میلیون ها جریمه نقدی علیه Notebooksbilliger.de – Berliner Morgenpost

[ad_1]

نظارت تصویری در حال انجام است

میلیون ها جریمه نقدی علیه Notebooksbilliger.de

آیین نامه عمومی حفاظت از داده ها شامل شرایط سختگیرانه ای در مورد مجاز بودن فیلم های کارمندان شرکت است. در مورد خرده فروش Notebooksbilliger.de ، در بعضی موارد نباید صحیح باشد. اما این شرکت مخالف است.


Notebooksbilliger.de معتقد است که دلیل و جریمه آن به وضوح بیش از حد است.

Notebooksbilliger.de معتقد است که دلیل و جریمه آن به وضوح بیش از حد است.

عکس: dpa

ساردست / هانوفر. خرده فروش الکترونیکی Notebooksbilliger.de برای نظارت تصویری غیرقابل قبول کارکنان ، 10.4 میلیون یورو جریمه پرداخت کرده است.

باربارا تیل ، مسئول حفاظت از داده های نیدرزاکسن ، روز جمعه گفت که فعالیت شرکت مستقر در سرستد در نزدیکی هانوفر حداقل برای دو سال و بدون داشتن مبنای قانونی در حال اجرا بوده است. این دوربین ها محل کار و مکان های مشترک کارمندان و همچنین انبارها و محل های تجاری را ضبط می کنند. مشتریان همچنین می توانند در سوابق موجود در مناطق انتظار دیده شوند.

Notebooksbilliger.de این ادعا را رد کرد و به جریمه نقدی اعتراض کرد. انجمن صنعت IT Bitkom نیز با انتقاد شدید واکنش نشان داد. به گفته تیل ، این بالاترین مبلغی است که در منطقه آنها برای چنین تخلفی از زمان لازم الاجرا شدن مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR) اعمال شده است.

این شرکت هم اکنون نظارت تصویری “به طور قانونی” طراحی کرده است. استدلال Notebooksbilliger.de مبنی بر اینکه از سیستم قبلی برای ردیابی جریان کالا یا جلوگیری از سرقت احتمالی استفاده شده است ، از نظر آنها اعمال نمی شود ، طبق نظر Thiel: این اقدام محدود به مدت زمان کوتاه تری نیست و همچنین به کارمندان خاص یا جرائم مشکوک قبل از برداشتن اقدامات جامع تر ، “همیشه به معنای سبک تر” مانند چک جیبی باید همیشه مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر کانال های آنلاین ، Notebooksbiliger.de فروشگاه های ثابت را نیز مدیریت می کند. گفته می شود بسیاری از سوابق بیش از دو ماه نگهداری می شد.

افسر حفاظت از داده های نیدرزاکسن گفت: “نظارت تصویری به ویژه نقض شدید حقوق شخصی است ، زیرا از نظر تئوریك كلیه رفتارهای انسان را می توان تحت نظارت و تجزیه و تحلیل قرار داد.” کارمندان نباید فقط از این جهت که کارفرمایان آنها مورد سو susp ظن عمومی است از حقوق شخصی خود دست بکشند. » تیل همچنین به تصمیمات دادگاه فدرال کار متکی است. در مورد حاضر ، گفته می شود که مشتریان نیز تا حدی ثبت نام شده اند ، به عنوان مثال در “مکانهای نشیمن که به وضوح برای دعوت شما به ماندن برای مدت زمان طولانی تر”.

Notebooksbilliger.de معتقد است که دلیل و جریمه آن به وضوح بیش از حد است. رئیس ، الیور هلمولد ، گفت: “این مبلغ” به اندازه و قدرت مالی شرکت یا شدت تخلف ادعا شده بستگی ندارد. ” “در صورت مفقود شدن یا خرابی کالاها ، سوابق ذخیره شده از نظر ردیابی در تاریخ بعدی بررسی می شود. این روش برای شرکت های حمل و نقل و تدارکات استاندارد است.”

هلمولد خواستار لغو جریمه نقدی شد. علاوه بر این ، شرکت وی در حال حاضر “همکاری نزدیک برای اطمینان از انطباق کامل با GDPR ، همچنین از نظر مقامات” است. همچنین پیشنهادی از طرف Teal برای بررسی سیستم وجود داشت. این واقعیت که Notebooksbilliger.de باید بطور خاص کارمندان خود را از طریق دوربین رصد کند ، یک “فرض بی اساس” است: “هیچ وقت سیستم ویدیویی برای نظارت بر عملکرد یا عملکرد کارمندان طراحی نشده است.” این شرکت اکنون توسط وکلای متخصص نمایندگی می شود.

انجمن صنعت IT Bitkom نیز نسبت به جریمه نقدی انتقاد دارد. برنارد رولدر ، مدیر عامل ، گفت: 10.4 میلیون یورو “کاملاً متناسب با هر آنچه در حال حاضر می توان گفت” است. از تمایل شرکت برای همکاری باید بیشتر قدردانی شود – و “میزان نسبت بیشتری” نیز برای مبلغ مورد نیاز است. به جای فروش ، تمرکز بر سود منطقی تر است ، در غیر این صورت این “اشتباه ساختاری” می تواند شرکت های کوچکتر را تحت فشار قرار دهد.

رنه ساندور ، کارشناس حقوق محافظت از داده ها در CMS ، گفت: کارفرمایان به طور کلی نباید کارمندان خود را در تاریکی کنترل کنند. “این امر به ویژه در مناطق عقب نشینی مانند خوابگاه ها بیشتر صدق می کند. مطمئناً از نظارت تصویری نباید به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده شود ، زیرا این امر اساس اعتماد به رابطه کاری را از بین می برد.”

© dpa-infocom ، dpa: 210108-99-948839 / 2

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *