کرونا انتقادات را اندازه می گیرد: مولر همچنان محدود است

[ad_1]

مجلس نمایندگان

کرونا انتقادات را اندازه می گیرد: مولر همچنان محدود است

مجلس نمایندگان برلین برای دومین بار در زمان بحران تاج برای یک جلسه ویژه تشکیل جلسه می دهد. بسیاری از موضوعات مربوط به همه گیری گاهی بحث برانگیز است. نخست وزیر مولر در تلاش است تا امید و واقعیت را متعادل کند.

به روز شده: 01.07.2021 ، 14:44


مایکل مولر ، شهردار مدیر عامل برلین.

مایکل مولر ، شهردار مدیر عامل برلین.

عکس: dpa

مایکل مولر ، شهردار حاکم برلین ، نسبت به واکسیناسیون ویروس کرونا هشدار داده است که امید زیادی برای بازگشت سریع به حالت عادی وجود دارد. سیاستمدار SPD روز پنجشنبه در بیانیه دولت در مجلس نمایندگان گفت: “ماه ها می گذرد تا بتوانیم واکسن را واکسین کنیم.” وی افزود: “هر چه خوب است كه هم اكنون واكسن داریم ، به همان اندازه كه امیدواریم آن را با دلیل خوبی استفاده كنیم ، هنوز هم باید بدانیم كه چه چیزی در پیش است.”مولر گفت ، بعد از همه گیری زمان فرا می رسد و این در حال حاضر قابل دسترس است. “ما احتمال داریم وضعیت در چند ماه آینده به حالت عادی برگردد.” اکنون حتی بیشتر از این: “اکنون نمی توانیم و نباید تسلیم شویم. اقامت در خانه برای چند هفته آینده در اولویت اصلی قرار خواهد گرفت.” رعایت قوانین و محدودیت ها هنگام قفل کردن نیز مهم است. مولر گفت: “متأسفانه ، این در هفته ها و ماه های آینده نقش مهمی خواهد داشت.”

در یک جلسه ویژه پارلمان ، مخالفان از تصمیم تمدید محاصره تا 31 ژانویه انتقاد کردند. گئورگ پازدارسکی ، رهبر گروه پارلمانی AfD گفت: “هر كسی كه هیچ مفهوم واقعی در مورد ویروس ندارد ، خواستار انسداد است.” “همیشه قویتر ، خشن تر و احتمالاً بی اثر ، مثل همیشه.” به جای تصمیم گیری بر اساس واقعیت ها ، ترس دامن زده می شود و ممنوعیت های جدید آزمایش می شود. سباستین چایا ، رهبر گروه پارلمانی FDP نیز گفت که سنا هیچ استراتژی طولانی مدت علیه بیماری همه گیر عروق کرونر ندارد و از مسدود کردن به قفل شدن می رود. محدودیت های حق آزادی متناسب نیستند.

رهبر گروه پارلمانی HDZ ، بورکارد درگر ، سنا را به عدم حمایت اقتصادی و شکست های چشمگیر در سیاست مدارس متهم کرد. “سناتور آموزش و پرورش قول داده بود که مدارس ما از آمادگی خوبی برخوردار هستند.” در واقع ، این مورد در مورد تحصیل در خانه در هنگام تعطیلی مدارس وجود ندارد. Draeger همچنین از تصمیم سنا برای بازگشت تدریجی تدریس حضوری در مدارس در 11 ژانویه انتقاد کرد. این اتفاق می افتد “در جهل از جهش ویروسی و ندانستن روند عفونت در تعطیلات.”

با این حال ، رئیس گروه سبز ، سیلکه گوبل ، معتقد است که این درست است. وی گفت: “هر روز که مدرسه بسته می شود ، روز دیگری است ، ما خطر رها شدن کودکان و نوجوانان را داریم.” “هر روز قفل کردن به معنای روز دیگری است که فاصله بین کسانی که می توانند یاد بگیرند و کسانی که نمی توانند یاد بگیرند افزایش می یابد.” افتتاح یک مدرسه باید همراه با تست سریع سریع برای معلمان ، و همچنین رایگان باشد ماسکهای FFP2 و سیستمهای فیلتر هوا در کلیه مسسات آموزشی.

کارستن شاتز ، رهبر گروه پارلمانی چپ ، ترکیبی از گشودن مدارس و تشدید محدودیت های تماس برای جلسات خصوصی را متناقض خواند. ممنوع کردن حق ملاقات کودکان تا 31 ژانویه ، اما همزمان شروع مجدد درسها در کلاس “بسیار قانع کننده نیست”. گبل این قانون برای جلسات خصوصی را که از روز یکشنبه لازم الاجرا شد – خانوار شخصی به علاوه حداکثر یک نفر – نادرست خواند. به ویژه ، او دوست دارد فرزندان مانند قبل شمرده نشوند تا اجازه پیوستن به آنها داده شود. تنظیمات باید در اینجا انجام شود. طبق قانون جدید ، فقط والدین تنها می توانند فرزندان خود را بگیرند.

در آینده ، مجلس نمایندگان خواستار اظهار نظر بزرگتر در تصمیمات سنا درمورد همه گیری تاجگذاری است. همه گروه های پارلمانی ، به استثنای AfD ، در مورد پیش نویس مشترک قانون مشارکت پارلمانی Covid-19 توافق کردند. در این لایحه که در ابتدا بیشتر در کمیته صالح مورد بحث قرار خواهد گرفت ، از جمله ذکر شده است که برخی اقدامات برای محافظت در برابر عفونت تنها با تصویب مجلس در آینده اعمال می شود.

پیشنهاد دیگر جناح های ائتلاف خواستار واکسیناسیون مردم در برابر ویروس کرونا در اسرع وقت شد. یکی از راه های تولید سریع واکسن می تواند مجوز دادن به شرکت هایی باشد که واکسن تولید نکرده اند. رهبر گروه چپگرای پارلماني ، شاتز ، در اين زمينه “اجتماعي كردن توليد واكسنهايي كه عمدتا با بودجه عمومي تهيه شده اند” صحبت كرد.

مولر خواستار همبستگی بیشتر از اقتصاد ، به ویژه پیشنهادات بیشتر برای دفاتر خانگی بود. وی گفت: “من معتقدم كه كارفرمایان باید مسئولیت ها و تعهدات همه گیر خود را بسیار جدی تر از قبل انجام دهند.” در مواردی که خدمات شهروندی یا فرآیندهای تولید مستقیم به طور مستقیم درگیر نیستند ، باید بتوان کارمندان را برای کار در خانه رها کرد. مولر گفت ، هرکسی که اکنون در اینجا واکنشی نشان ندهد ، مردم را به خطر می اندازد و قفل را تمدید می کند. “و او فقط همبستگی نشان نمی دهد.”


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *