مبارزه با تب خوک: گسترش بیماری همچنان ادامه دارد

[ad_1]

حیوانات

مبارزه با تب خوک: گسترش بیماری همچنان ادامه دارد


خوک چاق کننده در انبار خود ایستاده است.

خوک چاق کننده در انبار خود ایستاده است.

عکس: dpa

براندنبورگ یک سال است که با تب خوک آفریقایی مبارزه می کند. حصارها و مناطق اصلی برای کنترل بیماری حیوانات ساخته شده است. رزومه بعد از 12 ماه هشدار دهنده است.

پوتسدام / کوتبوس یک سال پیش ، وضعیت فوق العاده اعلام شد: تب خوکی آفریقایی (ASF) ، که در شرق اروپا در حال گردش بود ، به آلمان رسید. اولین گراز وحشی آلوده در منطقه Spree-Neisse براندنبورگ پیدا شد. یک واکر جسد را در هفت کیلومتری مرز آلمان و لهستان پیدا کرد. از آن زمان ، سیاستمداران ، مناطق ، کشاورزان ، شکارچیان و جمعیت آسیب دیده با شیوع بیماری در حیوانات مبارزه می کنند و پرورش دهندگان خوک از امرار معاش خود می ترسند. امید بسیاری از شرکت کنندگان مبنی بر گسترش بیشتر این بیماری همه گیر محقق نشد. وزارت حفاظت از مصرف کنندگان می خواهد این روز جمعه حسابرسی کند.


در ابتدا ، گسترش در جنوب و شرق براندنبورگ متمرکز بود ، اما در حال حاضر تب خوک ها به شمال در حال گسترش است. به گفته وزارت حمایت از مصرف کنندگان ، در حال حاضر 1622 مورد تایید شده از بیماری حیوانات وجود دارد. 809 مورد تایید شده تنها از منطقه اودر-اسپری گزارش شده است. 272 مورد در منطقه مارکیش-اودرلند ، 231 مورد در شهر فرانکفورت (اودر) ، 214 مورد در منطقه اسپری نیس و 76 مورد در منطقه دهمه-اسپریوالد وجود دارد. در شمال ، در منطقه بارنیم ، 19 مورد ASF ثبت شده ، در فرکانس فعلی Uckermark شناسایی شده است. به گفته آنا هایر-ستر ، وزیر امور خارجه ، انتظار نمی رود که فشار اپیدمی لهستان در آینده قابل پیش بینی کاهش یابد. بیماری حیوانات یک عفونت ویروسی جدی است – معمولاً برای خوک های وحشی و اهلی کشنده است.

در اواسط ژوئیه سال جاری ، تب خوک ها برای اولین بار در آلمان و دوباره در براندنبورگ به خوک های اهلی سرایت کرد. آزمایشگاه ها این ویروس را در مزرعه ارگانیک با 300 حیوان در منطقه Spree-Neisse و در مزرعه ای کوچک با دو حیوان در منطقه Märkisch-Oderland پیدا کردند. همه حیوانات هر دو گله کشته شدند.

در همین حال ، یک حصار دائمی در مرز با لهستان ، به طول حدود 255 کیلومتر ساخته شده است ، و حصار دوم ، به نام راهرو محافظ ، تقریباً یک سوم ساخته شده است. در صورت امکان ، همه خوک های وحشی باید بین نرده ها ذبح شوند ، تا کنون 163 تله زنده در مناطق ASF ایجاد شده است. در 12 ماه گذشته ، هفت منطقه اصلی شناسایی و حصار کشی شده است. علاوه بر این ، مزارع خوک به طور خاص تحت نظارت است.

کشاورزان و پرورش دهندگان خوک در منطقه براندنبورگ فکر نمی کنند که به اندازه کافی مورد حمایت سیاستمداران باشند. آنها خواستار برنامه کمک فوری برای پرورش دهندگان خوک در مناطق آسیب دیده هستند. انجمن کشاورزان ایالتی توضیح داد که ضررهای ناشی از دستورات رسمی و همچنین ارتقای مشاغل موقت تعطیل باید جبران شود.

کشاورزان نمی توانند روی کمک دولت فدرال حساب کنند. وزیر امور خارجه در وزارت کشاورزی فدرال Uwe Feiler مسئولیت ایالت در مبارزه با بیماری های حیوانات را در نشست متخصصان بیان کرده بود. براندنبورگ به نوبه خود از دولت فدرال خواست برنامه بودجه را راه اندازی کند. وزیر کشاورزی Axel Vogel (سبزها) اشاره کرد که بسیاری از مزارع خوک در سراسر آلمان به دلیل بسته شدن بازارهای سوم و سایر محدودیت ها در خرید تحت فشار اقتصادی اولین صندوق ASP قرار دارند.

به گفته وی ، با اولین ظهور ASF در گله خوک های خانگی ، وضعیت جدید و دشوارتری بوجود می آید. این اندازه از امکانات قانونی دولت برای تأمین مالی فراتر می رود.

© dpa-infocom ، dpa: 210910-99-161600 / 2


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *