کار به عنوان یک قاتل – Berliner Morgenpost

[ad_1]

مطالعه سازمان ملل

کار به عنوان قاتل


به گفته سازمان ملل متحد ، بیش از حد ساعات کار با حدود 750،000 مورد مرگ همراه است.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد ، بیش از حد ساعت کار با حدود 750،000 مورد مرگ همراه است.

عکس: dpa

سالانه 1.9 میلیون نفر به دلیل شرایط نامناسب کار جان خود را از دست می دهند. بیش از همه ، کار بیش از حد یک عامل خطر بزرگ و رو به رشد است.

ژنو بر اساس یک مطالعه سازمان ملل متحد ، شرایط نامناسب کار سالانه جان 1.9 میلیون نفر را می گیرد.


بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) ، سکته مغزی و بیماری های قلبی از علل اصلی مرگ زودرس در حدود 1.2 میلیون مرد و زن هستند.

حوادث ناشی از کار باعث مرگ حدود 360 هزار نفر شده است. این مطالعه توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان بین المللی کار (ILO) انجام شده است. ارقام برآورد شده مربوط به سال 2016 است.

همانطور که WHO در ماه مه گزارش داد ، کار بیش از حد یک عامل خطر بزرگ و رو به رشد است. به گفته سازمان ملل متحد ، بیش از حد ساعات کار با حدود 750،000 مورد مرگ همراه است. کارشناسان هشدار داده اند که بحران کرونا می تواند وضعیت را بدتر کند. به گفته کارشناسان ، آلودگی هوا مانند گرد و غبار ، گازها و بخارات عامل مرگ 450 هزار نفر است.

کارگران جنوب شرقی آسیا و غرب اقیانوس آرام ، مردان و افراد بالای 54 سال به طور نامتناسبی تحت تأثیر مرگ و میر ناشی از کار قرار گرفتند. تدروس آدهانوم گبریسوس ، رئیس سازمان بهداشت جهانی گفت: “این شوکه کننده است که بسیاری از افراد به معنای واقعی کلمه به دلیل حرفه خود کشته می شوند.”

با این حال ، WHO همچنین روند مثبتی را گزارش کرد: در سطح جهان ، مرگ و میر ناشی از کار در جمعیت بین 2000 تا 2016 14 درصد کاهش یافته است. این ممکن است به دلیل بهبود بهداشت و ایمنی در محل کار باشد.

© dpa-infocom ، dpa: 210917-99-256690 / 3


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *