مااس درباره “عواقب مرگبار” سلاح های هسته ای هشدار داد

[ad_1]

خلع سلاح “مراقبت های اساسی”

مااس درباره “عواقب مرگبار” سلاح های هسته ای هشدار داد

وزیر امور خارجه مااس به دلیل همه گیری تاج ، بیش از چهار ماه اروپا را ترک نکرد. حالا ، با وجود نتیجه گیری ، او عازم اردن شد. این موضوعی است که برای وی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به روز شده: 01/06/2021 ، 13:36


هایکو مااس (SPD) ، وزیر امور خارجه ، طی مصاحبه ای با خبرنگاران آژانس مطبوعاتی آلمان صحبت کرد.

هایکو مااس (SPD) ، وزیر امور خارجه ، طی مصاحبه ای با خبرنگاران آژانس مطبوعاتی آلمان صحبت کرد.

عکس: dpa

برلین وزیر امور خارجه فدرال ، هایکو مااس خواستار تلاش های جدید برای ارتقا dis خلع سلاح هسته ای شده است.وی روز چهارشنبه در آمان ، اردن ، پیش از برگزاری کنفرانس خلع سلاح با حضور نمایندگان 15 کشور دیگر ، گفت: “ما در دوره ای زندگی می کنیم که بار دیگر به مارپیچی تسلیحاتی تبدیل شده است. و اگر ما فقط در آنجا بنشینیم و تماشا کنیم ، عواقب آن مهلک خواهد بود.”

در عین حال ، مااس به مشارکت آلمان در بازدارندگی هسته ای ناتو اعتراف کرد و بنابراین بمب های اتمی آمریکا در آلمان باقی خواهد ماند. آلمان به عنوان عضوی از ناتو ، تضمین های امنیتی را برای همسایگان اروپایی خود می گیرد و بخشی از آنچه به عنوان مشارکت هسته ای شناخته می شود ، است. مااس ، سیاستمدار SPD گفت: “و (ما) می خواهیم اینگونه بمانیم.” از طرف دیگر رهبران احزاب و جناح های SPD طرفدار برداشت سلاح های هسته ای هستند.

“مشارکت هسته ای” مفهوم بازدارنده عمومی ناتو است که شامل کشورهایی می شود که خود سلاح هسته ای ندارند. طبق تخمین های کارشناسان ، هنوز هم حدود 20 بمب اتم در آلمان در پایگاه هوایی راینلاند-فالتس در بوچل ، ایفل وجود دارد. همچنین جنگنده های تورنادو از بوندسوهر وجود دارند که قرار است در مواقع اضطراری بمب پرتاب کنند.

مااس همچنین پیمان منع سلاح های هسته ای سازمان ملل را که پس از تصویب توسط 51 کشور از 22 ژانویه لازم الاجرا می شود ، رد کرد. وی گفت: “منعقد كردن قراردادهایی كه شامل كسانی كه سلاح هسته ای دارند و شخص می خواهد خلع سلاح كند نیست” ، هیچ معنایی ندارد.

در مجموع 122 از 193 عضو سازمان ملل متحد این معاهده را در سال 2017 تصویب کردند. اما هیچ یک از نه قدرت هسته ای ادعا شده و هیچ کشور ناتو در میان آنها نبود. ناتو معاهدات موجود را مبنای م moreثرتری برای اقدامات مشخص خلع سلاح می داند.

© dpa-infocom ، dpa: 210106-99-913339 / 3


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *