وزیر دادگستری خواستار دوره های ضمانت طولانی تر – برلینر مورگن پست است

[ad_1]

حمایت از مصرف کننده

وزیر دادگستری خواستار دوره های ضمانت بیشتر است

تلفن های هوشمند ، اتومبیل ، ماشین لباسشویی – احساس این است که چنین محصولاتی سریعتر و سریعتر خراب می شوند. وزیر حمایت از مصرف کننده می خواهد مداخله کند ، اما به نظر نمی رسد در ابتدا ائتلاف را دوست داشته باشد.

به روز شده: 01/08/2021 ، 14:23


لوازم خانگی و سایر وسایل الکترونیکی را در یک ظرف جمع آوری زباله الکترونیکی دور بریزید.

لوازم خانگی و سایر وسایل الکتریکی را در ظرف الکترونیکی جمع آوری زباله دور بیندازید.

عکس: dpa

برلین ماشین لباسشویی خراب شد – و نگاهی به رسید نشان می دهد: ضمانت نامه منقضی شده است. مصرف کنندگان باید در آینده چنین شرایط آزار دهنده ای را کمتر تجربه کنند. وزیر دادگستری کریستین لامبرشت طرفدار دوره های ضمانت طولانی تر است.

سیاستمدار SPD از آژانس مطبوعاتی آلمان گفت: “با محصولات با کیفیت بالا ، مصرف کنندگان می توانند انتظار داشته باشند که در طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرند.” لامبراخت با خواسته های خود فراتر از آنچه توسط دولت فدرال سیاه و قرمز برنامه ریزی شده بود فراتر رفت.

در حال حاضر یک دوره ضمانت استاندارد دو ساله در آلمان وجود دارد – اگر کالای خریداری شده در شش ماه اول خراب شود ، شخص به طور خودکار تصور می کند که در هنگام خرید نقص داشته است. بعداً خریدار باید این را ثابت کند. وزارت دادگستری لایحه ای را برای تمدید این مدت به یک سال ارائه کرد.

اما این برای مدافعان مصرف کننده و لمبرشت کافی نیست. وزیر گفت: دو سال ضمانت برای ماشین ها یا وسایل برقی گران قیمت مناسب نیست. در عوض ، ماندگاری باید بر اساس عمر مفید محصولات باشد.

لامبراشت انتظار دارد با ضمانت طولانی تر ، انگیزه های اقتصادی به تولیدکنندگان برای تولید محصولات با دوام و آسان ترمیم شود. “این می تواند با ذهنیت مقابله کند و یک اقتصاد بازیافت پایدار و مدرن را تقویت کند.”

طرفداران مصرف کننده آن را به روشی مشابه می بینند. کلاوس مولر ، رئیس فدراسیون سازمان های مصرف کننده آلمان (vzbv) ، dpa گفت: “دوره های طولانی تر ضمانت به طور طبیعی فشار بر اقتصاد را برای تولید واقعی کیفیت افزایش می دهد.”

در جامعه میل گسترده ای به مصرف وجود دارد که به پایداری کمک می کند. “اول ، به این دلیل که می توانیم میزان زباله تولیدی خود را ببینیم. دوم ، زیرا وقتی چیزهایی که خریداری کردم خیلی زود خراب می شود فقط یک بار هزینه است.” حتی کسانی که لوازم الکتریکی مورد استفاده خود را خریداری می کنند ، می دانند: “این مسئله در طی یک و نیم سال یا دو سال نقص ندارد.” مولر گفت ، در گذشته حداقل ماشین لباسشویی بسیار طولانی تر می ماند.

انجمن تجارت HDE این انتظار را غیرواقعی می داند. انجمن گفت: تغییرات در ضمانت منجر به ماندگاری بیشتر یا ماندگاری بهتر نمی شود. در همان زمان ، تغییر پیشنهادی لامبرخت “یک بار اضافی در میلیون ها” برای تاجران مواد غذایی است که از قبل تحت تأثیر بحران کرونر قرار گرفته اند.

طبق مطالعه ای که توسط Öko-Institut برای vzbv انجام شده است ، در صورت استفاده طولانی تر از ماشین لباسشویی ، تلویزیون ، لپ تاپ و تلفن های هوشمند ، می توانید سالانه 3.7 میلیارد یورو پس انداز کنید. فرض بر این است که عمر مفید 17 سال (به جای متوسط ​​12 سال) یا 10 سال برای دفترچه یادداشت (به جای 5 سال) برای ماشین لباسشویی است. وی گفت: “این یک برنامه محرک اقتصادی باورنکردنی است و در عین حال چهار میلیون تن گازهای گلخانه ای مضر برای آب و هوا صرفه جویی می کند.”

مولر این استدلال ضد را قبول نمی کند که محصولات با ضمانت طولانی تر باید با قیمت بالاتری به فروش برسند. نظر کارشناسان نشان می دهد که لوازم برقی در کشورهای اتحادیه اروپا با مدت ضمانت طولانی تر از آلمان نیستند. دوره ضمانت طولانی تر نیز شامل حق تعمیر است که قبلاً در سطح اتحادیه اروپا تصمیم گرفته شده است.

لامبراچ همچنین در حال برنامه ریزی برای تعهدات بروزرسانی خرده فروشان محصولات دیجیتالی است. مدت طولانی پس از خرید ، تلفن های هوشمند یا رایانه های لوحی باید ایمن و آسان استفاده شوند. در ابتدا ، اما برای دوره های زمانی قانونی تنظیم شده پیش بینی نمی شود. مولر پیشنهاد کرد که به روزرسانی ها نیز باید بر اساس طول عمر محصولات انجام شود.

© dpa-infocom ، dpa: 210108-99-940207 / 4

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *