مااس می خواهد “طرح مارشال برای دموکراسی” را با ایالات متحده تنظیم کند

[ad_1]

همکاری بین المللی

مااس می خواهد “طرح مارشال برای دموکراسی” را با ایالات متحده تنظیم کند

شوک طوفان کاپیتول در آلمان بسیار زیاد بود و هست. وزیر امور خارجه مااس معتقد است که حوادث واشنگتن باید عواقب همکاری بین المللی را به همراه داشته باشد.


وزیر امور خارجه هایکو مائاس به ایالات متحده پیشنهاد همکاری نزدیکتر در مبارزه برای دموکراسی را می دهد.

وزیر امور خارجه هایکو مائاس به ایالات متحده پیشنهاد همکاری نزدیکتر در مبارزه برای دموکراسی را می دهد.

عکس: dpa

برلین وزیر خارجه فدرال ، هیکو مائاس ، به دنبال حمله به پایتخت در واشنگتن ، به ایالات متحده پیشنهاد همکاری نزدیکتر در مبارزه برای دموکراسی را داد.سیاستمدار SPD به خبرگزاری آلمان گفت: “ما نباید به دشمنان لیبرال دموکراسی فضا بدهیم. این نه تنها در ایالات متحده ، بلکه در آلمان و اروپا نیز صدق می کند.” “ما آماده همکاری با ایالات متحده در مورد یک برنامه مشترک مارشال برای دموکراسی هستیم.”

طرح مارشال یک برنامه بهبود اقتصادی ایالات متحده برای کشورهای اروپایی پس از جنگ جهانی دوم است. جمهوری فدرال آلمان به ویژه از این مزیت سود می برد.

اعتراضات طرفداران عصبانی ترامپ در واشنگتن ، پایتخت ، روز چهارشنبه افزایش یافت و بعضاً مرکز سیاسی ایالات متحده را به هرج و مرج بی سابقه ای فرو برد. مااس ، فرانک والتر اشتاین مایر ، رئیس جمهور فدرال و آنگلا مرکل ، صدراعظم (CDU) پیش از این دونالد ترامپ ، رئیس جمهور خارج شده ایالات متحده را به طور مشترک مسئول خشونت های روز پنجشنبه دانسته بودند. رئیس جمهور آینده جو بایدن ، که قرار است 20 ژانویه سوگند یاد کند ، از حمله بی سابقه به دموکراسی می گوید.

مااس به بایدن قول داد که می تواند روی آلمان برای مبارزه برای دموکراسی حساب کند. وی گفت: “بدون دموکراسی در ایالات متحده ، دموکراسی در اروپا وجود نخواهد داشت.” “مقابله با اختلافات اجتماعی در کشورهای ما از طریق ریشه های ما یکی از بزرگترین چالش های آینده آمریکایی ها و اروپایی ها است.”

مائس گفت که بایدن این موضوع را تصدیق کرد ، وعده آشتی ایالات متحده را داد و از ایجاد شبکه ای از دموکراسی ها خبر داد. وی خاطرنشان کرد که آلمان نیز در همان جهت با “اتحاد برای چند جانبه گرایی” که به کمک آنها کمک می کند ، کار می کند. “از آنجا که اعتقاد به انسجام ، به دموکراسی به عنوان انسانی ترین شکل دولت و اقناع علم و عقل تنها در صورت همکاری با یکدیگر حفظ می شود.” در این قرن هیچ شریکی بهتر ، نزدیکتر و طبیعی تر از آمریکا و اروپا وجود ندارد.

بایدن در اولین سال مبارزات انتخاباتی خود “اجلاس جهانی دموکراسی” را برای مقابله با تهدید ارزشهای مشترک دموکراسی ها اعلام کرد. از جمله ، این باید شامل حمایت از حقوق بشر ، تأمین امنیت انتخابات و مبارزه با فساد باشد.

Maas با اتحاد برای چند جانبه گرایی در سال 2019 ، شبکه ای متشکل از 60 کشور را ایجاد کرد که در ترکیب های مختلف با موضوعات مختلف با هم کار می کنند. او عمداً نمی خواهد ابتکار عمل او به عنوان یک گروه ثابت از کشورها با اجلاسهایی مانند G7 یا G20 درک شود ، بلکه به عنوان یک انجمن شل و انعطاف پذیر از کشورهایی است که برای همکاری بین المللی و نهادهای بین المللی می جنگند.

© dpa-infocom ، dpa: 210109-99-952444 / 2


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *