کرونا در برلین: مرکز واکسیناسیون در Erika-Heß-Eisstadion باز است

[ad_1]

تاج در برلین

مرکز واکسیناسیون در زمین یخ: مکان دوم برای امید

دومین مرکز واکسیناسیون در برلین افتتاح شده است. در Erika-Heß-Eisstadion ، حداکثر 1300 نفر می توانند روزانه در هنگام عروسی واکسینه شوند.

برلین 9.50 صبح خوب ، وقتی مارگو ونزل در یک عروسی از مرکز واکسیناسیون جدید در Erika-Heß-Eisstadion خارج شد ، کاملاً راحت شد. پیرمرد 86 ساله اولین فردی است که در این ورزشگاه واکسینه شده است. افسر اداری سابق قبل از سوار شدن به تاکسی و رفتن به خانه گفت: “من احساس خوبی دارم و همه خیلی من را زیر نظر داشتند.”پیست یخ بعد از Treptov Arena دومین مرکز واکسیناسیون در برلین است. واکسیناسیون در این عرصه از 27 دسامبر آغاز شد. انجمن کارگران و سامری ها با همکاری انجمن نجات جان آلمان (DLRG) فعالیت و مراقبت از مرکز واکسیناسیون عروسی را بر عهده گرفت. به دلیل محدود بودن واکسن ، در ابتدا باید 120 واکسیناسیون در روز انجام شود. دکتر می گوید: “حداکثر 1300 واکسیناسیون را می توان با بار کامل انجام داد.” سارا مااس ، هماهنگ کننده مراکز واکسیناسیون در فرودگاه اریکا-هس-استادیون و تمپلهوف.
ویروس کرونا در برلین ، آلمان و جهان – اطلاعات بیشتر درباره این موضوع

موج بزرگ امروز صبح اتفاق نیفتاد. گاهی اوقات تاکسی ها با نامزدهای واکسیناسیون متوقف می شوند. برخی حتی پیاده می آیند. ارشد در مقابل ورودی پیست یخ مطمئن است. “من به دارو اعتماد دارم.” در ورودی سالن ، دستیاران تب میهمانان را اندازه می گیرند. اگر ماسک FFP2 به همراه نداشته باشید ، یک ماسک دریافت خواهید کرد. در منطقه ثبت نام ، داوطلبان واکسیناسیون یک برگ اطلاعات را امضا می کنند و کارت واکسیناسیون را دریافت می کنند. پس از خلاصه ویدئو ، یکی از سه پزشک سرنگ واکسن را در غرفه واکسیناسیون قرار داد – اولین مورد از دو واکسیناسیون انجام شد.

واکسیناسیون در برلین – تمام اطلاعات در یک نگاه

مرکز واکسیناسیون در Erika-Heß-Eisstadion: خرابی قبل از باز شدن

وزیر امور خارجه مارتین ماتز روز پنجشنبه در مقابل پیست یخی اریکا هس گفت: “ما می خواهیم چند هفته پیش افتتاح کنیم.” اما به دلیل کمبود واکسن ، این امر تاکنون امکان پذیر نبوده است. پس از 2400 دوز اولیه واکسن Moderna ، 3600 دوز بعدی باید در هفته چهارم تقویم و 9600 در هفته ششم دنبال شود. 30،000 دوز واکسن برای پایان ماه فوریه اعلام می شود. ماتز گفت: “ما امیدواریم که طی شش هفته بتوانیم هر شش مرکز واکسیناسیون را در دسترس داشته باشیم.”

تاکنون هیچ عارضه جانبی جدی با واکسیناسیون تاج رخ نداده است. مارتین ماتز از برلینر مورگن پست ، وزیر امور خارجه بهداشت گفت: “هنوز هیچ مشكلی جدی در مورد واكسن وجود نداشته است.” افراد واکسینه شده فقط بی حسی بازو را در محل تزریق ، احساس دردهای عضلانی و علائم خفیف سرماخوردگی را گزارش می دهند ، همانطور که پس از عکسبرداری های فراوان از آنفولانزا انجام می شود. ماتز گفت ، تجربه استفاده از واکسن Biontech در برلین خوب است.

واکسیناسیون در برلین – همچنین بخوانید:


بی نظمی در دوزهای واکسیناسیون از Moderna

دوزهای واکسیناسیون Moderna از قبل باعث آشفتگی می شود. اولین 2400 دوز واکسن تولید کننده آمریکایی Moderna باید در زمین یخ استفاده شود. در روز چهارشنبه ، در ابتدا ، این نگرانی وجود داشت که ممکن است در حمل و نقل واکسن Moderna از انبار مرکزی Quakenbrück در نیدرزاکسن به برلین ، مشکلاتی در زنجیره سرما وجود داشته باشد. Moritz Kviske سخنگوی اداره بهداشت برلین می گوید ، پس از آزمایش خود در برلین ، واکسن جدید از روز جمعه استفاده می شود. به همین دلیل مهمانان واکسن ، از جمله مارگوت ونزل ، صبح امروز واکسن را از Biontech و Pfizer دریافت می کنند. برای افراد واکسینه شده ، این بدان معناست که آنها مجبورند برای دومین واکسیناسیون به میدان ورزش Köpenick بروند.

علی رغم این حادثه ، رئیس انجمن منطقه ای برلین صلیب سرخ آلمان (DRK) ماریو چایا پس از افتتاح مرکز واکسیناسیون اطمینان دارد. وی گفت: “این جایگاه دوم امید است.” به آرامی آشکار می شود که می توان در مبارزه با ویروس تاج پیروز شد. چایا گفت ، علاوه بر این ، سومین مرکز واکسیناسیون قرار است در اوایل هفته آینده در این نمایشگاه افتتاح شود. هر روز باید حداکثر 1000 واکسیناسیون در آنجا انجام شود.

طبق اطلاعات اضافی ، واکسیناسیون های دوم هفته آینده در مرکز واکسیناسیون Arena Treptow آغاز می شود. این در ابتدا کارکنان پزشکی را که اولین دوز خود را قبل از شروع سال دریافت کرده اند تحت تأثیر قرار می دهد. انتظار می رود پیرمردهای 90 ساله برای دومین بار در ترپتو حضور داشته باشند.

برلینی ها در مورد واکسن آزادی انتخاب محدود دارند

طبق اطلاعات پست صبح ، واکسن Biontech باید در نمایشگاه استفاده شود. چند روز بعد ، چهارمین مرکز واکسیناسیون در Velodrome در Pankov نیز باید به بهره برداری برسد. در آنجا ، آماده سازی باید توسط Moderna تلقیح شود. در هنگار 4 در فرودگاه تمپلهوف سابق و در ترمینال C در فرودگاه سابق تگل نیز مراکز واکسیناسیون وجود دارد. هنوز مشخص نیست که چه زمانی افتتاح می شوند.

اخیراً بحث هایی درباره انتخاب واکسن صورت گرفته است. وزیر بهداشت ماتز تأیید کرد که متقاضیان واکسیناسیون در برلین تا حدی در انتخاب واکسن آزاد هستند. کسانی که می خواهند از Moderna آماده شوند می توانند در Erika-Heß-Eisstadion یا در روزهای بعدی در Velodrom ملاقات کنند.

برلین همچنین دعوت از گروه های دیگر برای واکسیناسیون علیه ویروس کرونا آغاز کرده است. اولین افراد 84 ساله نامه دریافت کردند. دیلک کالایچی ، سناتور بهداشت (SPD) روز پنجشنبه به مجلس نمایندگان گفت که 35000 دعوت نامه قبلاً برای گروه سنی 80+ ارسال شده است. یک روز قبل ، سخنگوی خانه وی اعلام کرد که دعوت نامه های زیر 85 سال در حال آماده شدن است.

سناتور گفت که چه زمان واکسیناسیون برای گروه های سنی بعدی با بیش از 300000 نفر بالای 70 سال ادامه دارد ، هنوز به دلیل عرضه انحصاری واکسن امکان پذیر نیست.

واکسن ، واکسیناسیون اجباری ، جهش های کرونر – اطلاعات بیشتر در مورد موضوع:


واکسیناسیون تاج برای نیروهای امدادی آغاز شده است

هنوز مشخص نیست که چگونه آنها نیز به گروه اولویت سوم بیماران مزمن دعوت می شوند. این افراد به سادگی با سال تولد قابل شناسایی نیستند ، اما مقامات باید اطلاعاتی در مورد داده های بهداشتی فرد داشته باشند. آندره گیسل سناتور داخلی (SPD) در مجلس نمایندگان گفت ، ما انتظار داریم یک آیین نامه ملی در مورد چگونگی دعوت ها مطابق با حفاظت از داده ها انجام شود.

هیئت مدیره انجمن پزشکان بیمه درمانی اجباری در برلین ، دکتر Burkhard Rupert راه حل دائمی برای برلین در مراکز واکسیناسیون نمی بیند. وی گفت: به دلیل مقدار کمی واکسن ، از میزان آلودگی عقب هستیم. تنها در صورت وجود واکسن کافی در مطب پزشک ، می توان در مسابقه با ویروس پیروز شد. اگر پزشکان در آینده بتوانند روزانه 100 واکسیناسیون را انجام دهند ، طبق گفته روپرت ، اولویت بندی دیگر نقشی نخواهد داشت ، زیرا می توان جمعیت را با “سرعت سریع” واکسینه کرد.

علاوه بر این ، واکسیناسیون اورژانس تاج نیز آغاز شده است. روز چهارشنبه ، 58 آتش نشان از بخش آتش نشانی برلین توسط یک تیم واکسیناسیون سیار از اداره بهداشت واکسینه شدند. براساس موسسه رابرت کوچ (RKI) ، تاکنون بیش از 38408 واکسیناسیون در برلین انجام شده است – از بعدازظهر پنجشنبه.

همچنین جالب است:

فرصت های از دست رفته: RKI توصیه می کند قفل سخت تر باشد

بحث در اتحادیه اروپا در مورد گواهی واکسیناسیون تاج برای سفر رایگان


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *