هائیتی: طوفان گرمسیری مردم زلزله زده را تحت تاثیر قرار می دهد

[ad_1]

باران شدید

هائیتی: طوفان گرمسیری مردم زلزله زده را تحت تاثیر قرار می دهد


در Les Cayes ، کودکان سعی می کنند با یک پارچه برزنت از خود در برابر باران محافظت کنند.

در Les Cayes ، کودکان سعی می کنند با یک پارچه برزنت از خود در برابر باران محافظت کنند.

عکس: dpa

سه روز پس از کشته شدن بیش از 1400 نفر از زلزله در جنوب هائیتی ، نیاز شدید است. ده ها هزار نفر خانه های خود را از دست داده اند و کمک ها به آرامی در حال رسیدن است. اکنون طوفان باران شدید می آورد.

لس کایز. پس از زلزله ، که بیش از 1900 کشته داشت ، طوفان باران شدید منطقه آسیب دیده در جنوب هائیتی را فرا گرفت.


به گفته مرکز طوفان آمریکا ، گریس سه شنبه شب (به وقت محلی) از منطقه کم فشار به یک طوفان گرمسیری افزایش یافت و با سرعت باد ثابت حدود 65 کیلومتر در ساعت بر فراز قسمت جنوبی جزیره هیسپانیولا حرکت کرد. هائیتی و جمهوری دومینیکن هستند. ویدئوهای شبکه های اجتماعی خیابان های سیل زده را نشان می دهد.

در شبه جزیره تیبورون ، که زمین لرزه شنبه آن را به شدت لرزاند و دهها هزار نفر بی خانمان بودند ، آب در قسمت مچ پا وجود داشت ، همانطور که در عکسها مشخص است. به عنوان مثال ، ساکنان آن منطقه ، که بسیاری از آنها قبلاً در فضای باز خوابیده بودند ، در چادرها و برزنتها پناه گرفتند.

در بیمارستان عمومی لس کایز ، که از زلزله رنج می برد – با حدود 90،000 نفر جمعیت ، بزرگترین شهر در منطقه آسیب دیده – بیماران ابتدا در حیاط نگهداری می شدند. با این حال ، همانطور که روزنامه نگار فرانتس دووال در توییتر اعلام کرد ، به دلیل باران ، آنها را آوردند. او نوشت: “معضل امروز صبح: گل و لای بیرون یا ساختمان ترک خورده – کجا بهتر است از آن محافظت شود.”

به گفته آژانس حفاظت غیرنظامی هائیتی ، شمار قربانیان این زمین لرزه از روز دوشنبه به 1419 نفر افزایش یافته است. حدود 6،900 نفر زخمی شدند – و هنوز تصور می شود که بسیاری در آوار ساختمان های تخریب شده باشند.

زمین لرزه 7.2 ریشتری صبح شنبه (به وقت محلی) در نزدیکی شهرداری سنت لوئیس دو سود ، در شرق لس کای ، در عمق حدود ده کیلومتری رخ داد. به گفته مقامات حفاظت مدنی ، 37000 خانه خوب تخریب و تقریبا 47000 خانه آسیب دیده است. به گفته یونیسف ، 1.2 میلیون نفر تحت تأثیر قرار گرفته اند. این مشکلات در منطقه ای که پنج سال پیش توسط طوفان متی ویران شده بود بسیار زیاد است. به گزارش کاریتاس بین المللی ، غذا ، آب آشامیدنی ، چادر و کمک های اولیه مورد نیاز است.

در هائیتی ، فقیرترین کشور آمریکا ، زمین لرزه ای به بزرگی 7 ریشتر در ژانویه 2010 باعث کشته شدن بیش از 220 هزار نفر و بی خانمان شدن بیش از یک میلیون نفر شد. بازسازی به شدت تحت تأثیر فساد و تباهی قرار گرفته است.

زیرساخت های مفقوده یا آسیب دیده تهدیدی برای نجات عملیات پس از زلزله جدید است. بزرگراهی که پایتخت ، پورتو پرنس را با جنوب هائیتی متصل می کند ، اغلب به دلیل درگیری بین گروه های سرزمینی غیرقابل عبور است. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد ، خشونت ها تنها در ماه ژوئن 15000 نفر را مجبور به فرار کرد.

سازمان حقوق بشر هائیتی RNDDH از نگرش دولت به این فاجعه به عنوان “هرج و مرج کامل” انتقاد کرد. قربانیان زلزله می گویند: “شما کاملاً به حال خود رها شده اید.” برخی به دنبال چادرهایی هستند تا از طوفان در امان بمانند. مجروحان مستأصل در مقابل بیمارستان ها با کارکنان ناکافی و تجهیزات ضعیف منتظر هستند.

آریل هنری ، نخست وزیر موقت ، کار سریعتری را در توییتر اعلام کرد. وی نوشت: “ما انرژی خود را ده برابر افزایش می دهیم تا به بیشترین تعداد قربانیان برسیم و کمک کنیم.” هنری همچنین روز سه شنبه دستور عزای عمومی سه روزه را صادر کرد.

سیستم بهداشتی هائیتی که از قبل تأمین مالی شدیدی شده است ، تحت تأثیر همه گیری اخیر وخیم شده است. همچنین یک بحران سیاسی عمیق وجود دارد که از زمان ترور رئیس جمهور جوونل موزه توسط کماندوها در محل اقامت وی ​​در 7 ژوئیه تشدید شده است.

گریس صبح سه شنبه (به وقت محلی) حرکت کرد و به سمت جامائیکا حرکت کرد. طوفان گرمسیری طوفان 119 کیلومتری در ساعت در نظر گرفته می شود.

© dpa-infocom ، dpa: 210817-99-866227 / 9


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *