چهار کشور از دولت فدرال می خواهند که اجلاس سران خود را در افغانستان برگزار کند

[ad_1]

مهاجرت

چهار کشور از دولت فدرال می خواهند که اجلاس سران خود را در افغانستان برگزار کند


مهاجران افغان در فرودگاه کابل سوار هواپیما می شوند.

مهاجران افغان در فرودگاه کابل سوار هواپیما می شوند.

عکس: dpa

ماینتس به همراه سه ایالت فدرال دیگر ، راینلند-فالتز از دولت فدرال خواست تا برای روشن ساختن همه موضوعات مربوط به اقامت پناهندگان از آن کشور ، اجلاسی را در افغانستان برگزار کند. در نامه مشترکی ، چهار دولت ایالتی از وزیر امور خارجه هایکو ماس (SPD) و وزیر کشور فدرال هورست زهوفر (CSU) خواستند تا راه حل هایی “برای کارکنان محلی که دیگر نمی توانند به فرودگاه کابل برسند” بیابند و وزارتخانه ادغام در ماینز را اعلام کرد. پنجشنبه.


امضاکنندگان نامه وزیر ادغام راینلاند-فالتز کاتارینا بینز ، سناتور برلین الکه برایتنباخ ، سناتور برمن آنیا اشتامان و وزیر تورینگیا دورک آدامز هستند. بینز ، استمان و آدامز سبزها هستند ، برایتن باخ متعلق به حزب چپ است.

بینز از خبرگزاری آلمان گفت: “دولت فدرال ، به ویژه وزارت امور خارجه ، باید سرانجام گزارشی از وضعیت ارائه دهد که بر اساس آن اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان (BAMF) می تواند تصمیمات پناهندگی اتخاذ کند.” “اکنون ما فقط نباید ممنوعیت نهایی اخراج را داشته باشیم.” همچنین نیاز به یک چشم انداز امن اقامت و یک برنامه ایالتی فدرال برای ادغام پایدار برای مردم افغانستان که در حال حاضر در اینجا هستند وجود دارد.

بادن-وورتمبرگ و شلسویگ-هولشتاین همچنین از دولت فدرال خواستند تا ایالت های فدرال را در اسرع وقت به بحث مشترک درباره کمک به افراد در معرض خطر در افغانستان دعوت کند. به همین منظور ، دفتر اشتوتگارت با نامه ای در اختیار آژانس مطبوعاتی آلمان ، نخست وزیر وینفرد کرتشمان (سبزها) را به این دفتر خطاب کرد. این نشست باید گزارشی از وضعیت داشته باشد و “ملاحظات فعلی برای برنامه پذیرش فدرال و اقدامات احتمالی ایالت ها” مورد بحث قرار گیرد. وزیر کشور شلزویگ-هولشتاین ، سابین ساترلین واک (CDU) ، از پیشتازی اشتوتگارت حمایت کرد.

© dpa-infocom ، dpa: 210826-99-979760 / 4


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *