مااس روی یک شروع دوباره در روابط با ترکیه حساب کرده است

[ad_1]

بازدید پرواز از آنکارا

مااس روی یک شروع دوباره در روابط با ترکیه حساب کرده است

“هایکو عزیز” و “مولوت عزیز” – مدت هاست که حضور مشترک وزیران خارجه آلمان و ترکیه دوستانه نیست. Maas امیدوار است که شروع تازه ای داشته باشد ، اما لحن های مهمی نیز وجود دارد.

به روز شده: 18.01.2021 ، 18:56


“حرکت مثبت چند هفته گذشته باید ادامه داشته باشد”: Heiko Maas.

عکس: dpa

آنکارا پس از حل اختلاف در مورد گاز طبیعی در دریای مدیترانه شرقی ، هایکو مااس ، وزیر امور خارجه امیدوار است که یک آغاز دوباره در روابط آشفته اتحادیه اروپا و ترکیه آغاز شود.مائس روز دوشنبه پس از ملاقات با همتای ترکی مولود چاووش اوغلو گفت: “اکنون مسئله خارج شدن از بحث های دشوار سال گذشته است.” اکنون باید به یک دستور کار مثبت رسید. “من خیلی خیلی دوست دارم که روابط اتحادیه اروپا و ترکیه بهبود ، تعمیق و استفاده از همه فرصت ها و پتانسیل ها را ببینم.”

هدف این است که روابط آلمان و اتحادیه اروپا به ترکیه “در توسعه سازنده و آینده نگرانه” پایدار باشد. این کار با “یک مکالمه بسیار دوستانه و سازنده” آغاز شد. چاووش اوغلو هرگز از تأکید بر وجود “جو مثبت” خسته نمی شود. دو وزیر رو به یکدیگر کردند و به عنوان “هایکو عزیز” و “مولوفت عزیز” صحبت کردند.

همیشه اینطور نبود. روابط ترکیه و اتحادیه اروپا طی یک سال گذشته به طرز چشمگیری خراب شده است. از جمله ، اختلافات گاز طبیعی با یونان ، عضو اتحادیه اروپا ، روابط متشنج را ایجاد کرده است. تقریباً از نظر نظامی تشدید می شود. اتحادیه اروپا تحریم هایی را اعمال کرده بود اما تاکنون تحریم های شدیدی وجود نداشت.

ترکیه چندین هفته است که بر روی آرامش تمرکز کرده است. رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه بارها تأکید کرده است که کشورش می خواهد روابط با اتحادیه اروپا را بهبود بخشد. اخیراً درگیری با یونان نیز آرام شده بود. در تاریخ 25 ژانویه ، دو کشور می خواهند مذاکرات در مورد حل اختلاف گاز را برای اولین بار از سال 2016 از سر بگیرند. مااس گفت که این اولین قدم در مسیر درست و “نشانه خوبی برای ثبات کل منطقه” است. پنجره تصمیم دیپلماتیک دوباره باز شد.

دوره جدید نوازش از آنکارا احتمالاً دلایل اقتصادی نیز دارد. تورم 14.6 درصد است ، به ویژه مواد غذایی گران می شوند. در ماه دسامبر ، ایالات متحده همچنین تصمیم گرفت ترکیه را به دلیل استفاده از سیستم دفاع موشکی S-400 روسیه تحریم کند. روابط بین ترکیه و ایالات متحده نیز ممکن است با قسم خوردن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده دشوارتر شود. روابط با اتحادیه اروپا ممکن است دوباره از اهمیت بیشتری برخوردار شود.

چاووش اوغلو تأکید کرد که امیدواریم جو مثبت با اتحادیه اروپا ادامه یابد. وی بار دیگر یونان را به تحریک ترکیه با تمرین های نظامی متهم کرد ، از جمله اینکه: “متأسفانه یونان در این مرحله به تحریکات خود ادامه می دهد.” چاوش اوغلو در پاسخ به سوالی درباره احتمال تحریم های جدید علیه ترکیه گفت: ما کشوری نیستیم که از تحریم بترسیم.

دیپلمات ها گفتند ، برای کاهش خطر حوادث نظامی بین ترکیه و یونان ، گفتگوهای دو کشور از روز دوشنبه در مقر ناتو در بروکسل از سر گرفته شد. سخنگوی اتحاد گفت این موضوع توسعه بیشتر مکانیزم حل منازعات است که در اکتبر گذشته توافق شد. این امر توسط دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ آغاز شد و از جمله شامل یک خط ویژه ویژه بحران است.

کلودیا روت ، معاون رئیس جمهور بوندستاگ هشدار داده است که بهبود روابط با اتحادیه اروپا نباید فقط مبتنی بر مواردی مانند آرامش در مدیترانه شرقی یا یک قرارداد جدید پناهندگان باشد. وی به آژانس خبری آلمان گفت: “روابط بهبود یافته با اتحادیه اروپا تنها در صورتی می تواند وجود داشته باشد که وضعیت حقوق بشر در ترکیه به طور اساسی برای بهتر شدن تغییر کند.” وی به عنوان مثال به موارد مروج فرهنگ عثمان كاوالا و سیاستمدار مخالف صلاحاتین دمیرتاش اشاره كرد كه هر دو سالها در زندان بوده اند. دادگاه علیه گونول یورس از کلن به اتهام تروریسم در استانبول روز پنجشنبه ادامه دارد. Örs حق ندارد کشور را ترک کند. مااس گفت که او درمورد افراد توضیحی نداد ، اما موارد مشابه را با چاووش اوغلو در میان گذاشت. مااس علناً از وضعیت حقوق بشر در این کشور انتقاد نکرده است.

سرانجام ، جابجایی های کوچکی انجام شد. کاووش اوغلو در پاسخ به سوالی در مورد انتقال مسعود اوزیل به فنرباغچه استانبول ، به مااس گفت: “امیدوارم اگر مسوت با رئیس جمهور ما هایکو دیدار کند از این بابت ناراحت نباشید.” در گذشته ، اوزیل به دلیل نزدیکی با اردوغان بارها در آلمان مورد گلوله باران قرار گرفته است. مااس در مقابل گفت: “برای موفقیت ورزشی اش ، مهمتر از همه این است که او با مربی خود زیاد صحبت کند.”

© dpa-infocom ، dpa: 210118-99-66825 / 5


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *