واکسیناسیون متقابل: ابتدا Astrazeneca ، سپس Biontech؟ این مطالعه وضوح را فراهم می کند

[ad_1]

واکسیناسیون تاج

Astrazeneca و Biontech: واکسیناسیون متقابل چقدر موثر است؟

واکسیناسیون متقاطع علیه Covid-19: محافظت بهتر ، پاسخ قوی تر؟

ترکیبی از واکسیناسیون تاج چقدر محافظت می کند؟

واکسیناسیون ناهمگن یا واکسیناسیون متقاطع در آینده برای بسیاری نقش دارد. اما آیا آنها محافظت بهتر یا پاسخ قوی تری ارائه می دهند؟

نمایش توضیحات

واکسیناسیون متقاطع با تاج با Astrazeneca و Biontech چقدر کار می کند؟ نتایج یک مطالعه اثربخشی جدید امیدوار کننده است.

  • بسیاری از افرادی که برای اولین بار با Astrazeneca واکسینه شده اند ، Biontech را به عنوان واکسیناسیون دوم دریافت می کنند
  • آیا این واکسیناسیون متقابل م effectiveثر است و آیا از عفونت کرونر محافظت می کند؟
  • چندین مطالعه به نتایج شگفت انگیزی منجر شده است

از اواخر ماه مارس توصیه می شود کمیته دائمی واکسیناسیون (Stiko) واکسن آسترازنکا فقط برای افراد 60 سال به بالا. دلیل این امر اتفاق نادر ترومبوز در ارتباط با واکسیناسیون است.


طبق اطلاعات رسمی وزارت بهداشت فدرال ، حتی قبل از این توصیه ، حدود 2.2 میلیون نفر از شهروندان زیر 60 سال در آلمان این کشور را دارند. اولین واکسیناسیون با Astrazeneca بدست آمده است. حال شما چطور است؟استیکو یکی را برای این افراد توصیه می کند واکسیناسیون متقاطع: گفته می شود افراد جوانی که قبلاً آسترازنکا را دریافت کرده اند ، دوز دوم واکسن mRNA خود را دریافت می کنند. با این حال ، این توصیه س openالات زیادی را ایجاد می کند.


واکسیناسیون متقابل چقدر موثر است؟

اگر شخصی ابتدا با Astrazeneca و سپس با Biontech یا Moderna واکسینه شود ، Stiko بی ضرر می داند. ولی سازمان بهداشت جهانی وضعیت داده های فعلی را “ناکافی” می داند و هنوز هیچ توصیه ای برای ترکیبات واکسن وجود ندارد. بر این اساس ، در حال حاضر برای هر دو واکسیناسیون باید یک محصول مشابه تزریق شود.

لیف اریک سندر، بیماری های عفونی ج خیرین برلینبا این حال ، او چیزها را متفاوت می بیند. وی از توصیه استیکو استقبال کرد: “از نظر ایمونولوژیک ، چنین ترکیبی حتی ممکن است مفید باشد و حتی پاسخ واکسیناسیون سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد. بنابراین ، من انتظار دارم این ترکیب بسیار ایمن و با محافظت عالی در برابر Covid-19- بسیار موثر باشد – بیماری. “، می گوید: یک ویدیوی توییتر از ماه مه.


در اوایل ماه ژوئن ، دانشمند براساس ارزیابی اولیه یک مطالعه Charité تأیید کرد: ایمن سازی با دوز Astrazeneca و به دنبال آن دوز Biontech ، به اندازه دو دوز Biontech-Pfizer موثر بود. وی در توئیتی در تاریخ 3 ژوئن افزود که ترکیبی از واکسن های مختلف هیچ نقصی ندارد و به خوبی تحمل می شود.


آ مطالعه از اسپانیا نیز به نظر می رسد این را تأیید می کند. طبق مطالعه انجام شده توسط موسسه بهداشتی دولت اسپانیا کارلوس III ، پاسخ ایمنی (آنتی بادی IgG) با چنین ترکیبی از Biontech-Pfizer و Astrazeneca 30 تا 40 برابر بیشتر از یک دوز Astrazeneca بود.

بر این اساس ، 670 شرکت کننده در ابتدا Astrazeneca دریافت می کنند ، اما سپس Biontech با دوز دوم. پروفسور کارستن واتزل ، دبیر کل انجمن ایمنی شناسی آلمان گفت: “آیا ترکیب این دو واکسن منجر به پاسخ ایمنی بهتر از دوز دوم واکسزوریا می شود” ، اما این احتمال وجود دارد. به گفته واتزل در هر صورت: “واکسیناسیون متقاطع بسیار بسیار م effectiveثر است و به هیچ وجه از واکسیناسیون همولوگ کم نیست.”

اگرچه واکسن های مختلف از مکانیسم های مختلفی استفاده می کنند ، اما آنتی ژن (پروتئین سنبله) که در برابر آن پاسخ ایمنی ایجاد می شود در واکسن های مبتنی بر ناقل Astrazeneca و Johnson & Johnson و همچنین واکسن های mRNA از Biontech و Moderna یکسان است.


مطالعات: واکسیناسیون متقابل پاسخ ایمنی را افزایش می دهد

حتی ممکن است محافظت در برابر واکسیناسیون به دلیل واکسیناسیون ترکیبی بیشتر طول می کشد. موش را مطالعه کنید از انستیتوی ملی کنترل غذا و دارو از چین. ابتدا به موش ها واکسن ناقل و سپس واکسن mRNA داده شد.

مخلوط واکسن ها این را دارند واکنش ایمنی در موش ها به طور قابل توجهی بهبود یافته است. محققان به طور قابل توجهی سطح بالاتری از آنتی بادی ها و پاسخ سلول T بهتر را در حیوانات مشاهده کردند.

محقق دانشگاه زارلند تا پاسخ ایمنی انسان به شما را داشته باشد مخلوطی از واکسن ها مطالعه کرده و به نتایج مشابهی رسیده است. به گفته دانشمندان ، ترکیبی از واکسن های Astrazeneca و Biontech به طور قابل توجهی اثربخشی را افزایش می دهد. همانطور که دانشگاه روز دوشنبه در Saarbrücken اعلام کرد ، محققان واکنش های محافظتی 250 نفر را در گروه های مختلف آزمایش بررسی کردند. برخی از آنها هر دو واکسن را فقط با یک ماده فعال دریافت کردند. با این حال ، برای دیگران ، Astrazeneca ابتدا تلقیح و پس از آن Biontech / Pfizer.

واکسیناسیون مضاعف Biontech / Pfizer یا واکسیناسیون ترکیبی با Astrazeneca و Biontech / Pfizer آماده سازی “به طور قابل توجهی بالاتر” از ایمن سازی مضاعف با Astrazeneca ، همانطور که توسط دانشگاه گزارش شده است. محققان گفتند که ترکیبی از واکسن ها حتی در مقایسه با واکسیناسیون مضاعف با Biontech / Pfizer ، پاسخ محافظتی کمی بالاتر دارند. نتایج حاصل از مطالعه بنابراین هنوز از نظر علمی منتشر نشده اند و بنابراین فقط در ابتدا موقت تلقی می شوند.
آیا بعد از واکسیناسیون متقابل عوارض جانبی شایع تری وجود دارد؟

از داده های مقدماتی تحصیل در دانشگاه آکسفورد نشان می دهد که واکسیناسیون متقابل Biontech / Pfizer و Astrazeneca به احتمال زیاد خفیف تا متوسط ​​است اثرات جانبی بعد از دوز دوم واکسن. محققان گفتند ، با این حال ، این مسئله باعث نگرانی ایمنی بیمار نمی شود.


830 داوطلب بالای 50 سال مورد مطالعه قرار گرفتند که در چهار گروه دو دوز واکسن از همان نوع و به ترتیب متفاوت ، ابتدا یکی و سپس آماده سازی دیگر دریافت کردند. ممکن است عوارض جانبی ایجاد شود جوان ترها در این بیانیه آمده است که حتی شیوع بیشتری دارند.

آیا به عنوان واکسن دوم به طور خودکار واکسن mRNA دریافت می کنم؟

آره. وزارت بهداشت فدرال می نویسد: افراد زیر 60 سال که قبلاً واکسیناسیون اولیه با Astrazeneca انجام داده اند می توانند یک دوازده هفته پس از واکسیناسیون اولیه انجام دهند واکسیناسیون دوم با واکسن mRNA (BioNTech یا Moderna) به دست آمده است. قرار ملاقات برای واکسیناسیون دوم که قبلاً توافق شده است نیز می تواند از هفته نهم پس از اولین واکسیناسیون انجام شود. اینجا بخوانید چرا پزشکان توصیه می کنند فاصله بین واکسیناسیون را کوتاه نکنند.

آیا می توانم برای واکسیناسیون دوم هنوز در Astrazeneca بمانم؟

این نیز م worksثر است. فرض مستند است صحبت های آموزشی با پزشک و رضایت فرد واکسینه شده. افراد جوانتر نیز می توانند از همان ابتدا پس از مشاوره با Astrazeneca واکسینه شوند. برخلاف واکسن های mRNA ، اولویت بندی Astrazeneca در سراسر کشور لغو شده است.

سرنگ اول در مرکز واکسیناسیون ، دوم در پزشک خانواده. ؟

از نظر تئوری بله. دکتر می گوید: “هیچ دستورالعمل سخت و سریعی در مورد محل واکسیناسیون دوم وجود ندارد.” ولف زیتربارت ، رئیس جمهور تورینگن انجمن پزشکان عمومی. با این حال ، پزشک به شما توصیه می کند در جایی که قبلاً اولین بار را دریافت کرده اید ، واکسیناسیون دوم را انجام دهید. Zitterbart توضیح می دهد: “بنابراین از نظر سازمان بهتر سازماندهی می شود ، زیرا هیچ توافقی بین پزشکان عمومی و مراکز واکسیناسیون وجود ندارد.”

این بدان معناست که افرادی که به عقب و جلو می پرند ، در بدترین حالت ، قبلاً جلسه ای ترتیب داده اند مرکز واکسیناسیون منقضی می شود فقط به این دلیل که می توانید واکسیناسیون دوم را از پزشک خانواده خود سریعتر انجام دهید – یا بالعکس. زیتبارت هشدار می دهد: “همه اینها فقط می تواند روش واکسیناسیون را غیرضروری کند.”

آیا در افراد واکسینه شده با واکسیناسیون متقاطع ، همان آرامش ها وجود دارد؟

بسیاری از شهروندان تعجب می کنند که آیا پس از واکسیناسیون متقاطع همان تسکینی را که افراد با دو واکسن یکسان دارند دریافت می کنند؟ وزارت بهداشت فدرال در اینجا مشکلی نمی بیند: “واکسیناسیون متقابل محافظت گسترده ای را ارائه می دهد ، به همین دلیل افراد پس از واکسیناسیون دوم کاملاً واکسینه شده اند.”

آیا می توانم با واکسیناسیون متقابل به تعطیلات بروم؟

آیا واکسیناسیون متقابل نیز در است کشورهای خارجی یک محافظت کامل در برابر واکسیناسیون محسوب می شود ، که هنوز کاملاً درک نشده است. وزارت بهداشت فدرال به گواهی واکسیناسیون دیجیتال برنامه ریزی شده اشاره دارد که باید حداکثر تا پایان ماه ژوئن در همه کشورهای اتحادیه اروپا اعمال شود. با این حال ، هنوز مشخص نیست که گواهی دیجیتال چه امکاناتی را فراهم می کند: “بحث ها هنوز در سطح بین المللی ادامه دارد. آخرین یافته های تحقیق مورد توجه قرار می گیرد.”


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *