی در یک فروشگاه مد فعالیت می کند.  تجارت منسوجات در مراکز شهری آلمان نگران کننده است.

یک فروشنده با محافظت از دهان و بینی در یک فروشگاه مد فعالیت می کند. تجارت منسوجات در مراکز شهری آلمان نگران کننده است.

عکس: dpa

کلن تجارت منسوجات در مراکز شهری آلمان نگران کننده است. انجمن تجارت نساجی (BTE) ، کفش (BDSE) و کالاهای چرمی (BLE) هشدار داده اند که تمدید قفل باعث خرابی بسیاری از فروشندگان پارچه ، فروشگاه های کفش و فروشگاه های بزرگ خواهد شد.

این سازمان ها هشدار دادند که “بهمن عظیم نیم میلیارد کالای مد فروخته نشده حداقل تا پایان ژانویه در فروشگاه های مد جمع می شود.”

اما این فقط یک طرف سکه است. در همان زمان ، تجارت آنلاین رکورد فروش جدیدی را در تجارت مهم کریسمس ثبت کرده است. طبق نظرسنجی مصرف کنندگان توسط انجمن فدرال تجارت الکترونیکی و سفارش پستی (behh) آلمان ، فروش آنلاین در سه ماهه چهارم تقریباً 24 درصد بالاتر از میزان سال قبل بود.

این بدان معناست که نرخ رشد در تجارت الکترونیکی در مقایسه با سه ماهه کریسمس سال 2019 بیش از دو برابر شده است. طبق فروش آنلاین مواد غذایی بین اکتبر و دسامبر بیش از 83 درصد بالاتر از سطح سال قبل بود. در بخش داروخانه این افزایش 46.7٪ است. اما فروش آنلاین لباس نیز در سه ماهه چهارم حدود 26 درصد افزایش یافته است. بدون شک: کرونا خرده فروشی را تقسیم می کند.

یکی از برندگان دومین فروشگاه آنلاین بزرگ آلمان ، Otto.de است ، که قبلاً در اوایل این هفته رکورد تجارت کریسمس را ارسال کرده بود. این شرکت گفت ، در مقایسه با تجارت کریسمس 2019 ، تعداد سفارشات تقریبا 60 درصد افزایش یافته است.

تجارت مد ثابت یکی از بازندگان است. رولف پنگلس مدیر عامل BTE روز چهارشنبه گفت: “برای سال 2020 ، ما به طور کلی انتظار کاهش تاریخی در حدود 30 درصد از فروش را داریم.” از آنجا که تعدیل هزینه ها و به ویژه خرید کالا به دلیل طولانی بودن زمان سرب در زنجیره تأمین بین المللی دشوار است ، اکنون بسیاری از شرکت ها با پایان کار روبرو هستند.

مشکل: خرده فروشی مد در مراکز شهری در کوههای عظیم کالایی قرار دارد که با هر روز بسته شدن همچنان ارزش خود را از دست می دهند. زیرا در ماه فوریه کالاهای زمستانی در صورت وجود فقط با تخفیف های بزرگ برای فروش در دسترس خواهند بود. استفان جوست ، رئیس BTE ، در مصاحبه با مجله تجارت Textilwirtschaft پیش بینی کرد: “کالاها باید زیر قیمت خرید فروخته شوند.” تجارت مد برای پرداخت کالاهای جدید برای فصول بهار و تابستان به فوریت پول نیاز دارد.

خرده فروشان در مراکز شهری احساس می کنند عمدتا توسط سیاست تنها مانده اند. به سختی چیزی از کمک کامل وعده داده شده حاصل می شود. سخنگوی صنعت ، پانگلز هشدار داد: “اگر این سیاست در اسرع وقت تغییر مسیر ندهد ، هزاران مشاغل و در نتیجه ده ها هزار شغل فقط در خرده فروش مد ثابت از دست می رود”

انجمن تجارت آلمان (HDE) سرانجام خواستار یک جدول زمانی مشخص برای افتتاح فروشگاه ها شد. استفان جنت ، مدیر کل انجمن صنعتی HDE گفت: “شرکت های تعطیل اکنون نیاز به اظهارات روشنی در مورد شرایطی دارند که می توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.” فقط تمدید قفل و ارائه هیچ چشم انداز یا برنامه ای برای بازگشایی فروشگاه کافی نیست. در نهایت ، فروشندگان باید در مورد سفارش کالاهای جدید تصمیم بگیرند.

رئیس شرکت BTE یوست در مصاحبه با “صنعت نساجی” هشدار داد که حال و هوای تجارت مد اکنون منفجر شده است. تاکنون ، تجارت در نمایندگی منافع خود “بسیار ظریف” بوده است. اما این می تواند به سرعت تغییر کند. “عصبانیت روز به روز رشد می کند.”

اگر سیاستمداران علاقه بیشتری به تجارت نشان ندهند ، مطمئناً بزودی اقداماتی در برلین انجام می شود ، هوست هشدار داد ، و در عین حال نشان داد كه اعتراضات در زمان تاج ممكن است چگونه باشد: هر دروازه کارخانه یا ساختمانهای دولتی. “

© dpa-infocom ، dpa: 210106-99-918568 / 3

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *