لیگ طرحی را ارائه می دهد: Welzow II بیرون است و پروشیم باقی می ماند

[ad_1]

مال خودم

لیگ طرحی را ارائه می دهد: Welzow II بیرون است و پروشیم باقی می ماند

راه خروج از زغال سنگ روشن است: نیروگاه ها مرحله به مرحله خاموش می شوند ، این بدان معنی است که زغال سنگ کمتری استخراج می شود. حالا لیگ نقشه خود را ارائه می دهد. در حال حاضر امنیت مکانهای در معرض خطر تخریب وجود دارد.

به روز شده: 14/01/2021 ، 5:55 بعد از ظهر


این کتیبه در ورودی محل کارخانه زغال سنگ قهوه ای است

“Lausitz Energie Kraftwerke AG” در ورودی سایت کارخانه زغال سنگ قهوه ای نوشته شده است.

عکس: dpa

کوتبوس با تصمیم به حذف تدریجی زغال سنگ و خاموش شدن تدریجی نیروگاه ها ، در سال های آینده کمتر به لیگنز نیاز خواهد شد. در نتیجه ، اپراتور روباز روباز Lusatian برنامه ریزی منطقه ای خود را تنظیم کرده و دیگر در بخشی از معدن Welzow-Süd که در ابتدا برای یک منطقه استخراج در نظر گرفته شده بود ، استخراج زغال سنگ نخواهد کرد. این شرکت روز پنجشنبه اعلام کرد. این بدان معناست که پروشیم و سایر قسمتهای شهر ولژوف که تهدید به نابودی بودند ، حفظ شده اند.در طرح منطقه قدیم ، توسعه یک کانسار جدید Welzow II با حدود 200 میلیون تن لیگنت از اواسط دهه 2020 ، با بخشهایی از شهر Welzow به جای خود برای زغال سنگ ، مورد نیاز بود. حدود 800 نفر از ساکنان تحت تأثیر اسکان مجدد قرار خواهند گرفت.

مردم پروشیم ، ولزوو و کل لوسیتس سالهاست که با حمایت فرامنطقه ای علیه برنامه های استخراج معدن روباز جدید جنگیده اند. واکنش اعضای گروه های پارلمانی در پارلمان ایالت متفاوت بود ، گروه محیط زیست لیگ سبز از مفهوم سرزمینی لیگ انتقاد کرد.

همچنین برنامه ریزی شده است که تولید زغال سنگ در معدن روباز رایشوالد در زاکسن کاهش یابد. با این حال ، در زیر میدان مولروز در معدن روباز Nochten (زاکسن) ، زغال سنگ طبق برنامه ریزی شده هنوز استخراج می شود. لیگ گفت ، به همین دلیل به صنعت انرژی خصوصاً برای تحویل نیروگاه باکسبرگ در طولانی مدت نیاز است. دهکده لوزاتین مولروز آخرین مکانی در آلمان است که جای خود را به زغال سنگ داده و دوباره نقل مکان شده است. طبق گفته Leag ، یک قرارداد انتقال وجوه قانونی از مارس 2019 در حال اجرا است. اسکان مجدد بخشی از طرح زغال سنگ برای معدن روباز Nochten است که در سال 2014 تصویب شد.

بوندستاگ چهارشنبه شب قرارداد را با اپراتورهای لیگنت تصویب کرد و بنابراین تصویب طرح قانونی حذف زغال سنگ را تصویب کرد. این قرارداد خسارت میلیاردی خاموش شدن زود هنگام واحدهای نیروگاه را پیش بینی می کند ، زیرا 1.75 میلیارد یورو برای لیگ در نظر گرفته شده است. برای محافظت از آب و هوا ، تولید برق با زغال سنگ باید حداکثر تا سال 2038 از رده خارج شود.

با مفهوم منطقه ای خود ، لیگ اکنون قانون توقف برق ذغال سنگ (KVBG) را اجرا می کند که مقرر دارد زمانهای کارکرد کمتری را برای نیروگاه های با زغال سنگ قهوه ای ایجاد کند تا زغال سنگ کمتری مورد نیاز باشد. سخنگوی Leag ، تورالف شرمر ، گفت: “با این برنامه ریزی منطبق با منطقه ، ما از الزامات KVBG و در نتیجه همچنین اهداف آب و هوایی آلمان پیروی می کنیم.”

ولفگانگ رویک ، عضو SPD پارلمان ایالتی ، همچنین عضو کمیسیون ویژه “توسعه ساختاری در لوزاتیا” ، گفت که این خبر خوبی برای پروشیم و ولتسوف است ، مردم از قبل وضوح دارند. کلمنس روستوک سخنگوی سیاست انرژی سبز از برنامه ریزی منطقه ای لیگ استقبال کرد. اکنون این مفهوم جدید روشن می کند که هیچ کس در براندنبورگ در تلاش برای افتتاح معادن روباز نیست. وی انتقاد كرد كه پایبندی لیگ به زمینه ویژه ساكسون در مولروز قابل درک نیست. “هیچ شواهدی در مورد نیاز مربوط به انرژی برای لایروبی روستا وجود ندارد ، که دلیل اصلی مجوز است.”

جناح چپ برنامه های لیگ را تأیید کرد. توماس دومرس سخنگوی سیاست محیط زیست گفت: “پس از 150 سال استخراج زغال سنگ ، دیگر هیچ حفاری در شهرک صربستانی / وندیش در براندنبورگ انجام نخواهد شد.” اطمینان حاصل خواهد شد که پرداخت غرامت 1.75 میلیارد یورویی دولت فدرال به لیگ نیز به طور کامل در احیای مین های روباز انجام می شود.

داوید استاتنیک ، رئیس سازمان چتر سوربیایی ، دریافت پروشیم را خبر خوبی توصیف کرد. در آنجا و در مجاورت عمداً مشکلات سوربیسم جستجو می شود.

شبکه اکولوژیکی لیگ سبز از مفهوم جدید منطقه انتقاد کرده و “به طور ناامیدنی منسوخ شده” است. به طور قابل توجهی ذغال سنگ بیشتری باید در زمین باقی بماند. سخنگوی رنه شوستر گفت که این شرکت نیست که تصمیم می گیرد کدام مناطق از استخراج در امان بمانند ، بلکه روش های برنامه ریزی ایالتی است. این مفهوم همچنین از سخت گیری هدف 2030 اتحادیه اروپا که منجر به کاهش قابل توجهی در تولید انرژی زغال سنگ می شود ، چشم پوشی می کند.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *