نابو از براندنبورگ خواست تا پرندگان زمستانی را بشمارد

[ad_1]

حیوانات

نابو از براندنبورگ خواست تا پرندگان زمستانی را بشمارد


سینه آبی در برف.

سینه آبی در برف.

عکس: dpa

برلین دوستداران طبیعت مجدداً ملزم به مشاهده ظاهر پرندگان زمستانی در آلمان هستند. اقدام Naturschutzbund (Nabu) برای شمارش پرندگان در مرحله یازدهم از جمعه تا یکشنبه انجام می شود ، همانطور که این سازمان روز پنجشنبه اعلام کرد. اگر می خواهید در “ساعت پرندگان زمستانی” شرکت کنید ، باید طی این مدت به مدت یک ساعت مشاهده کنید که کدام پرندگان و چه تعداد در مکانی مانند بالکن ، باغ یا پارک هستند.سپس داده ها می توانند از طریق تلفن ، آنلاین یا با برنامه Nabu گزارش شوند. سالهاست که گنجشک رایج ترین پرنده در براندنبورگ بوده است. سال گذشته ، به گفته نابو ، این گنجشک خانگی بود و به دنبال آن گربه بزرگ و گنجشک درختی قرار گرفت.

امسال نابو به ویژه به جوانان آبی علاقه دارد. اساس این بیماری همه گیری ناشی از باکتری در بهار گذشته است. به گفته مانوئلا برشت ، متخصص نابو ، در سرشماری در ماه مه سال گذشته در براندنبورگ ، جوانان آبی کمتری مشاهده شد. اکنون س Theال این است که آیا هنوز هم می توان تأثیر را احساس کرد؟

به گفته نابو ، سال گذشته بیش از 6500 براندنبورگ در این کارزار شرکت کردند. بیش از 143000 شرکت کننده در سراسر کشور حضور داشتند. ممکن است این بار تعداد بیشتری وجود داشته باشد ، برشت گفت. وی گفت: “تجربه اولین قفل در بهار گذشته نشان داده است كه ماهیت آستانه بار دیگر توسط بسیاری از افراد قابل درک و قدردانی است که امکان دور زدن در فاصله وجود ندارد.” “هرچه تعداد افراد بیشتری در سرشماری شرکت کنند ، نتایج قابل توجه تر می شوند.”

یک یافته از شمارش قبلی این است که در زمستان های سرد و برفی ، پرندگان به طور قابل توجهی به انسان نزدیکتر می شوند. در این گزارش آمده است: “سری طولانی زمستان های معتدل اخیراً منجر به کاهش تعداد پرندگان زمستانی شده است.”


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *