واکسن تاج: Astrazeneca برای تأیید اتحادیه اروپا درخواست می کند

[ad_1]

EMA اثربخشی را بررسی می کند

واکسن تاج: آسترازنکا برای تأیید اتحادیه اروپا درخواست می کند

کمبود واکسن ممکن است فقط در عرض چند هفته در اتحادیه اروپا کاهش یابد ، بخشی از آن به دلیل تولید کننده سوم واکسن است.

به روز شده: 01/12/2021 ، 17:53


ویال واکسن تاج از دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی Astrazeneca.

ویال واکسن تاج از دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی Astrazeneca.

عکس: dpa

برلین شرکت دارویی سوئد و انگلیس Astrazeneca برای تأیید واکسن تاج خود به آژانس دارویی اروپا (EMA) مراجعه کرده است.طبق کمیسیون اتحادیه اروپا ، این واکسن می تواند در پایان ژانویه تأیید شود و سومین واکسنی است که پس از مواد فعال Biontech / Pifzer و Moderna در اتحادیه اروپا استفاده می شود.

براساس اعلامیه EMA در روز سه شنبه ، ارزیابی ماده Astrazeneca “در اسرع وقت” انجام خواهد شد. کمیسیون اتحادیه اروپا حداکثر 400 میلیون دوز محصول را برای 27 کشور عضو سفارش داده است. 56 میلیون از این قوطی ها باید به آلمان بروند. بیش از یک هفته است که انگلیس از واکسن استفاده می کند.

رئیس کمیسیون اورسولا فون در لاین از این خبر به عنوان یک خبر خوب استقبال کرد. EMA ایمنی و کارایی را ارزیابی می کند. فون در لاین در توییتر خود نوشت: “به محض اینکه واکسن ارزیابی علمی مثبتی دریافت کند ، با تمام سرعت تلاش خواهیم کرد تا از آن در اروپا استفاده کنیم.”

ساندرا گالینا ، مدیرکل کمیته بهداشت ، در جلسه استماع در پارلمان اروپا گفت ، آسترازنکا “ممکن است تا پایان ماه تأیید شود.” 29 ژانویه ممکن است روز تصویب باشد. اما EMA در ارزیابی خود مستقل است. بنابراین ، کمبود واکسن کرونر باید پس از چند هفته از بین برود. گالینا گفت: “در سه ماهه دوم ، همه واکسن های مورد نظر خود را دریافت خواهیم کرد.”

گروه Astrazeneca این واکسن را به همراه دانشگاه معروف انگلیسی آکسفورد تولید کردند. برخلاف واکسن های شرکت مادر Biontech و شرکت دارویی Pfizer و همچنین شرکت آمریکایی Moderna ، آماده سازی انگلیس و سوئد به اصطلاح واکسن های mRNA تعلق ندارد.

ترکیب امیدوار کننده AZD1222 بر اساس نسخه ضعیف شده ویروس سرماخوردگی شامپانزه ساخته شده است. این ماده حاوی مواد ژنتیکی از یک پروتئین سطحی است که پاتوژن Sars-CoV-2 با آن به سلولهای انسانی متصل می شود. یک مزیت بزرگ واکسن این است که می تواند طبق اطلاعات در دمای یخچال از دو تا هشت درجه ذخیره شود. همچنین گزارش شده است که قیمت آن بسیار ارزان تر از Biontech یا Moderna است.

طبق گفته وزیر بهداشت فدرال جنس اسپان ، واکسن تولید کننده آمریکایی Moderna باید از روز سه شنبه به استانهای فدرال برود. سیاستمدار HDZ در ZDF روز دوشنبه اعلام کرد که مراکز واکسیناسیون می توانند واکسیناسیون این آماده سازی را نیز شروع کنند. او انتظار دارد تا پایان سه ماهه دو میلیون جعبه مدرن برای آلمان و در طول سال 50 میلیون جعبه داشته باشد.

© dpa-infocom ، dpa: 210112-99-990671 / 7


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *