“هرج و مرج” در مورد کمک تاج؟ ناامیدی در تجارت در حال رشد است

[ad_1]

مشکلی در پرداخت وجود دارد

“هرج و مرج” در مورد کمک تاج؟ ناامیدی در تجارت در حال رشد است

بسیاری از شرکت های موجود در قفل به معنای واقعی کلمه روی “ذغال داغ” نشسته اند: چه زمانی یارانه های دولت می رسد؟ انتقاد از سیاست در حال افزایش است. اما اکنون خبرهای خوبی برای شرکت ها منتشر شده است.

به روز شده: 01/12/2021 ، 18:48


میزهای رستوران آگسبورگ که به دلیل محدودیت های تاج بسته است ، با سیم های فولادی محکم می شوند.

میزهای رستوران آگسبورگ که به دلیل محدودیت های تاج بسته است ، با سیم های فولادی محکم می شوند.

عکس: dpa

برلین ناامیدی ، سرخوردگی ، ترس وجودی – و عصبانیت از سیاست: انجمن های تجاری به این ترتیب شرایط بسیاری از شرکت ها را که فعالیت آنها به دلیل انسداد بسته شده است توصیف می کنند.

میلیاردها دلار در گلدان های کمک های دولتی در نظر گرفته شده است ، اما نمایندگان تجارت شکایت دارند که تاکنون کسانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند اندک دریافت کرده اند. در ماه نوامبر تأخیر در پرداخت کمک ها وجود داشت و Bridging Aid II نیز مورد توجه قرار گرفت.

اما خبرهای خوبی در روز سه شنبه بود. پس از تأخیر به دلیل مشکلات فنی ، پرداخت کمکهای عادی ماه نوامبر از استانهای فدرال می تواند بلافاصله آغاز و اجرا شود. وزارت اقتصاد فدرال اعلام کرد. پیش پرداخت ها از اواخر ماه نوامبر انجام می شود که پیش پرداخت های بعدی است. طبق گفته های وزارتخانه ، تاکنون بیش از 1.3 میلیارد یورو به این حساب واریز شده است.

تخفیف برای کمک در ماه دسامبر نیز در نظر گرفته شده است. این سیستم یکسان است: در اصل ، شرکت هایی که تحت تعطیلی قرار دارند ، مانند رستوران ها و افراد مستقل ، حداکثر 75 درصد از فروش یارانه را دریافت می کنند – بر اساس ماه مشابه سال گذشته.

با بازیابی فروش از دست رفته ، دولت فدرال در پایان ماه اکتبر تغییر مسیر داد ، زیرا هزینه های ثابت عملیاتی برای اتصال کمکی که به طور موازی انجام می شود ، جبران می شود – بنابراین شرکت ها می توانند به پرداخت اجاره یا سود وام ادامه دهند.

مدت هاست که این تغییر مسیر از نظر برخی در دولت اشتباه تلقی می شود. همچنین از نظر هزینه های زیاد – هر میلیارد 15 میلیارد یورو در ماه های نوامبر و دسامبر – دولت فدرال در جریان محاصره سنگین ، که آخرین بار تا پایان ژانویه تمدید شد ، به صراحت گفته است: ابزار اصلی بازیابی است هزینه های ثابت. این مورد همچنین برای Binding Assistance III اعمال می شود که برای ماه های مالی از ژانویه تا پایان ژوئن معتبر است.

از ابتدای بروز همه گیری ، ائتلاف سیاه و سرخ در مورد برنامه های کمک رسانی جامع تصمیم گرفته است تا تأثیرات همه گیری را بر شرکت ها و مشاغل محدود کند. اما با کمک در ماه نوامبر و دسامبر و کمک پل ، دولت فدرال یک سیستم پیچیده ایجاد کرده است که درک آن برای بسیاری از مردم دشوار است.

رئیس انجمن کارآفرینان خانواده ، رینهولد فون اِبن-وورل ، گفت که کمک ها خیلی دیر یا به مقدار ناامیدکننده می رسند. همچنین “تداخل ارتباطی” وجود دارد. معلوم شد که علاوه بر کاهش فروش ، شرکت ها اکنون برای دریافت کمک مالی باید ضرر خالص نشان دهند.

مدیر کل اتحادیه فدرال مشاغل لیبرال ، پیتر کلوکی ، گفت که مقرره ای که “هزینه های ثابت کشف نشده” را در محاسبه کمک های اساسی محدود می کند ، فقط پس از آن لحاظ شده است. “این یک علامت کوتاه نیست که به صورت چاپ کوچک قرار گیرد. مطمئناً به این معنی است که حداقل تعدادی از برنامه ها به قسمت خاکستری سر می خورند و شما باید از بازپرداخت ترس داشته باشید.”

گیدو زولیک ، رئیس انجمن هتل و رستوران آلمان ، گفت كه كارآفرینان به طور فزاینده ای توسط سیاست رها می شوند. “هرج و مرج و پیچیدگی های جانبی کنونی ، که غلبه بر آن دشوار است ، باید برطرف شود.” این شرکت ها با کمک به کمک به فروش محور ، پس از کسر حق بیمه کوتاه مدت ، بطور کامل کار می کردند. “در عوض ، آنها اکنون احساس می کنند که کمک بسیار کند پرداخت می شود و به دلیل اعطای وام به جای دیگر کاملاً دریافت نمی شود.” این امر منجر به “ناامیدی و حداکثر ناامیدی” در شرکت ها می شود.

اساس انتقادات از یک سو تأخیر در پرداخت کمک در ماه نوامبر است. از طرف دیگر ، مقررات Bridging Aid II در پرتو قانون کمک های دولتی اتحادیه اروپا تعدیل شده است. طبق گفته وزارت اقتصاد ، “هزینه های ثابت کشف نشده” پیش شرط اعطای یارانه – یعنی هزینه هایی که شرکت نمی تواند با درآمدی که در اختیار دارد تأمین کند.

یک سخنگوی وزارت گفت که می توان ماه ها از دست دادن را برای غلبه بر کمک II از زمان ابتلا به بیماری همه گیر تاج در مارس 2020 در نظر گرفت – به شرط کاهش بیش از 30 درصدی فروش. ماههای سود را نباید در نظر گرفت. این وزارتخانه تصدیق می کند که بیشتر شرکت های متقاضی کمک ضرر کرده اند.

وزارت اقتصاد مدت هاست که به طور ناعادلانه مورد انتقاد قرار گرفته است. در مدت زمان بسیار کوتاهی امکان اجرای سیستم پرداخت علی الحساب و پرداخت وجوه از طریق خزانه داری فدرال وجود داشت – استانهای فدرال قادر به انجام این کار نبودند. از آنجا که به عنوان مثال کمک هزینه کوتاه مدت از کمک هزینه عادی ماه نوامبر کسر می شود ، دریافت کلیه اطلاعات به زمان نیاز دارد. مذاکرات با کمیسیون برای بهبود قانون کمک های دولتی ادامه دارد.

با این حال ، انتقادهایی از وزیر اقتصاد پیتر آلتمایر (CDU) از طرف شریک ائتلاف SPD وجود دارد – ظاهراً نیز به دلیل دفاع از بهترین نامزد SPD در انتخابات بوندستاگ ، وزیر دارایی اولاف شولز. دنیس رود ، سیاستمدار بودجه SPD گفت: Scholz در تأمین بودجه لازم برای کمک اقتصادی دریغ نکرد. وزیر اقتصاد متولی اداره این کمک ها هفته ها است که هیچ پولی دریافت نکرده است زیرا سیستم عامل آنلاین وی از کار افتاده است.

البته اتحادیه مقابله می کند: پیشخدمت اصلی CDU / CSU در بوندستاگ ، اکهارد رهبرگ ، از Scholz در روزنامه های گروه رسانه ای Funke پاسخ خواست ، چرا پرداخت سریعتر نمی شود. در حالی که Scholz کمک اقتصادی کامل و تقریباً نامحدودی داشته و بدهی های زیادی به عهده می گیرد ، در عمل شرکت ها پول بسیار کمی دریافت می کنند.

© dpa-infocom ، dpa: 210112-99-997238 / 3

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *