هشدار سازمان ملل متحد در مورد قحطی در یمن – انتقاد از لیست تروریستی ایالات متحده

[ad_1]

اختلاف بر سر شورشیان حوثی

هشدار سازمان ملل متحد در مورد قحطی در یمن – انتقاد از لیست تروریستی ایالات متحده

در یمن شورشیان حوثی مورد حمایت ایران در حال جنگ با اتحاد دولتی هستند. ایالات متحده شورشیان را در لیست تروریست های خود قرار داده است – با عواقب ویرانگر برای مردم.


نوزاد تازه متولد شده دچار سوourتغذیه در دستگاه جوجه کشی در بیمارستان بین المللی UniMax در صنعا دراز کشیده است.

نوزاد تازه متولد شده دچار سوourتغذیه در دستگاه جوجه کشی در بیمارستان بین المللی UniMax در صنعا دراز کشیده است.

عکس: dpa

سانا به دنبال تصمیم دولت ایالات متحده برای قرار دادن شورشیان حوثی در یمن در فهرست تروریست های خود ، امدادگران از عواقب فاجعه بار برای میلیون ها نفر ترس دارند.در یک کشور جنگ داخلی به شدت فقیر ، 70 تا 80 درصد مردم در مناطق تحت کنترل هوتو زندگی می کنند. اکنون پروژه های مهم کمک می توانند به شدت مختل ، به تأخیر بیفتند و یا به طور کامل متوقف شوند زیرا سازمان های بین المللی از پیامدهای قانونی یا تحریم های ایالات متحده ترس دارند. سازمان ملل از قحطی هشدار می دهد.

در سانا ، پایتخت تحت کنترل هوتو ، درد و رنج بسیار وحشتناک است. ده ها کودک با جسمی کاملاً لاغر در بیمارستان سابین نگهداری می شوند. خانواده های سایر استان های تحت حاکمیت هوتوس ممکن است به دنبال درمان باشند. وزارت سو Mal تغذیه توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و یونیسف پشتیبانی می شود.

فاطما احمد از آژانس خبری آلمان گفت: “کودکان هر روز در چشم به مرگ نگاه می کنند. آنها غذا ، مراقبت های بهداشتی و هیچ یک از حقوق خود دریافت نمی کنند. احمد ، مادر دختری به شدت سو mal تغذیه ، گفت: “جنگ همه چیز را از ما ربود.” هیچ “حقوق و دارو” و “هیچ چاشنی برای معده” وجود ندارد.

در یمن ، یک اتحاد نظامی به رهبری عربستان سعودی با دولت علیه حسینی های مورد حمایت ایران می جنگد. در شمال و غرب ، آنها تقریباً در همه زمینه های زندگی روزمره تسلط دارند. به گفته کارشناسان ، طبقه بندی ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی در درجه اول در جهت پیچیدگی سیاست جو بایدن ، رئیس جمهور آینده آمریکا در قبال ایران است. هیچ مدرکی وجود ندارد که این امر باعث تضعیف نظامیان هوتوها یا تسهیل مبارزه با آنها شود.

مارک لوکاک ، هماهنگ کننده امور اضطراری سازمان ملل در توییتر خود نوشت: “این می تواند قطره ای باشد که بشکه را در یمن سوراخ می کند.” اکنون “نه تنها قحطی کوچک ، بلکه واقعاً عظیم” وجود دارد. صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) قبلاً در ماه اکتبر میزان بالای سو mal تغذیه حاد را در بین کودکان زیر پنج سال گزارش کرده بود.

© dpa-infocom ، dpa: 210114-99-21943 / 2


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *