پس از سال بحران: امیدها برای اقتصاد آلمان در حال رشد است

[ad_1]

صادرات همچنان بهبود می یابد

پس از سال بحران: امیدها برای اقتصاد آلمان در حال رشد است

بسته شدن موقت مرزها ، ایجاد اختلال در تدارکات و ایجاد اختلال در زنجیره تأمین ، صادرات آلمان را در کرونا 2020 کاهش داد. حداقل در ماه نوامبر ، بهبودی جزئی حاصل شد.

به روز شده: 01/08/2021 ، ساعت 13:00


یک کانتینر در بندر هامبورگ در حال بارگیری است.  صادرات آلمان در ماه نوامبر اندکی افزایش یافت.

یک کانتینر در بندر هامبورگ در حال بارگیری است. صادرات آلمان در ماه نوامبر اندکی افزایش یافت.

عکس: dpa

ویسبادن به دنبال رشد صادرات و تولیدات صنعتی در نوامبر 2020 ، این امیدواری رو به رشد است که اقتصاد آلمان بهتر از بهار از محاصره فعلی عبور کند.

آنتون بیورنر ، رئیس اتحادیه تجارت خارجی BGA ، روز جمعه گفت که بهبود در تجارت خارجی ادامه دارد. وی ادامه داد: ما هنوز فاصله زیادی تا بازگشت به سطح قبل از بحران داریم اما سفارشات دریافتی در این صنعت حداقل برای آینده مثبت است.

مارک شاتنبرگ ، اقتصاددان بانک دویچه ، از نتایج صادرات “چشمگیر” با توجه به افزایش موج تاج در شرکای تجاری مهم صحبت می کند. با این حال ، با محاصره ای که تا پایان ژانویه در آلمان ادامه داشت ، حرکت مثبت کاهش می یابد.

طبق گزارش اداره آمار فدرال ، صادرات کالاهای “ساخت آلمان” در ماه نوامبر نسبت به اکتبر 2.2 درصد افزایش یافته است. با حجم 111.7 میلیارد یورو ، آنها هنوز 1.3 درصد کمتر از ماه مشابه سال قبل بودند. در یازده ماه اول نسبت به مدت مشابه سال گذشته از 10.3٪ به 1103.9 میلیارد یورو کاهش چشمگیری داشته است.

اتحادیه تجارت خارجی BGA اخیراً پیش بینی می کند صادرات در سال 2020 حداقل دوازده درصد کاهش یابد. یک سال قبل ، بزرگترین اقتصاد اروپا کالاهایی به ارزش بیش از 1.3 تریلیون یورو صادر کرد.

رئیس انجمن ، بورنر ، امیدوار است که پس از تأیید رئیس جمهور جدید جو بایدن از کنگره ، انتقال قدرت به طور روان در ایالات متحده انجام شود ، “به طوری که اقتصاد کاملا متزلزل آمریکا بتواند به سرعت شروع شود”. ایالات متحده مهمترین بازار انفرادی آلمان در سالهای اخیر بوده است. در ماه نوامبر ، صادرات به کشور ، که سخت تحت تأثیر بحران کرونا قرار گرفت ، 3.1 درصد کاهش یافت.

در مقابل ، تقاضا از چین به شدت افزایش یافته است. صادرات به دومین اقتصاد بزرگ جهان در مقایسه با نوامبر 2019 ، 14.3 درصد افزایش یافته است. اقتصاد این کشور ، جایی که برای اولین بار عفونت های ویروس کرونا شناسایی شد ، به سرعت از رکود در اوایل سال 2020 بهبود یافته است.

کل واردات به آلمان در مقایسه با نوامبر 2019 با کاهش 0.1 درصدی به 94.6 میلیارد یورو رسیده است. در مقایسه با ماه قبل ، افزایش 4.7 درصدی وجود دارد.

تعطیلی موقت مرزها ، ایجاد اختلال در تدارکات و ایجاد اختلال در زنجیره تامین در آغاز همه گیر شدن تاج در بهار ، باعث کندی تجارت کالاهای ساخت آلمان شد. بهبودی بعدی هنوز قادر به جبران کاهش نیست. تولیدات صنعتی نیز در اولین موج تاج سقوط کرد. در موج دوم از پاییز به بعد ، کار در بیشتر شرکت های صنعتی ادامه داشت.

مارکو واگنر ، اقتصاددان Commerzbank ، با اشاره به تولید صنعتی گفت: “خبر خوب برای صنعت آلمان همچنان ادامه دارد.” این امیدواری می دهد که کاهش تولید اقتصادی در سه ماهه چهارم محدود شود.

صنعت آلمان 0.9٪ بیشتر از اکتبر تولید کرد. این افزایش در پی رشد شدید در ماه اکتبر رخ داده است که در 3.4 درصد حتی اندکی بیشتر از محاسبه قبلی است.

به گفته نیلز یانسن ، کارشناس اقتصادی در انستیتوی اقتصاد جهانی ، “آزمایش اسید برای صنعت” هنوز در پیش است. این شرکتها مستقیماً تحت تأثیر محدودیتهای اعمال شده در ماه نوامبر برای مهار همه گیر نبودند. با این محاصره در اواسط دسامبر ، بار بیشتر می شود. بسته شدن قسمتهای زیادی از تجارت خرده فروشی مانع فروش محصولات صنعتی می شود.

به طور کلی ، او تخمین می زند که چشم انداز این صنعت نسبت به بهار سال 2020 بسیار بهتر باشد ، همچنین به دلیل فروش زیاد در خارج از کشور ، که تا همین اواخر قوی بود. “این صنعت چشم انداز خوبی برای زنده ماندن از موج دوم نسبتاً خوب دارد.”

اکثر اقتصاددانان انتظار دارند که تولید اقتصادی در پایان سال کاهش یابد ، اما بعید به نظر می رسد به اندازه قبل از اولین موج تاجگذاری در بهار باشد.

در همین حال ، ساختمان هنوز تحت تأثیر سو mal عملکردها قرار نگرفته است. در ماه اکتبر ، فروش در صنعت ساخت و ساز در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته 2.2 درصد افزایش یافته است. در ده ماه اول سال ، شرکت ها رشد 3.2 درصدی را تجربه کردند.

© dpa-infocom ، dpa: 210108-99-941083 / 3

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *