مرکل و ماکرون: حمایت جهانی از خشکی و دریاها

[ad_1]

“اجلاس یک سیاره”

مرکل و ماکرون: حمایت جهانی از خشکی و دریاها

وقتی تنوع زیستی از بین می رود ، روی افراد نیز تأثیر می گذارد. عواقب آن می تواند همه گیری های جهانی باشد – مانند اپیدمی کرونر فعلی. رئیس جمهور فرانسه نیز در این اجلاس خواستار صبر و شکیبایی شد.

به روز شده: 01/11/2021 ، 22:19


در پروژه دیوار سبز ، درختان باید به عنوان یک نوار سبز در منطقه ساحل کاشته شوند.

در پروژه دیوار سبز ، درختان باید به عنوان یک نوار سبز در منطقه ساحل کاشته شوند.

عکس: dpa

پاریس آنگلا مرکل ، صدراعظم صریحاً متعهد به حفاظت بهتر از زیستگاه های جانوری و گیاهی است.بهترین سیاستمدار CDU و رئیس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون از شرکا خواست که در “اجلاس یک سیاره” در پاریس به یک اتحاد جهانی بپیوندند. 50 کشور می خواهند تا سال 2030 از 30 درصد از مناطق خشکی و دریایی محافظت کنند. هشدار داد مرکل که از طریق ویدئو با این اجلاس ارتباط داشت ، باید تلاش ها برای حفظ تنوع زیستی را افزایش داد. لازم نیست روزی این اتفاق بیفتد ، اما در حال حاضر ، در غیر این صورت عواقب غیرقابل برگشت هستند.

آلمان متعهد به محافظت از 30٪ از مناطق خشکی و دریایی تا سال 2030 است. چند ماه پیش ، اتحادیه اروپا هدف 30٪ را برای جامعه ای از 27 کشور تعیین کرد. در این اجلاس ، کارلوس آلوارادو ، رئیس جمهور کاستاریکا ، از طرح ائتلاف با بلندپروازی برای طبیعت و مردم حمایت کرد. وی گفت: “امروز باید اقدام شود.” ماکرون اعلام کرد که فرانسه در سال آینده از قبل به هدف رسیده است. این پیرمرد 43 ساله گفت: با تعهد مشترک ، شما یک هدف قابل تأیید دارید.

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اورسولا فون در لاین نیز در “اجلاس سیارات” صحبت کردند. جانسون گفت: “باید تخریب طبیعت متوقف شود.” بیشتر مهمانان به دلیل همه گیری از طریق ویدئو متصل شدند. این جلسه بر روی تنوع زیستی متمرکز شد ، نه بیشتر به دلیل همه گیری کوید 19.

فون در لاین گفت: “ما بارها در مورد ارتباط بین از بین رفتن تنوع زیستی و Covid صحبت کرده ایم.” وی هشدار داد: “و اگر برای حفاظت از طبیعت خود اقدامی فوری انجام ندهیم ، ممکن است در آغاز دوره همه گیری ها باشیم.” به دلیل تخریب اکوسیستم ها و تداخل انسان در طبیعت ، گونه های از پیش جدا شده در تماس قرار می گیرند. خطر انتقال بیماری های حیوانی به انسان در حال افزایش است. به ویژه ، اتحادیه اروپا در طرح جدید Prezode شرکت خواهد کرد. هدف این پروژه علمی اتحاد پروژه های موجود است. همچنین قرار است در سالهای آینده چند صد میلیون یورو برای تحقیق سرمایه گذاری شود.

یکی از محورهای این نشست آفریقا بود. ماکرون اعلام کرد که جامعه جهانی می خواهد با تقریبا دوازده میلیارد یورو از یک پروژه تعلیق شده محیط زیست در ساحل پشتیبانی کند. در پروژه دیوار بزرگ سبز قرار است هزاران کیلومتر درخت به عنوان روبان سبز در منطقه ساحل ، از داکار تا جیبوتی کاشته شود. این هدف برای جلوگیری از گسترش صحرا و در نتیجه بیابان زایی است. همچنین برای مقابله با گرسنگی و خشکسالی در منطقه طراحی شده است. ماکرون گفت: “این چالش تا سال 2030 بسیار بزرگ است.”

پرنس چارلز همچنین شرکت های سراسر جهان را به سرمایه گذاری در رویداد پاریس فراخواند و از پروژه Terra Carta خود رونمایی کرد. وی گفت ، هدف دستیابی به سعادت در هماهنگی با طبیعت ، مردم و کره زمین طی دهه آینده است. با ابتکار عمل ، شاهزاده ولز می خواهد 7.3 میلیارد پوند (حدود 8.1 میلیارد یورو) برای پروژه های سبز تا سال 2022 جمع آوری کند. وارث تاج و تخت 72 ساله انگلیس برای دهه ها به طور عمومی به حفاظت از آب و هوا متعهد بود.

سازمان محیط زیست Greenpeace اتحادیه 50 کشور را برای حفاظت از زیستگاههای انسانی و حیوانی ستود. این در مورد “چند جانبه گرایی است که ما می خواهیم اگر از تنوع زیستی محافظت کنیم و خود را در برابر بیماری های همه گیر آینده محافظت کنیم” ، به آن نیاز داریم. WWF آلمان عصر اعلام كرد كه تزريقات عمده مالي كه حفاظان براي حفاظت از طبيعت اميدوارند محقق نشده است. منابع مالی “یک عامل اصلی در جلوگیری از انقراض گونه ها و بحران آب و هوا است”.

انتقادها همچنین از طرف فعال برجسته آب و هوا ، گرتا تونبرگ صورت گرفت ، که فکر می کرد این رویداد فقط یک مکالمه پوچ است. سوئدی در توئیتر خود نوشت: “از قله یک سیاره در پاریس زندگی کنید: blah nature، blah important، blah ambicious، blah green invests، blah green فرصت، blah green green.”

ماکرون گفت که از همه مقامات جامعه مدنی و کسانی که سالها احساس کرده اند همه چیز به سرعت سریع پیش نمی رود تشکر کرد. آنها راه را هموار می کردند و منتظر نمی ماندند که اتفاقی بیفتد. ماکرون گفت: “من می دانم که چقدر بی تاب هستی.” رئیس دولت فرانسه قول داد: “همه آنچه امروز گفتیم در فواصل منظم ادغام ، اعمال ، اندازه گیری و بررسی می شود.”

اجلاس سیارات توسط فرانسه ، بانک جهانی و سازمان ملل راه اندازی شد – تاکنون جلساتی در پاریس 2017 ، نیویورک 2018 و نایروبی 2019 برگزار شده است. هدف این است که سرعت اجرای توافق نامه آب و هوای پاریس و سرمایه گذاری بیشتر در زمینه ارتقا حفاظت از آب و هوا

© dpa-infocom ، dpa: 210111-99-981254 / 7


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *