ونزوئلا وارد مرحله جدیدی از تقابل Chavismo و مخالفان می شود بین المللی

[ad_1]

خوان گوایدو ، 15 دسامبر.
خوان گوایدو ، در 15 دسامبر.مانور کوینترو / رویترز

ونزوئلا در شرف ورود به مرحله جدیدی از تقابل میان دولت نیکولاس مادورو و مخالفان است. چاویسمو پس از انتخابات پارلمانی که سه هفته پیش بدون مشارکت اکثریت قریب به اتفاق مخالفان خود برگزار شد ، کنترل پارلمان را در ژانویه ، که در سال 2015 از دست داد ، بدست خواهد آورد. رأی گیری ، مورد پرسش نهادهای بزرگ بین المللی ، توسط شورای ملی خوان گوئیدو ، نهادی که به وی اجازه داد از شناخت خود به عنوان رئیس جمهور موقت حمایت کند ، انجام شد. با این حال ، مخالفان روز شنبه به تمدید دوره وی به عنوان رئیس قوه مقننه رای دادند.

چرخش فوری بحران عمیق در کشور آمریکای جنوبی مبتنی بر شرایطی است که مشخصه درگیری سیاسی پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال 2018 است. از یک طرف ، امتناع دستگاه رژیم برای رقابت در صندوق های رای با برابری و تضمین برای همه. از طرف دیگر ، تعهد مخالفان به رهبری گیدو برای حفظ یک ساختار نهادی موازی ، که دامنه آن بسیار نمادین است.

رهبر حزب محبوب Voluntad در اوایل سال 2019 به عنوان رئیس دولت منصوب شد. دولت دونالد ترامپ او با فشار در خیابان ، خواستار تحریم های بین المللی یا تلاش برای تحمیل قیام به نیروهای مسلح ، از هر نظر سعی در سرنگونی مادورو داشت. ناموفق. او با تیم خود نوعی کابینه سایه را تشکیل داد که مخالفان آن را دولت موقت می نامند و شبکه ای از نمایندگان در اکثر کشورهای آمریکایی و اروپایی ایجاد کرد. هیچ یک از اینها تفاوتی ایجاد نکرد. و اکنون ، گرچه گوئیدو از 5 ژانویه ، هنگامی که نمایندگان جدید کرسی های خود را به دست می گیرند ، کنترل پارلمان را از دست می دهد ، اما استراتژی او حفظ پست خود است. یا حداقل احساسی از آن بدهید.

“در صورت عدم وجود روند انتخاباتی که شهروندان را در سرنوشت خود بازیگران قرار دهد ، ما تداوم قانون اساسی اعمال عملکرد نمایندگانی را که نمایندگان حاکمیت مردم هستند تا زمان برگزاری انتخابات آزاد ، عادلانه و قابل تأیید پارلمان پذیرفته ایم. با این سخنان ، خوان پابلو گوانیپا ، معاون پارلمان ، معاون رئیس قوه مقننه ، روز شنبه در یک جلسه مجازی شورای ملی ، معیارهایی را توضیح داد که تمدید دوره گیدو را توجیه می کنند. مخالفان این اقدام را با اصلاح اصطلاحات اتخاذ کردند قانون وضعیت انتقالی و خود گویدو تأیید کردند که این اصلاح “برای خروج از دیکتاتوری ، خدمت به کشور ، خدمت به نمایندگان ، خدمت به دفاع از جمهوری ، خدمت به منافع ملت ، تنظیم ، تنظیم ، رسیدن به توافق بین همه عوامل نیاز به اتحادیه وی اعلام كرد: “مأموریت شورای ملی در دفاع از مردم ما ، با رعایت قانون اساسی و ضد جذب تقلب گسترش می یابد.”

با این حال ، این تصمیم حتی همه احزاب مخالف را متقاعد نکرد. Acción Democrática ، یکی از اصلی ترین گروه های ضد چاویستا ، رای ممتنع گرفت ، اگرچه بار دیگر تعهد خود را برای مبارزه با مادورو تأیید کرد. شکست در برنامه گیدو ، ناآرامی های داخلی در ماه های اخیر را چند برابر کرده است. در مخالفان ، هنریك كاپریلس كه سالها از خط مقدم دور بود و در را برای حضور در انتخابات قانونگذاری ششم دسامبر در سپتامبر باز كرد ، نیز یك گام به جلو برداشت. سرانجام ، هنگامی که اتحادیه اروپا تصمیم گرفت مکالمه ضمانت کافی نداشته باشد و بدون موفقیت خواستار به تعویق انداختن ، او این احتمال را رها کرد.

به این اضافه می شود که از ژانویه ، همان شناخت بین المللی گیدو ، انگیزه اصلی او ، در معرض خطر قرار گرفته است. جو بایدن کار خود را در واشنگتن آغاز می کند ، که به گفته تحلیلگران احتمالاً رویکرد دیپلماتیک با کاراکاس را تغییر خواهد داد. این همچنین می تواند موقعیت بروکسل را تغییر دهد ، که تاکنون رهبر مخالف را به عنوان رئیس جمهور موقت پذیرفته است و در عین حال گفتگو با دولت مادورو را ادامه داده است. بیست و هفت نفر در حال حاضر به دنبال فرمولی هستند که از گوایدو پشتیبانی کند ، در حالی که از شناسایی وی به عنوان رئیس دولت جلوگیری می کند.

در همین حال ، جانشین هوگو چاوز در حال آماده سازی برای به دست آوردن مجدد کنترل شورای ملی است که به عنوان ادامه رئیس اجرایی خود بدون آرا critical حساس عمل خواهد کرد. فعالیتهای پارلمان به ریاست گوایدو ، حتی اگر به طور موازی به کار خود ادامه دهد ، هیچ تأثیری نخواهد داشت. همانطور که لئوپولدو لوپز هفته ها پیش در بوگوتا به آن اشاره کرد ، با این شرایط ، مخالفان مجدداً آماده می شوند که خواستار بسیج مداوم طرفداران خود شوند. با این حال ، هدف در آستانه مواجه شدن با محدودیت های جدید علیه بیماری همه گیر ویروس کرونا است که رژیم می گوید مادورو در شرف اعلام است.

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *