کره شمالی می خواهد برنامه هسته ای خود را گسترش دهد – “بزرگترین دشمن” ایالات متحده

[ad_1]

کنگره حزب در پیونگ یانگ

کره شمالی می خواهد برنامه هسته ای خود را گسترش دهد – “بزرگترین دشمن” ایالات متحده

اختلاف هسته ای با کره شمالی یکی از بزرگترین چالش های سیاست خارجی ایالات متحده است. رئیس جمهور آینده جو بایدن باید اقدامات خود را با پیونگ یانگ توسعه دهد. پیش از این ، حاکمان کره شمالی روشن کرده بودند که این کار آسان نخواهد بود.

به روز شده: 9 ژانویه 2021 ، 8:38 بعد از ظهر


حاکم کره شمالی ، کیم جونگ اون ، حزب کارگر ایالات متحده را در کنگره تهدید می کند.

حاکم کره شمالی ، کیم جونگ اون ، حزب کارگر ایالات متحده را در کنگره تهدید می کند.

عکس: dpa

سئول پیش از تغییر دولت در ایالات متحده ، حاکم کره شمالی کیم جونگ اون با اعلامیه های جنگ جدید جو بایدن رئیس جمهور آینده آمریکا را به چالش کشید.در هشتمین کنگره حزب حاکم کارگران در پیونگ یانگ ، کیم ابرقدرت را “بزرگترین دشمن” ایالات متحده معرفی کرد و از گسترش زرادخانه هسته ای کشورش خبر داد. رسانه های دولتی روز شنبه به نقل از وی گفت: “سیاست خارجی باید بر زیرمجموعه ایالات متحده متمرکز شود.” وی بار دیگر ایالات متحده را به سیاستهای خصمانه متهم کرد.

در اولین بیانیه دولت کاملاً منزوی درباره تغییر ریاست جمهوری آمریکا ، کیم اظهار داشت که انتظار تغییر در سیاست واشنگتن در قبال کشورش را ندارد. این صرف نظر از این است که چه کسی در ایالات متحده حاکم است. بایدن در تاریخ 20 ژانویه به عنوان رئیس جمهور جدید ایالات متحده سوگند یاد کرد.

کیم با اظهارات خود پیش از تغییر واشنگتن ، امیدها را برای انگیزه جدید برای مذاکرات در حال انجام آمریکا و کره شمالی در مورد برنامه تسلیحات هسته ای خود سرکوب کرد. مذاکرات از زمان نشست ناموفق کیم با دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا در ویتنام در فوریه 2019 پیشرفت نکرده است. در مجموع ، کیم ترامپ سه بار دیدار کرده است. کیم با اشاره به این جلسات گفت که سیاست خصمانه ایالات متحده علی رغم “تلاش” های کره شمالی وخیم تر شده است.

کره شمالی در گذشته چندین بار از رقیب سیاسی ترامپ بایدن سو ab استفاده کرده و وی را “سگ هار” خوانده است. بایدن چندین بار کیم را مستبد خوانده بود. وی همچنین از نحوه نزدیک شدن ترامپ به رهبری کمونیست در پیونگ یانگ انتقاد کرد.

کیم در گزارش 9 ساعته خود ، که بنا به گزارشات وی در اختیار سه هزار نماینده بین کنگره در روزهای سه شنبه و پنجشنبه قرار گرفت ، در مورد تعدادی از پروژه ها برای تقویت نیروهای مسلح و گسترش زرادخانه هسته ای ، از جمله “حمله اول” و “تلافی جویی” بحث کرد. وی بار دیگر تأکید کرد که کره شمالی از سلاح هسته ای خود استفاده نخواهد کرد تا زمانی که “نیروهای متخاصم” سعی کنند با سلاح هسته ای به این کشور حمله کنند.

پیونگ یانگ سال هاست که توسعه موشک هایی را که می توانند به کلاهک های هسته ای مجهز شوند تشویق می کند. بنابراین تحت تحریم های شدید بین المللی است که همچنین مانع توسعه اقتصادی کشور می شود.

کیم خواستار تولید سلاح های هسته ای تاکتیکی و ICBM سوخت جامد شد. ماهواره های جاسوسی و هواپیماهای بدون سرنشین نظامی نیز باید معرفی شوند. کیم گفت ، کشور وی در حال حاضر در حال آماده سازی برای آزمایش و تولید انواع سلاح ها از جمله موشک چند کلاهک و “کلاهک های کشویی مافوق صوت برای نوع جدیدی از موشک های بالستیک” است. برنامه های ساخت یک زیردریایی هسته ای جدید تقریباً کامل است.

این نگرانی وجود دارد که کره شمالی نیز آزمایشات هسته ای خود را از سر بگیرد. در اواخر سال 2019 ، کیم اعلام کرد که پیونگ یانگ دیگر به مهلت قانونی در آزمایش بمب اتمی و آزمایش های ICBM محدود نیست. آنکیت پاندا ، کارشناس خبره در توییتر خود نوشت: در گزارش خود به کنگره حزب ، کیم اشاره صریح به “سلاح هسته ای تاکتیکی” داشت. این می تواند “به معنای بازگشت به آزمایش هسته ای باشد.” وی گزارش کیم را “احتمالاً یکی از مهمترین اظهارات کره شمالی در مورد برنامه ریزی شده برای نوسازی هسته ای با کیفیت بالا” توصیف کرد.

کیم همچنین در مورد برنامه جدید پنج ساله توسعه که باید در کنگره حزب تصویب شود صحبت کرد. هسته اصلی این طرح “خوداشتغالی و استقلال اقتصادی” است. در ابتدای کنگره ، کیم اعتراف کرد که اهداف برنامه پنج ساله قدیمی ، که در سال 2016 تنظیم شده بود ، محقق نشده است. به طور رسمی ، این کنگره که قرار بود هر 5 سال یک بار برگزار شود ، مهمترین نهاد حزب است. با این حال ، هفتمین کنگره در ماه مه سال 2016 اولین کنگره در 36 سال گذشته بود.

© dpa-infocom ، dpa: 210109-99-951973 / 4


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *