نامزد چپ گرای کاستیلو در انتخابات ریاست جمهوری کمی جلوتر است

[ad_1]

پرو

نامزد چپ گرای کاستیلو در انتخابات ریاست جمهوری کمی جلوتر است


پدرو کاستیلو ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ، به طرفداران خود دست می دهد.  در رقابت بسیار باریک برای انتخابات ریاست جمهوری ، نامزد چپ تنها پیش است.

پدرو کاستیلو ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ، به طرفداران خود دست می دهد. در رقابت بسیار باریک برای انتخابات ریاست جمهوری ، نامزد چپ تنها پیش است.

عکس: dpa

پرو به شدت تقسیم شده است: بین چپ و راست ، فقیر و ثروتمند ، شهر و کشور. در انتخابات ریاست جمهوری نیز ، دو کاندیدا عملاً به طور مساوی آرا divided را تقسیم کردند.

لیما. در رقابت بسیار تنگاتنگ برای انتخابات ریاست جمهوری در پرو ، نامزد چپ ، پدرو کاستیلو ، فقط پیش است. براساس خدمات انتخاباتی ، پس از شمارش 96 درصد آرا good خوب ، نامزد حزب مارکسیست – لنینیست ، پرو لیبر ، به 50.28 درصد رسید. رقیب وی کیکو فوجیموری 49.72 درصد آرا را به خود اختصاص داد.


پوپولیست راست گرا در مورد تقلب هشدار داد. دختر آلبرتو فوجیموری ، حاکم سابق مستبد گفت: “تعدادی بی نظمی بر ما تأثیر گذاشت.” به عنوان مثال ، حزب كاستیلو به طور سیستماتیک از شمارش آرا از قلعه های خود درخواست تجدید نظر می كرد. “آنها می خواهند نتایجی را منعکس کنند که خواست مردم را جعل یا تأخیر کنند.”

پس از انتخابات دور دوم روز یکشنبه ، فوجیموری ابتدا رهبری محدودی داشت. با این حال ، در جریان شمارش آرا در روستاها ، روند معکوس شد و نامزد چپ ، کاستیلو پیش افتاد. هنوز از مناطق دور افتاده و خارج از کشور كوره وجود نداشت.

ناظران انتخابات از سازمان غیردولتی Asociación Civil Transparencia ادعاهای فوجیموری در مورد کلاهبرداری را رد کردند. آدریانا اوروتیا ، رئیس این سازمان ، به ال كومرسیو گفت: “هیچ مدرکی وجود ندارد كه بتوان از تقلب در انتخابات صحبت كرد.” بی نظمی های فردی گزارش شد. وی گفت: “اما این موارد منفرد بود ، هیچ شواهدی از عملکرد سیستماتیک وجود ندارد.”

این انتخابات نمایشی از افراط و تفریط سیاسی بود. فوجیموری از سیاست اقتصادی نئولیبرال و یک استراتژی امنیتی محکم حمایت می کند. در سالهای اخیر ، اما او چندین بار به اتهام فساد دستگیر شده است.

از طرف دیگر ، معلم مدرسه روستای کاستیلو از حزب مارکسیست-لنینیست ، پرو لیبر ، می خواهد در صورت پیروزی در انتخابات ، یک کشور سوسیالیستی ایجاد کند ، بیشتر رسانه ها را کنترل کند و دادگاه قانون اساسی را از بین ببرد.

چالش های رئیس جمهور جدید بسیار زیاد است: پرو به ویژه از بیماری همه گیر تاج رنج می برد. این کشور یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان مرگ و میر را در جهان دارد و اقتصاد با 12.9 درصد سقوط کرده است. در داخل کشور ، گروههای پراکنده سازمان حزبی Sendero Luminoso (مسیر درخشان) هنوز فعال هستند. دو هفته پیش ، شورشیان 16 نفر را در یک قتل عام کشتند.

© dpa-infocom ، dpa: 210608-99-902013 / 2


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *