پیش آگهی: سطح متوسطی از عفونت در تابستان پیش بینی می شود

[ad_1]

ویروس کرونا

پیش آگهی: سطح متوسطی از عفونت در تابستان پیش بینی می شود


کارشناسان انتظار دارند در ماه های آینده وضعیت تاجی آرام تری داشته باشد.

کارشناسان انتظار دارند در ماه های آینده وضعیت تاجی آرام تری داشته باشد.

عکس: dpa

یک متخصص معتقد است که کاهش سریع بیماری در چند هفته گذشته به طور حتم کند خواهد شد. پیش بینی برای پاییز هنوز امکان پذیر نیست.

جولای. انتظار می رود در ماههای آینده وضعیت تاجی آرام تری داشته باشد.


یان فورمن از Forschungszentrum Jülich ، كه در حال محاسبه سیر احتمالی بیماری همه گیر است ، گفت: “برای تابستان امسال ، بر اساس داده های فعلی ، ما انتظار داریم كه سطح متوسطی از عفونت مانند سال گذشته باشد.” “از یک طرف ، انواع ویروس هایی که اکنون غالب هستند نسبت به تابستان گذشته مسری تر هستند ، از سوی دیگر ، تعداد فزاینده ای از افراد بالقوه مسری توسط واکسیناسیون محافظت می شوند.”

کاهش سریع بیماری در چند هفته گذشته ، حتی اگر تعداد آنها برای مدتی نمایی باشد ، به طور حتم کاهش می یابد. افت نمایی به سرعت آغاز می شود و کندتر و کندتر می شود. علاوه بر این ، فرکانس سقوط با مراحل باز همراه بود ، که به نوبه خود منجر به تماس های اضافی و در نتیجه مسیرهای انتقال امکان پذیر می شود. فورمن گفت: “از آنجا كه انتظار نمی رود ویروس در آینده قابل پیش بینی كاملاً ریشه كن شود ، روند نمایی دیر یا زود ، حتی در بهترین حالت ، از بین خواهد رفت و فراوانی آن در حدود سطح پایین متفاوت خواهد بود.”

به طور خاص ، انتقال انواع ویروس ، همراه با محافظت در برابر واکسیناسیون و تماس بین افراد بالقوه آلوده و مسری ، تأثیر زیادی بر روند عفونت خواهد داشت و مدل سازی را دشوار می کند.

فرمن تأكيد كرد كه حتي در بيماري هاي پايين ، شيوع هاي فردي مي تواند به طور موضعي باعث شيوع هاي قابل توجهي شود. وی شیوع تاج در یک کارخانه گوشت در منطقه گوترسلوح در تابستان گذشته را به عنوان نمونه ذکر کرد. و مثال انگلستان نشان می دهد “ترکیبی از مراحل گشایش طولانی مدت و جهش های جدید می تواند منجر به از سرگیری تعداد موارد با وجود پوشش واکسیناسیون بالا و کاهش فصلی تعداد عفونت ها شود.”

پیش بینی برای پاییز هنوز امکان پذیر نیست. فرمن گفت: “این حدس و گمان محض خواهد بود.” بسیاری از شرایط چارچوب هنوز ناشناخته است. به عنوان مثال ، تا آن زمان چند نفر واکسینه می شوند؟ چه مدت واکسیناسیون حداکثر اثربخشی خود را حفظ می کند؟ چه ویروس های جدیدی ایجاد می شود؟ آیا اقدامات بهداشت فردی – چه از طریق مقررات و چه از طریق رفتار فردی – همچنان ادامه خواهد داشت؟ “بنابراین ، می توان افزایش مشخصی در تعداد موارد را انتظار داشت ، اما اینکه آیا این قابل مقایسه با مقادیر پاییز گذشته است ، کاملاً مشخص نیست.”

© dpa-infocom ، dpa: 210615-99-994633 / 3


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *