مجلس سنا می خواهد به راحتی پناهندگان افغان را بپذیرد

[ad_1]

افغانستان

مجلس سنا می خواهد به راحتی پناهندگان افغان را بپذیرد

کابل: بوندسور احتمالاً بزرگترین تخلیه را آغاز می کند

کابل: بوندسور احتمالاً بزرگترین تخلیه را آغاز می کند

پس از تصرف گروه تروریستی طالبان در کابل ، پایتخت افغانستان ، آلمان با شاید بزرگترین عملیات نجات پاسخ داد: بوندسور چند ساعت پس از تسلط طالبان اولین شهروندان آلمانی را نجات داد.

نمایش توضیحات

پس از روی کار آمدن طالبان در افغانستان ، برلین قول کمک داد.

برلین. پس از روی کار آمدن طالبان ، دولت آلمان سعی کرد شهروندان آلمانی و پرسنل محلی افغان را برای سازمان های آلمانی از افغانستان خارج کند. استفان سیبرت ، سخنگوی دولت روز دوشنبه در برلین در مورد “تحولات تلخ” در هندوکش صحبت کرد. وزارت خارجه پیشنهاد کرد که این کشور هنوز تعداد زیادی دو رقمی آلمانی دارد. علاوه بر این ، تخمین زده می شود که چندین هزار کارگر محلی افغان وجود دارد که هنوز به محل ایمنی منتقل نشده اند. آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان (CDU) در جلسه داخلی حزب گفت که حداکثر 10 هزار نفر ، از جمله بستگان ، باید به آلمان منتقل شوند.

سیبرت سخنگوی دولت گفت: به عنوان یک دولت فدرال ، ما وظایف مشخصی در این ساعات داریم و بر روی آنها متمرکز شده ایم. این بدان معناست که کارکنان سفارت آلمان و سازمان های فعال در افغانستان را از کشور خارج کرده و به محلی امن و همچنین “تا آنجا که ممکن است بسیاری از کارکنان محلی افغان در جستجوی حمایت ما هستند” و همراه آنها افرادی که آلمان با آنها در همکاری نزدیک افغانستان همکاری می کند ، بپردازند. در ترویج دموکراسی ، حقوق بشر یا پروژه های آموزشی.

همچنین بخوانید: افغان ها در برلین پر از نگرانی هستند


تسریع روند پناهندگی برای کارکنان محلی

وزیر خارجه فدرال هایکو ماس (SPD) اشتباهات خود را پذیرفت. این سیاستمدار روز دوشنبه گفت: “هیچ چیزی برای پوشاندن وجود ندارد: همه ما – دولت فدرال ، سرویس های اطلاعاتی ، جامعه بین المللی – وضعیت را اشتباه ارزیابی کرده ایم.” آلمان برای نجات هر چه بیشتر مردم از وضعیت فاجعه بار سنگی بر روی سنگ نخواهد گذاشت. قرار بود طی روز یک هواپیمای بوندسور وارد کابل شود. به گفته ماس ، دو نفر دیگر در راه رسیدن به منطقه هستند.قبل از آن ، انتقادات جدی از دولت فدرال وجود داشت. او متهم است که پیشرفت سریع طالبان را دست کم گرفته و حفاظت از کارگران محلی افغانستان را بسیار کند کرده است. فرار شهروندان آلمانی تنها پس از ورود طالبان به کاخ ریاست جمهوری در کابل آغاز شد.

صحنه های دراماتیک در فرودگاه پایتخت افغانستان نمایان شد: هزاران نفر به شدت در تلاش بودند تا جایی را در هواپیما برای خروج از افغانستان پیدا کنند. عکس های تلویزیونی صدها نفر را نشان می دهد که وحشت زده بین ماشین های ثابت حرکت می کنند. نیروهای آمریکایی با شلیک هشداردهنده از انسداد باند توسط مردم جلوگیری کردند. ویدئوهایی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است که نشان می دهد افرادی شاسی یک هواپیمای نظامی را در دست دارند که در حال خلبانی است.

امروز سه شنبه مجلس سنای برلین به پیامدهای وضعیت افغانستان برای ورود پناهندگان به برلین می پردازد. انتظار می رود نه تنها پرسنل محلی قبلی اضافی به سرعت به آلمان و برلین برسند ، بلکه در میان مدت نیز بسیاری از افغان های دیگر که نیاز به تامین امنیت طالبان دارند – به عنوان دستیار سازمان های مختلف غربی. هنوز اطلاعات موثقی در دست نیست. الک برایتنباخ ، سناتور ادغام ، روز دوشنبه گفت: “ما انتظار داریم از بالاترین مقام سخنرانی کنیم.”

خدمات پناهندگان دولتی در ابتدا انتظار 60 نفر را دارد

سرویس پناهندگان دولتی (LAF) در ابتدا انتظار دارد 60 نفر به برلین بیایند. الکساندر استراسمیر ، رئیس LAF اخیراً در مورد 170 افغان صحبت کرد که به عنوان حامیان سابق آلمانی ها در کشور ، باید به سرعت به عنوان مشارکت کننده در برنامه های اسکان مجدد مراحل پناهندگی را طی کنند. تاکنون 35 خانواده با 109 نفر از این طریق وارد برلین شده اند.

هنوز مشخص نیست که آیا این افراد و سایر پناهندگان نیز باید به مرکز ورود راینیکندورف بروند یا خیر. در حقیقت ، در برلین تصور می شد که افغانها تحت مسئولیت دولت فدرال پذیرفته می شوند. برلین گفت: بنابراین ، هنوز اعلام نشده است که آیا محل اقامت باید در اتاقهای پذیرایی باشد یا از اقامتگاه مشترک می توان استفاده کرد. LAF در حال حاضر در حال کاوش مکانهای مناسب برای این منظور است. هنوز حدود 1250 صندلی وجود دارد.

سناتور بریتنباخ بر تمایل شهر برای کمک تأکید کرد. او گفت: “برلین آماده بود و آماده است تا به افراد نیازمند کمک کند و کارکنان محلی افغان و دیگر افراد در معرض مرگ در افغانستان را بپذیرد.” ارائه کمک های بشردوستانه در دستور کار است. “ما انتظار حمایت م effectiveثر از دولت فدرال ، تماس سریع با ایالت های فدرال و ارتباط مناسب با شرایط پویا را داریم.”

سازمان ملل: مردم را گمراه نکنید

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد از جامعه بین المللی خواست تا از حقوق و آزادی های بشر حمایت کنند. وی در نشست اضطراری شورای امنیت نیویورک گفت: “اکنون زمان ایستادن با هم است.” “ما نمی توانیم مردم افغانستان را رها کنیم.” وی از همه کشورها خواست پناهجویان افغان را بپذیرند. گوترش گفت ، جامعه همچنین باید اطمینان حاصل کند که افغانستان دیگر هرگز به پناهگاه تروریست ها تبدیل نخواهد شد.[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *