پس از حمله آمستردام: خبرنگاران هنوز در معرض خطر مرگ قرار دارند

[ad_1]

جلوی استودیوی تلویزیون

پس از حمله آمستردام: خبرنگاران هنوز در معرض خطر مرگ قرار دارند


گل ، شمع و پیام با

روی صحنه گل ، شمع و پیامی با “Fight Peter” وجود دارد.

عکس: dpa

این حمله هلند را شوکه کرد. دو مظنون در بازداشت هستند. اما تحقیقات ادامه دارد. چه کسی واقعاً در پشت حمله به پیتر آر دو وریس قرار دارد؟

آمستردام در روز دوم پس از قتل ، وضعیت سلامتی خبرنگار هلندی Peter R. de Vries (64 ساله) هنوز بسیار وخیم بود.


پیتر ون در وورست ، رئیس RTL ، گفت: “پیتر هنوز برای زندگی خود می جنگد.” “همه ما برای یک معجزه دعا می کنیم.” خبرنگار برای ایستگاه کار می کرد. دی وریس سه شنبه شب با شدت جراحات از ناحیه سر به بیمارستانی در آمستردام منتقل شد. مردی چندین گلوله به سمت او شلیک کرده بود. وزارت دادگستری گفت که اقدامات امنیتی برای محافظت از قانون باید افزایش یابد.

چه کسی پشت این عمل است؟

تحقیقات در حال انجام است. دو مرد تنها چند ساعت پس از جنایت دستگیر شدند. چندین رسانه گزارش دادند که گفته می شود یکی از آنها ، یک لهستانی 35 ساله که در جنوب شرقی هلند زندگی می کند ، فقط هفته گذشته به دلیل تهدید به مدت کوتاهی دستگیر شده است. روز جمعه هر دو به مصاف قاضی می روند.

اما هنوز مشخص نیست که چه کسی عامل این جنایت است. شواهد فزاینده ای نشان می دهد که جرم سازمان یافته مسئول است. از آغاز سال 2020 ، د وریس معتمد شاهد اصلی یک پرونده جنایی بزرگ است که هم اکنون در آمستردام در جریان است. وی چندین بار مورد تهدید قرار گرفت ، اما به صراحت از حمایت شخصی خودداری کرد. وکیل شاهد اصلی قبلاً در سال 2019 به ضرب گلوله کشته شده است. برادر بی گناه شاهد اصلی نیز از قبل کشته شد.

این عمل هلند را شوکه کرد و همچنین باعث وحشت در خارج از کشور شد. مقامات و دولت های اتحادیه اروپا این حمله را به عنوان حمله به حاكمیت قانون محكوم كرده اند. انجمن های بین المللی روزنامه نگاران از حمله به استقلال روزنامه نگاری در اروپا صحبت کردند و خواستار توضیحی بدون قید و شرط شدند.

دی وریس گزارشگر برجسته در هلند است و مرتباً به عنوان سخنگوی قربانیان دادرسی صحبت می کند. او همچنین به حل چندین مورد جالب توجه کمک کرده بود. او میهمان ثابت برنامه های گفتگوی تلویزیونی است. این خبرنگار در سال 1987 با پرفروش ترین کتاب خود به دلیل آدم ربایی فرد هینکن آبجوساز شناخته شد. در سال 2008 ، وی برای گزارش در مورد پرونده ناتالی هالووی برنده جایزه امی شد. این آمریکایی در سال 2005 در آروبا ناپدید شد و اعتقاد بر این بود که توسط یک هلندی کشته شده است.

© dpa-infocom ، dpa: 210708-99-300999 / 3


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *