هرج و مرج زمستانی در اسپانیا: تولدی مرده و معجزه آسا

[ad_1]

هوای شدید

هرج و مرج زمستانی در اسپانیا: تولدی مرده و معجزه آسا

“برف قرن” اسپانیا ، چشمگیرترین روز زمستانی در مدت زمان طولانی را به ارمغان می آورد – از یک طرف ناامید از حوادث مرگبار ، و از سوی دیگر سرگرم کننده. و “تولدی معجزه آسا”.

به روز شده: 01/10/2021 ، 14:29


یک وسیله نقلیه نجات در بزرگراه خالی و پوشیده از برف M-30 از مادرید عبور می کند.

یک آمبولانس در بزرگراه خالی و پوشیده از برف M-30 از مادرید عبور می کند.

عکس: dpa

مادرید اسپانیا شاهد بدترین هرج و مرج زمستانی در 50 سال گذشته است. طوفان “فیلومنا” حداقل چهار نفر جان خود را از دست داد و مادرید را فلج کرد ، به ویژه با بارش شدید برف. و حالا سرمای سختی می آید.از روز دوشنبه ، دماسنج در پایتخت و دیگر مناطق مرکز اسپانیا می تواند به زیر ده درجه صفر برسد. نخست وزیر منطقه ایزابل آیوسو مردم را به بیل برف در روز یکشنبه قبل از شکوه سفید به یک شیب یخی صاف تبدیل کرد.

در آخر هفته ، بیش از 1500 نفر در اتومبیل ها ، اتوبوس ها و کامیون ها در خیابان های پوشیده از برف در منطقه پایتخت باقی مانده اند. برخی از رانندگان فقط در بیش از 24 ساعت شنبه شب در دمای حداکثر پنج درجه زیر صفر آزاد می شوند – مانند جیووانا آلفارو 58 ساله.

وی به ال پائیس گفت: “خوشبختانه ، من بنزین کافی داشتم و توانستم بخاری را بارها و بارها در اتومبیل خود کار کنم. بنزین برخی از آنها تمام شد.” او دید که یک مرد هیپوترمیک و یک خانواده با فرزندان زیاد از او به مکانی امن منتقل شده اند. قربانیان دیگر در مورد یک “شب نمایشی” – بدون آب ، پتو و غذا – به روزنامه گفتند.

روزنامه ABC گزارش داد: “برف قرن مادرید را فلج می کند.” وزیر حمل و نقل خوزه لوئیس آبالوس در مورد “یک وضعیت اضطراری بی سابقه” صحبت کرد ، همتای داخلی وی فرناندو گراند-مارلااسکا در مورد “بدترین طوفان 50 سال گذشته” گفت. با این حال ، هواشناسان روزها هشدار داده اند که برف سنگین خواهد بارید.

اسپانیا از حداقل چهار مرگ در روز یکشنبه شکایت دارد: یک مرد 54 ساله در Zarzalejo در قسمت شمال غربی مادرید کشته شده است که اتومبیل او برفهای زیادی را پوشانده است. یک مرد بی خانمان در یک پارک در مادرید یخ زد و تا مرز مرگ در آمد. در فوئنگیرولا ، در استان جنوبی مالاگا ، یک زن و مرد هنگامی که می خواستند اتومبیل خود را از طریق رودخانه عبور دهند و آب آنها را گرفت ، جان خود را از دست دادند.

تا شنبه شب در مادرید به مدت 30 ساعت مداوم برف می بارید. گراند مارلااسکا از اسپانیایی ها خواست که در خانه بمانند. بخصوص در پایتختی که بخصوص در آخر هفته تحت تأثیر قرار گرفته است ، درختان بزرگ بار دیگر بار دیگر از زیر فشار برف پیچ خورده اند. مقامات هشدار داده اند كه به دلیل سرما در چند روز آینده ، توده های برفی در پشت بام ها می توانند به یخ های سنگین و خطرناك یخ تبدیل شوند.

با این وجود هزاران مادریلانوس در خیابان های شهر و جوامع اطراف تقریباً بدون ماشین برای پیکار با گلوله های برفی قدم می زدند یا از شکوه سفید زمستان تعجب می کردند. برخی از آنها اسکی باز و / یا سورتمه کش بودند. یک مرد سورتمه خود را از پنج هاسکی بیرون کشید و به یک محبوب اینترنتی تبدیل شد.

بسیاری دیگر در مادرید از هرج و مرج رنج می بردند. فرودگاه ، اتوبوس های شهری و S-Bahn تا ظهر یکشنبه کاملاً بسته بودند ، فقط مترو همچنان کار می کرد. شرکت راه آهن Renfe تقریباً تمام ارتباطات را قطع کرد. در بسیاری از خانه های عایق بندی نشده کافی ، لوله های آب یخ زده و برق و گرمایش از کار افتاد.

اوضاع به ویژه در روستای پادگان غیرقانونی کانادا رئال در جنوب شرقی مادرید ناامن بود ، جایی که تقریباً 4500 نفر از ساکنان مجبور بودند ماهها بدون برق بمانند. گفته می شود دلیل آن مصرف زیاد انرژی برای روشنایی مزارع ماری جوانا در ساختمان ها است.

نه تنها مادرید توسط فیلومنا به هرج و مرج کشیده شد. منطقه همسایه Castilla-La Mancha نیز به شدت تحت تأثیر طوفان برف قرار گرفت. در مناطق بدون برف ، وزش باد شدید ، باران مداوم و امواج شدید وجود دارد. حدود 400 بزرگراه ، راه روستایی و سایر راه ها روز شنبه در سراسر کشور مسدود شده و زنجیر چرخ در بسیاری از جاده ها اجباری است. بازی های فوتبال لغو شده اند.

کمپین واکسیناسیون تاج ، که به هر حال به آرامی آغاز شد ، نیز با مشکل مواجه شد. در شبکه های اجتماعی ، افرادی که وسایل نقلیه چهار چرخ محرک دارند پیشنهاد رانندگی با پزشکان و سایر کارکنان پشتیبانی را برای ماموریت های خود ارائه می دهند.

Philomena همچنین یک رکورد ثبت کرد: به گفته هواشناسان ، در Vega de Liordes در استان Leon – حدود 400 کیلومتری شمال مادرید – کمترین دمای ثبت شده در اسپانیا در روز پنجشنبه در منفی 35.8 درجه ثبت شده است.

اما یک واقعه دلنشین نیز وجود داشت: کلارا کوچک در برف غلیظ بزرگراه مادرید متولد شد. یک گزارشگر تلویزیونی گفت: “یک تولد معجزه آسا.” مادر (34) و همسرش شنبه شب برای رفتن به بیمارستان ناامیدانه در ماشین بودند ، زیرا آمبولانس سفارش داده شده حتی بعد از چند ساعت هم نیامد. سرویس اورژانس اسپانیا این سه نفره را به سلامت به بیمارستان تحویل داد.

© dpa-infocom ، dpa: 210110-99-967212 / 3


جدیدترین فیلم های پانوراما

جدیدترین فیلم های پانوراما

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *