کرونا در حال افزایش دفع غیرقانونی زباله در شهرداری ها است

[ad_1]

محیط

کرونا در حال افزایش دفع غیرقانونی زباله در شهرداری ها است


چندین کیسه زباله روی چمن زار کنار جاده افتاده است.

چندین کیسه زباله روی چمن زار کنار جاده افتاده است.

عکس: dpa

ساخت زباله در طول مسیر جنگل ، ضایعات الکترونیکی در سطل زباله عمومی – به گفته چندین شهر ، مشکل تخلیه غیرقانونی در براندنبورگ در بحران تاج افزایش یافته است. دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد.

پوتسدام هزاران تن زباله تخلیه غیرقانونی سالانه در براندنبورگ ریخته می شود – به گفته برخی از شهرداری ها ، بحران در تاج باعث تشدید این مشکل شده است. بر اساس آلمان و حفاظت از طبیعت فدرال (BUND) در براندنبورگ ، در سال 2019 این کشور 6000 تن تخلیه کرد ، 500 تن بیشتر از سال قبل غیرقانونی تخلیه شده است. انجمن حفاظت از محیط زیست BUND ، آکسل هینزل-برند ، گفت: “انجمن محیط زیست هنوز اطلاعات ملی مربوط به سال 2020 را در اختیار ندارد.”


نمونه هایی از شهرداری های جداگانه تصور وی را تأیید می کنند. سال گذشته در فرانکفورت (اودر) 60.39 تن زباله دفع نامناسب تولید شد. به گفته سخنگوی شهر کورا کوچباخ ، در سال گذشته ، این فقط 38.95 تن بود. هزینه های دفع در سال 2020 به حدود 37680 یورو تقریباً 6000 یورو نسبت به سال 2019 افزایش می یابد. در همان سال ، از آوریل ، این شهر در حال حاضر بیش از 14 تن را ثبت کرده است. اطلاعات دریافتی از شهروندان تقریباً در همان سطح بود.

در سال 2020 ، پوتسدام بیش از 573 تن تولید کرد ، تقریباً 220 تن زباله تخلیه غیرقانونی بیشتر از سال قبل. به گفته سخنگوی شهر جولیان گولدنر ، هزینه های دفع نسبت به سال قبل تقریباً 176،500 یورو 64000 یورو افزایش یافته است. در حالی که زباله ها و لاستیک های حجیم غالباً به صورت غیرقانونی در خیابان های عمومی ریخته می شدند ، زباله های حاوی آلاینده ها ، مانند صفحات آزبست ، مانند نخاله های ساختمانی به داخل جنگل ریختند.

در کوتبوس ، میزان زباله های بزرگ دوازده درصد افزایش یافته است و از 4710 تن در سال 2019 به 5273 تن در سال 2020 رسیده است. “جان گلاسمن” سخنگوی شهر گفت: “علاوه بر زباله های حجیم ثبت شده ، اغلب زباله های بسته بندی غیرقانونی نیز وجود دارد.” این شامل بقایای قراضه یا رنگ الکترونیکی است. سخنگوی شهر گفت: “مسئله این است که تعداد بیشتری از شهروندان زباله های حجیم خود را خیلی زود یا بدون هشدار افشا می کنند.” پس از وجود زباله ، برای اضافه کردن چیزی ، آستانه مهار کمتر است. زباله هایی که زباله های حجیم نیستند در این انبوه ریختند.

هیدرون شونینگ ، سخنگوی اتحادیه حفاظت از طبیعت براندنبورگ ، گفت: “این واقعاً قابل درک نیست ، به هر حال در همه جا مراکز بازیافت وجود دارد که می توان زباله را بصورت رایگان دفع کرد. وی همچنین از این واقعیت که زباله های روستایی در حومه شهر قرار دارد انتقاد کرد. سخنگوی Nabu گفت: “به ویژه ارتباطات برای دنیای پرندگان کشنده است.” نه تنها به طور مستقیم – به عنوان مثال با خفقان – بلکه به طور غیر مستقیم: قطعات پلاستیکی در لانه ها ساخته می شوند ، آب باران نمی تواند تخلیه شود و بنابراین پرندگان جوان می میرند.

دلایل زیادی برای افزایش پسماندهای غیرقانونی وجود دارد. گلاسمن سخنگوی کوتبوس گفت: “این احتمالاً به این دلیل است که بسیاری از افراد در نتیجه گیری وقت خود را صرف تمیز کردن زیرزمین یا کف می کنند.” Heinzel-Bernd شامل بازی مراکز بازیافت است که به دلیل بیماری همه گیر موقتاً بسته می شوند. به گفته کارستن پرایس ، رئیس BUND ، دلیل دیگر این است که صاحبان زباله زباله های خود را آزاد کرده و در سیستم عامل های اینترنت دفع می کنند و شخصی که ادعا می کند کمترین هزینه های دفع را دارد ، قرارداد دفع آن را منعقد می کند. وی گفت: “اغلب این زباله ها به طبیعت می روند.”

در مورد دفن زباله های غیرقانونی ، Preuss بین کیسه های زباله جنگل و زباله های تجاری در طبیعت و همچنین امکانات ذخیره سازی زباله از گیاهان تصفیه خانه زباله سابق تمایز قائل می شود. در مجموع 75 تأسیسات ذخیره سازی غیرقانونی زباله در براندنبورگ شناخته شده است و خدمات محیط زیست ایالتی وظیفه نظارت بر آنها را بر عهده دارد. اردوگاه های دیگر تحت صلاحیت مناطق هستند. رئیس BUND گفت: “موارد دیگری نیز در زمینه استخراج معادن روباز از مواد زباله غیرقانونی وجود دارد.”

گلدنر سخنگوی پوتسدام گفت ، طبق قانون زباله و سرزمین براندنبورگ ، تخلفات اداری ، مانند دفع غیرقانونی زباله ، می تواند با پرداخت 50000 یورو جریمه نقدی مجازات شود. در سال 2020 ، پایتخت ایالت توانست 32 آلاینده را شناسایی کند. به گفته سخنگو كوتشباخ ، سال گذشته 98 نفر در فرانكفورت (اودر) بودند.

وزارت محیط زیست براندنبورگ در سال گذشته هیچ اطلاعاتی در مورد زباله های غیرقانونی در سراسر کشور نداشته است. فراوک زلت سخنگوی وزارت امور خارجه گفت ، افزایش 6000 تن پسماند تخلیه شده غیرقانونی توسط مقامات دولتی در سال 2019 جای سوال دارد. به عنوان مثال اینها زباله های خانگی مخلوط ، زباله های بزرگ ، لاستیک های قدیمی یا زباله های ساختمانی بودند. هزینه دفع آنها در سال 2019 به 1.4 میلیون یورو می رسد ، بیشتر از سال 2018 ، زمانی که 1.3 میلیون یورو برای 5500 تن زباله تخلیه غیرقانونی بود.

© dpa-infocom ، dpa: 210515-99-606111 / 2


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *