کاهش فروش هواوی پس از تحریم های آمریکا

[ad_1]

گروه فناوری

کاهش فروش هواوی پس از تحریم های آمریکا


دفتر مرکزی هواوی آلمان در دوسلدورف است.  گروه چینی با کاهش فروش دست و پنجه نرم می کند.

دفتر مرکزی هواوی آلمان در دوسلدورف است. گروه چینی با کاهش فروش دست و پنجه نرم می کند.

عکس: dpa

گروه هواوی به طور فزاینده ای در مشکل است. دلایل کاهش سریع فروش ، تحریم های آمریکا و عدم دسترسی به شبکه های تلفن همراه است.

به روز شده: 08/06/2021 ، 15:26

پکن کاهش فروش در گروه چینی هواوی پس از تشدید مجدد تحریم های آمریکا.

بر اساس داده های نیمه سالانه منتشر شده در روز جمعه ، درآمد سه ماهه دوم از ارائه دهنده تجهیزات شبکه و ارائه دهنده تلفن های هوشمند با 38 درصد کاهش به حدود 168 میلیارد یوان (حدود 22 میلیارد یورو) رسید. در سه ماهه اول ، فروش 16.5 درصد کاهش یافته است. اریک سو ، رئیس هیئت مدیره می گوید: “هدف ما زنده ماندن – و پایدار نگه داشتن آن است.”

هواوی به دلیل تحریم های آمریکا دسترسی به فناوری های مهم غربی را از دست داده است و همچنین ممکن است از شبکه های تلفن همراه فاصله بیشتری بگیرد. یکی از دلایلی که این شرکت در حال انباشت تراشه است ، که مشکلات نیمه هادی ها را در بازار جهانی تسریع کرده است. یکی دیگر از مشکلات بزرگ هواوی این است که این گروه نمی تواند تلفن های هوشمند جدید خود را با خدمات Google – از نقشه ها تا پلتفرم برنامه Play Store – بفروشد. در نتیجه ، فروش گوشی های هواوی در خارج از چین کاهش یافت.

ایالات متحده هوآوی را به داشتن روابط نزدیک با مقامات چینی متهم کرده و درباره خطرات جاسوسی و خرابکاری هشدار داده است. این شرکت این اتهامات را رد می کند. جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، در ابتدا دستور داد به طور کلی شرکت های چینی را مورد تحریم قرار دهد.

در نیمه اول سال ، فروش 29 درصد خوب کاهش یافت و به 320.4 میلیارد یوان (کمی کمتر از 42 میلیارد یورو) رسید. دلیل اصلی این امر تجارت مصرف کننده بود که درآمد آن با 47 درصد کاهش به 135.7 میلیارد یوان رسید. تجارت شبکه ای 14 درصد کاهش یافت و به نزدیک 137 میلیارد یوان رسید. اریک سو درباره “عوامل خارجی” صحبت می کند که می تواند تجارت مصرف کننده را کند کند. در عین حال ، او مطمئن بود که هوآوی دوباره در فناوری شبکه و تجارت با شرکت ها ظهور می کند.

© dpa-infocom ، dpa: 210806-99-744618 / 4

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *