پرسه زدن در آب در رد پای کنیپ

[ad_1]

بد سیگبرگ چه پیر برایس یا ارول سندر: بازیگران زیادی از کالکبرگنا افسانه ای در بد سگبرگ به عنوان وینتو یا پیر شترهند عبور کردند.“گنج دیگری در سیلبرسی” دیگر درست در پشت کالکبرگ پنهان است ، نه بر روی زمین پنهان شده ، بلکه در لاین جدید ساخته شده است. ابعاد این گنجینه دو در یازده متر است ، پر از آب سرد یخ زده و توسط نرده از طول عبور می کند: یک استخر معمولی Kneipp با آب. در اینجا هیچ کابوی وجود ندارد – در عوض آنها Kneipps هستند.

الیزابت یولز می گوید: “ما معمولاً روزهای پنجشنبه در اینجا ملاقات می کنیم و برای پیاده روی لک لک چند پیاده روی در استخر می کنیم.” رئیس سازمان می گوید: “این برای گردش خون شما خوب است.”
انجمن Kneipp در Bad Segeberg . برای پیر 72 ساله ، درمان Kneipp به اندازه مسواک زدن دندان طبیعی است. این دمای آب را آزمایش می کند: یخ زده 8 درجه سانتیگراد. “اوه ، من بدون امروز انجام می دهم.”

پنج ستون سلامت

یولس توضیح می دهد که Kneipp بسیار بیشتر از زیر پا گذاشتن آب یا بوسه های یخی روی زانو است. فلسفه کنیپ علاوه بر آب درمانی ، بر چهار رکن دیگر استوار است: گیاهان دارویی ، ورزش ، تغذیه آگاهانه و به اصطلاح نظم داخلی. یولس می گوید: “من غذا سالم می خورم ، با باشگاه به پیاده روی یا پیاده روی می رویم و یكی از همكاران به طور منظم تورهای دوچرخه سواری و گردش را برگزار می كند.” “این نیز در مورد جامعه است.” این شامل گردهمایی ماهانه با سخنرانی و بحث و گفتگو است.

داستان موفقیت کنیپ با رنج های خودش آغاز می شود. وی به عنوان یک دانشجوی جوان الهیات که از بیماری سل رنج می برد و پزشکان وی را گم شده می دانند ، با کتاب مهمی روبرو شد: “آموزش قدرت و مرطوب کردن آب شیرین در بدن انسان (…)” نوشته یوهان زیگموند هان. از آنجا ، كنیپ كه در آن زمان در دیلینگن زندگی می كرد ، روزانه به دانوب نزدیك می رفت و در رودخانه سرد غسل می كرد. چه آنها کمک کنند و چه نکنند ، Kneipp کاملاً سالم شد.

در اینجا نحوه زندگی وجود دارد

الهیات تازه کار با الهام از موفقیت درمانی خود ، “درمان آب” را ایجاد کرد: دوش و حمام گرم و گرم ، کمپرس ، وضو – به علاوه ورزش زیاد ، غذای سالم و قدرت گیاهان دارویی. در ابتدا او به طور مخفیانه با هم دانش آموزان و بعداً حتی با افرادی که از وبا رنج می بردند معالجه کرد. موفقیت او این را ثابت کرد و با این وجود: کنیپ پزشک نبود. پس از تشرف در سال 1852 ، او نه تنها یک بار به عنوان شارلاتان مورد تمسخر قرار گرفت و حتی محاکمه شد.

اما كنیپ چه كاری انجام داد؟ بدون آزار بیشتر ، او به قاضی که از نقرس رنج می برد دستورالعمل های درمانی مناسب داد. او می خواست کمک کند. اولین کتاب او ، ماین واسکرور ، که بعداً معلوم شد که دزدی ادبی است ، و دومین اثر او ، “این چگونه زندگی خواهی کرد” است که در سال 1889 منتشر شد ، آموزه های سلامتی وی را به زبانهای مختلف ترجمه کرد ، به دورترین گوشه های اروپا.

قلب درمان Kneipp در Allgäu واقع شده است. هیچ مکانی به اندازه باواریایی ها تحت تأثیر کشیش و آب درمانی Kneipp قرار نگرفته است
بد ووریشوفن .

از بیش از 100 هتل آبگرم امروز ، یکی داستان خود را روایت می کند: این
سباستینانوم ، به ویژه توسط Kneipp در سال 1891 افتتاح شد.

مخصوصاً بعد از پاپ لئو سیزدهم. وی در سال 1893 ، یک جهانگرد واقعی کنیپ ، “منصوری” و اتاق مخفی پاپ منصوب کرد. هتل هایی ساخته شد ، Bad Wörrishofen رشد کرد و تبدیل به یک استراحتگاه بهداشتی شد. هر ساله ده ها هزار نفر در Allgäu عبادت می کنند ، از جمله شاهزادگان ، شاهزادگان و دوک ها. حتی ماهاراجا هندی بیماری های عصبی خود را در اینجا درمان کرد – و اسکیت روی پهلو را یاد گرفت.

به جای قهوه سرما بخورد تا شما را از خواب بیدار کند

امروز میهمانان آبگرم در اتاق مشاوره Kneipp سابق غذا می خورند. یواخیم بوهامل می داند که درمان با کنیپ تا به امروز تا چه اندازه معتبر مانده است. مدیر درمانی و کارمند آموزش دیده استخر Kneipp به مدت 22 سال در Sebastianeum کار می کند.

از فشار خون گرفته تا بیماران فرسودگی ، از بیماری های تنفسی گرفته تا اختلالات خواب ، به کسانی که می خواهند با استفاده از برنامه های آب متناسب با آب به تنهایی درمان شوند ، کمک می کند. بعضی اوقات گرم است ، گاهی سرد است و از طریق سینه یا پاها ، صورت یا بازوها جریان دارد.

بوخامل توضیح می دهد: “120 روش برای استفاده از کمپرس ، شستشو ، ریخته گری یا حمام آب وجود دارد.” این مرد 57 ساله گفت: مردم با علائم مختلف عذاب می کشند ، اما ماشه تقریبا همیشه استرس زا است. هیدروتراپی با محرک های گرم و سرد خود تأثیر بسیار خوبی بر سیستم عصبی خودمختار دارد: “گچ سرد شما را بیدار می کند ، گچ زانو به خواب رفتن شما کمک می کند.” قانون طلایی: هرگز از آب سرد روی پوست سرد استفاده نکنید.

هر برنامه همچنین یک هدیه است

به گفته نایپانز ، جنبه فیزیکی همه چیز نیست. بهمهمل متقاعد شده است که مهمانان آبگرم به آرامش ، تعادل درونی و تعمق احتیاج دارند و بدنبال آن هستند. “تأثیر روانشناختی نیز مهم است. هر کاربردی نیز از مزایای آن برخوردار است.” خود نایپ می نویسد: “فقط وقتی به جان مردم رفتم موفق شدم كاملا”.

طبق گفته Beaummel ، Kneipen چیزی به جز مد قدیمی است: “زمان برای او رسیده است ، و نه فقط از Crown.” او همچنین متوجه افزایش آگاهی از سلامتی و لذت دوباره کشف شده از سادگی در میان جوانان شد. بسیاری از برنامه های کاربردی را می توان در خانه یا در باشگاه ها پس از بهبود انجام داد.

انجمن Bad Segeberger Kneipp فقط یکی از این گروه ها است. از شمال تا چیمگائو ، حدود 1200 باشگاه تحت نظارت انجمن Kneipp سازمان یافته اند. همچنین صدها استخر شنای عمومی با شیر آب Kneipp در آلمان وجود دارد. بسیاری از سیستم های دیگر در پارک ها ، دریاچه ها ، جنگل ها و جویبارها پنهان شده اند. به خصوص اکنون که استودیوهای تناسب اندام تعطیل شده اند ، آنها از کالسکه ها برای جلوگیری از هوای تازه و سلامتی دعوت می کنند.

کنیپ نیز جاودانه نشد ، اما او میراث خود را ترک کرد – همانطور که بوهامل آن را “طب سنتی اروپایی” می نامد. در سال 2015 ، کمیسیون آلمان برای یونسکو Kneipp درمانی را در لیست میراث فرهنگی ناملموس قرار داد.

كنیپ متقاعد شد: “اگر هر روز برای سلامتی خود كاری انجام ندهید ، یك روز باید وقت زیادی را برای بیماری فدا كنید.” مه 2021 دویستمین سالگرد تولد خود را جشن می گیرد.

© dpa-infocom ، dpa: 210111-99-980937 / 2


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *