هایل می خواهد هارتز چهارم را خنثی کند – اتحادیه چه واکنشی نشان می دهد؟

[ad_1]

بیل

هایل می خواهد هارتز چهارم را خنثی کند – اتحادیه چه واکنشی نشان می دهد؟

Hartz IV به معنای کمک به بسیاری از افراد آسیب دیده است ، اما همچنین فشار برای همکاری و تهدید پس انداز است. وزیر کار می خواهد قوانین را تغییر دهد. اما اگر او نتواند قبل از انتخابات بیرون برود چه می شود؟


وزیر کار هوبرتوس هیل می خواهد قوانین هارتز چهارم را نقض کرده و دسترسی راحت تر و دائمی ایجاد کند.

وزیر کار هوبرتوس هیل می خواهد قوانین هارتز چهارم را نقض کرده و دسترسی راحت تر و دائمی ایجاد کند.

عکس: dpa

برلین بیش از 15 سال پس از لازم الاجرا شدن اصلاحات هارتز چهارم ، وزیر کار فدرال هوبرتوس هایل (SPD) می خواهد به طور قابل توجهی قوانین مربوط به بیکاران طولانی مدت را توسط قانون تعریف کند.در آینده ، مشمولان ضمانت اساسی دیگر برای نقض تعهدات دیگر مجبور نیستند از طریق مجازات با مشکلات استثنایی روبرو شوند. دسترسی ساده به امنیت اساسی برای افراد جویای کار ، که قبلاً در واکنش به بیماری همه گیر تاجگذاری معرفی شده است ، باید “تثبیت” شود ، همانطور که در یکی از لوایح ارائه شده به آژانس مطبوعاتی آلمان در برلین آمده است.

اشپیگل قبلاً مصاحبه ای با هیل را روز قبل منتشر كرده بود. در آنجا ، هیل اعلام کرد: “امنیت اساسی باید به یک مزیت اجتماعی برای شهروندان تبدیل شود ، زیرا هیچ کس نباید شرمنده آن باشد.”

دادگاه قانون اساسی فدرال پیش از این پس از سالها انتقاد ، عمل تحریم مرکز کار را در نوامبر 2019 به شدت محدود کرده است. از سال 2005 ، مراکز کار با بستن بهره برداری از پول ، گیرندگان غیرهمکار Hartz IV را طبق اصل “ارتقا و تقاضا” تنبیه می کنند. دادگاه قانون اساسی در تاریخ 5 نوامبر 2019 تصمیم گرفت که کاهش ماهانه 60 درصد یا بیشتر با قانون اساسی سازگار نیست. اگر دریافت کنندگان هارتز چهارم به تعهدات خود عمل نکنند ، مراکز شغلی می توانند مزایای ماهانه را تا 30 درصد کاهش دهند.

پس از تصمیم گیری ، دستورالعمل قبلی تحریم با دستورالعمل های وزارت کار و آژانس فدرال باطل شده است. به دلیل همه گیری تاج ، به هر حال تحریم ها کمتر و کمتر بود. هایل اکنون می خواهد به طور دائم طبق قانون تنظیم كند كه تخفیف های ماهانه از 30 درصد حد استاندارد فراتر نرود. مطابق پیش نویس ، این در صورتی اعمال می شود که ذی نفعان بارها تعهدات خود را نقض کرده یا جلسات گزارشگری شخصی را بدون دلیل موجه از دست داده باشند.

طبق برنامه های هایلز ، تحت هیچ شرایطی کسی نباید ترس از این را داشته باشد که هزینه های مسکن تحت تأثیر کاهش مزایا قرار گیرد. با هر بار کاهش بهره وری ، باید بررسی شود که آیا در مورد خاص بسیار دشوار است. به طور خاص ، سال ها بحث در مورد مقررات ویژه سختگیرانه تر برای جوانان زیر 25 سال وجود داشته است – طبق برنامه های هیل ، آنها باید یکبار و برای همیشه از بین بروند.

قانون برنامه ریزی شده همچنین باید دسترسی دائمی به امنیت اساسی در بحران تاج را فراهم کند. در طول بحران ، آزمایش مسکن و دارایی های مرکز کار متوقف شد – یعنی اینکه آپارتمان چقدر بزرگ است و آیا پس انداز آنها تا 60،000 یورو است. مطابق پروژه ، طی یک دوره انتظار دو ساله ، باید از دارایی ها تا میزان مشخص شده محافظت شود و هزینه های اجاره از نظر مناسب بودن بررسی نمی شود.

وزارت هیلز روز شنبه گفت: “ما خواهان یک دولت رفاه در شرایط برابر هستیم که امنیت بیشتری را ایجاد کند و اعتماد جدید ایجاد کند.” به عنوان مثال ، کسانی که به طور موقت در جستجوی کار هستند و تحت پوشش امنیت اساسی قرار دارند ، باید اطمینان داشته باشند که فعلاً نگران پس انداز و مسکن نخواهند بود.

در هفته های آینده ، این به نگرش اتحادیه نسبت به برنامه های نجات بستگی دارد. اگر در این دوره قانونگذاری اصلاحات بیشتری حاصل نشود ، برنامه ها می توانند به الگویی برای SPD برای آغاز کارزار انتخاباتی بوندستاگ تبدیل شوند. در کنگره حزب خود در دسامبر 2019 ، سوسیال دموکرات ها تصمیم گرفته بودند از هارتز چهارم دور شوند تا بر برنامه 2010 گرهارد شرودر ، صدراعظم سابق خود در مرکز غلبه کنند. پیشنهادهای SPD فراتر از اصلاحات برنامه ریزی شده هارتز است.

اتحادیه ها قبلاً با شور و شوق به برنامه های نجات پاسخ داده اند. راینر هافمن ، رئیس DGB به خبرگزاری آلمان گفت: “این یک مرحله سیاسی-اجتماعی است.” این می تواند منازعه بر سر سیستم Hartz IV را خنثی کند ، سیستم عامل هارتز که سالهاست دود می کند و بسیاری آن را تبعیض آمیز می دانند. “گروه پارلمانی اتحادیه اکنون باید به طور سازنده از این برنامه های اصلاحات حمایت کند.”

اصلاحات هارتز بین سالهای 2003 و 2005 توسط دولت فدرال قرمزها و سبزها تحت نظارت شرودر انجام شد. در برخی موارد ، منجر به کاهش قابل توجهی در مزایای اجتماعی مانند مدت زمان مقرری بیکاری شده است.

© dpa-infocom ، dpa: 210109-99-954976 / 2


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *