مبارزه با پکن باعث لرزش غول های فناوری چینی می شود

[ad_1]

اینترنت

مبارزه با پکن باعث می شود غول های فناوری چینی به لرزه بیفتند

به روز شده: 09/03/2021 ، 10:32 صبح


لوگوی گروه علی بابا در دفتر مرکزی این شرکت در هانگژو ، استان ژجیانگ در شرق چین.

لوگوی گروه علی بابا در دفتر مرکزی این شرکت در هانگژو ، استان ژجیانگ در شرق چین.

عکس: dpa

رهبری چین به اندازه کافی از “رشد وحشیانه” شرکت های فناوری خود برخوردار بوده است. قوانین جدید این صنعت را تحت فشار قرار می دهد. بازار سهام به شدت در حال سقوط است.

پکن شرکت های فناوری چینی ناگهان برای کسب درآمد عجله دارند. لی جون ، بنیانگذار سازنده گوشی های هوشمند شیائومی ، 1.8 میلیارد یورو سهام به یک موسسه خیریه اهدا کرده است.

خرده فروش اینترنتی Pinduoduo اعلام کرده که قصد دارد 1.3 میلیارد دلار برای توسعه فقیرتر روستایی چین کمک کند. و غول های اینترنتی Tencent و Alibaba حتی به ترتیب معادل 6.5 و 13 میلیارد یورو کمک مالی می کنند.

مانند چرخ نماز ، شرکت ها می گویند که کاملاً پشت آخرین کمپین شی جین پینگ ، رهبر ایالت و حزب هستند ، که می خواهد به “رفاه مشترک” برسد. رهبری پکن به اندازه کافی “افزایش سرمایه غیرمنطقی” و “رشد وحشیانه” دارد. این امر عمدتا در مورد غول های خصوصی فناوری و موسسان ثروتمند آنها صدق می کند.

میلیاردها دلار از بین رفته است

سالهاست که شرکتها از این واقعیت استفاده می کنند که پکن به سختی آنها را کنترل می کند. شرکت هایی مانند علی بابا ، تنسنت و بایدو بزرگ شده اند و می توانند شمعی را برای الگوهای آمریکایی خود آمازون ، فیس بوک و گوگل نگه دارند. اما در حالی که رقبای آمریکایی همچنان در حال صعود به ارتفاعات جدید در بازار سهام هستند ، سرمایه گذاران سهام فناوری چین تا کنون سال فاجعه باری را پشت سر گذاشته اند. به گفته بانک آمریکایی گلدمن ساکس ، بیش از سه تریلیون دلار آمریکا در بازارها از بین رفته است.

این موج در پاییز گذشته هنگامی که بنیانگذار علی بابا ، جک ما برای اولین بار توسط رهبران سیاسی هدف قرار گرفت ، معکوس شد. در آن زمان ، ثروتمندترین مرد چین در شانگهای سخنرانی مهمی را ایراد کرد و از بخش مالی این کشور که تحت سلطه بانک های دولتی است ، منسوخ و عقب افتاده انتقاد کرد. یک حمله غیرعادی غیرعادی منجر به این شد که IPO زیرمجموعه مالی گروه علی بابا مورچه ناگهان لغو شود.

از آن زمان ، پکن همزمان با یک بخش سروکار دارد. سرویس تحویل غذا میتوان ضربه خورد. دولت گفته است مقررات بازار عرضه مواد غذایی را به شدت تشدید خواهد کرد. در آینده ، ارائه دهندگان خدمات باید حداقل حداقل درآمد محلی را داشته باشند و بیمه شوند. Tencent تحت تأثیر قوانین جدیدی قرار دارد که بر اساس آن خردسالان در چین مجازند هفته ای تنها سه ساعت به بازی آنلاین بپردازند. در Bytedance ، صاحب برنامه محبوب ویدیویی Tiktok ، دولت با خرید سهام ، موقعیتی در هیئت مدیره کسب کرد.

“تخلفات جدی”

اپراتور حمل و نقل چینی و رقیب اوبر ، دیدی نیز تحت فشار بودند. تنها چند روز پس از IPO در نیویورک ، پکن این گروه را از ارائه برنامه های خود در فروشگاه های برنامه های کاربردی چینی منع کرد ، زیرا “نقض جدی” در پردازش داده های شخصی مشاهده شد.

در آینده ، شرکت های فناوری چینی تنها در صورت داشتن داده های حساس ، باید قبل از انتشار عمومی به تأیید برسند. در عمل ، این مرحله می تواند به این معنی باشد که تقریباً هیچ شرکت اینترنتی چینی نمی تواند در ایالات متحده عمومی شود.

اقدامات انجام شده توسط پکن لزوماً به نفع شرکت ها نیست – با این حال ، آنها می توانند تأثیر مثبتی بر جامعه داشته باشند. علی بابا دیگر نمی تواند خرده فروشان را مجبور کند محصولات خود را منحصرا در پلتفرم های خود ارائه دهند. این باید رقابت بیشتری را ایجاد کند. در رسانه های اجتماعی ، بسیاری از کاربران از تصمیم برای اقدام علیه تدریس بیش از حد که به چندین ارائه دهنده آنلاین درآمد زیادی داشت ، استقبال کردند. با این حال ، نیازهای کودکان کنار گذاشته شد.

سرمایه گذاران حرفه ای در مورد نحوه اقدام به توافق نمی رسند. پل پونگ از شرکت سرمایه گذاری پگاسوس به بلومبرگ گفت: “من پایان اعمال مقررات را نمی بینم.” تحلیلگران دیگر تصویر خوشبینانه تری از این وضعیت ارائه می دهند. برای بسیاری از شرکت ها ، علیرغم قوانین جدید ، سود همچنان در حال افزایش است.

در پکن ، علائم برای ترتیب و توزیع مجدد است. چند رسانه مهم دولتی به طور مثبت اظهارنظر رادیکال یک وبلاگ نویس اینترنتی را منتشر کرده اند. نویسنده در سرود تحسین برانگیز سرکوب فعلی خود نوشت: “این تبدیل از مراکز به سرمایه به مردم است” و افزود: “بازار سرمایه دیگر بهشت ​​ثروتمند شدن سرمایه داران برای یک شبه نخواهد بود.”

© dpa-infocom ، dpa: 210903-99-75799 / 3


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *