نشانه ها حاکی از بهبود اقتصادی است – Berliner Morgenpost

[ad_1]

الهام بگیرید تاج را سبک کنید

همه نشانه ها بهبود اقتصادی است


جرثقیل های سیار در بندر روستوک.  طبق گفته بوندس بانک ، صنعت آلمان مدتی است که از تقاضای شدید به دلیل بهبود اقتصاد جهانی بهره مند شده است.

جرثقیل های سیار در بندر روستوک. طبق گفته بوندس بانک ، صنعت آلمان به دلیل بهبود اقتصادی جهانی مدتی است که از تقاضای شدید بهره مند شده است.

عکس: dpa

بیشتر و بیشتر افراد تحت واکسن های کرونر قرار می گیرند و محدودیت ها کاهش می یابد. این شرایط بهتری را در بین شرکت ها ایجاد می کند و چشم اندازهای اقتصادی را بهبود می بخشد.

به روز شده: 21.05.2021 ، 14:50

فرانکفورت / ماین. به دنبال رکود اقتصادی در همه گیر کرونر در ابتدای سال ، علائم بهبود سریع در آلمان وجود دارد.

بوندس بانک پیش بینی می کند تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در سه ماهه دوم دوباره به میزان قابل توجهی افزایش یابد. کاهش روز افزون اقدامات تاج نیز باعث تقویت شرکت های منطقه یورو در ماه مه شد. بهتر از فوریه 2018 بود.

بوندسبانک در گزارش ماهانه فعلی خود که روز جمعه منتشر شد ، نوشت: با پیشرفت سریع واکسیناسیون ، اقدامات محدود کننده احتمالاً در ماه های آینده به طور قابل توجهی کاهش می یابد. سپس تولید ناخالص داخلی ممکن است در سه ماهه سوم به شدت افزایش یابد و دوباره از سطح قبل از بحران خود در پاییز فراتر رود.

تورم احتمالاً در طول سال بیشتر شود. شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده HICP که برای سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا (ECB) بسیار مهم است ، ممکن است در آلمان به طور موقت به چهار درصد در پایان سال برسد. دلیل اصلی آن تأثیر ویژه آماری در تورهای بسته ای است که به دلیل همه گیری 2020 به طور موقت متوقف شدند.

در سه ماهه اول سال 2021 ، بر اساس داده های اولیه ، تولید ناخالص داخلی 1.7 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش یافته است. به طور کلی در منطقه یورو ، تولید اقتصادی 0.6 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش یافته است.

حال و هوای شرکتهای منطقه یورو در ماه مه دوباره زنده شد. همانطور که مارکیت پس از ارزیابی اولیه در لندن اعلام کرد ، شاخص مدیران خرید موسسه تحقیقات بازار IHS Markit نسبت به ماه قبل 3.1 واحد افزایش یافت و به 56.9 واحد رسید. این بالاترین سطح از فوریه 2018 است. فشارسنج اقتصادی با بیش از 50 امتیاز ، رشد اقتصادی را به وضوح نشان می دهد. احساسات در بخش خدمات به طور قابل توجهی بهبود یافته است. اندیکاتور صنعتی کمی تاریک شده است. متخصصان عمدتاً به مشکلات مربوط به زنجیره های تأمین اشاره می کنند.

ارائه دهندگان خدمات مانند رستوران داران ، بازرگانان یا هتلداران به ویژه از محدودیت های کرونا رنج می برند. در مقابل ، صنعت آلمان به دلیل بهبود اقتصاد جهانی مدتی است که از تقاضای شدید بهره مند شده است. به عنوان مثال ، صادرات از صنعت برق آلمان با افزایش 12.2 درصدی به 19.7 میلیارد یورو در مارس نسبت به ماه مشابه سال قبل رسیده است. ضررهای مارس 2020 ، که بعضی از آنها قبلاً به دلیل بحران کرونا بوجود آمده بود ، طبق اعلام انجمن صنعت ZVEI بیش از جبران بود. برای کل سه ماهه اول ، که در آن فروش و تولید دوباره بالاتر از ارزش سال قبل است ، صادرات 3.4 درصد افزایش دارد.

به گفته بوندس بانک ، بسته عظیم انگیزه های اقتصادی دولت جدید آمریکا در زمان رئیس جمهور جو بایدن نیز باید تأثیر مثبتی بر اروپا داشته باشد. در منطقه یورو ، سطح تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) ممکن است امسال 0/1 تا 3/0 درصد افزایش یابد. به طور خاص ، صادر کنندگان احتمالاً از تقاضای فزاینده در ایالات متحده بهره مند می شوند. برآورد بر اساس دو محاسبه مدل است. برنامه های دولت جدید ایالات متحده برای تقویت زیرساخت ها شامل نمی شود.

آلمان و سایر کشورها نیز در تلاش هستند تا با کمک های میلیاردی سطح تاج را نرم کنند. طبق گفته Bundesbank ، کسری دولت آلمان می تواند “پس از چهار درصد خوب در سال 2020” به شش درصد از تولید ناخالص داخلی برسد. “در گزارش ماهانه” تا زمانی که محدودیت های همه گیری ادامه یابد ، کمک های مالی هدفمند همچنان مهم خواهد بود. “

به دلیل بحران با تاجگذاری ، کشورهای اتحادیه اروپا برای اولین بار قوانین پیمان ثبات و رشد را به حالت تعلیق درآوردند که طبق آن کسری بودجه نباید بیش از 3 درصد و کل بدهی نباید بیش از 60 درصد ناخالص داخلی باشد تولید – محصول. کمیسیون اتحادیه اروپا در حال تعلیق قوانین در سال جاری است.

بوندس بانک از تصمیم در مورد قوانین اتحادیه اروپا و ترمز بدهی آلمان در اواخر سال پشتیبانی می کند. اقتصاددانان بانک مرکزی اظهار داشتند: “زیرا در دوره بعدی سال ارزیابی اینکه آیا بند استثنای مربوطه هنوز برای غلبه بر وضعیت بحران لازم است یا خیر ، بسیار بهتر خواهد بود.”

© dpa-infocom ، dpa: 210521-99-689748 / 4

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *