قوانین سختگیرانه تری برای کپسول ویتامین و مواردی از این دست؟

[ad_1]

افزودنی های مواد غذایی

قوانین سختگیرانه تری برای کپسول ویتامین و موارد مشابه؟

اکنون آنها قفسه های طولانی را در سوپرمارکت ها پر می کنند: بسته بندی با منیزیم ، آهن یا ویتامین ها. اما مدتهاست که منافع و خطرات احتمالی مورد انتقاد قرار گرفته است. آیا هنوز مقررات سختگیرانه تری وجود دارد؟


به گفته متخصصان ، مکمل های غذایی برای بسیاری از افراد به عنوان یک درمان هستند.

به گفته متخصصان ، مکمل های غذایی برای بسیاری از افراد مانند یک درمان به نظر می رسد.

عکس: dpa

برلین مراکز مشاوره مصرف کننده در تلاشند تا دستورالعمل های دقیق تری را برای مکمل های غذایی مانند کپسول های ویتامین یا مواد معدنی ارائه دهند.کلاوس مولر ، رئیس انجمن فدرال (vzbv) به آژانس مطبوعاتی آلمان گفت: “در حال حاضر حدود یک سوم بزرگسالان در آلمان مکمل های غذایی را بدون کمبود مواد مغذی مربوطه مصرف می کنند.” بسیاری از آنها با تبلیغات و عدم درک درست از تغذیه به خود اجازه می دهند که در چیزی اغوا شوند ، که در ابتدا لازم نیست.

مولر انتقاد کرد: “مقررات اروپا مدت هاست که می آیند.” بنابراین این به دولت فدرال بستگی دارد که به طور مستقیم در حفاظت از سلامت انسان کمک کند. تنظیم حداکثر سطح ویتامین ها و مواد معدنی مهم است ، زیرا مصرف بیش از حد آن می تواند یک مشکل واقعی باشد. “این احساس که من هرچه بیشتر ویتامین می خورم – و هرچه بیشتر ، بهتر – از نظر پزشکی اشتباه است.” با مصرف ویتامین D ، مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به ضعف عضلانی ، خستگی و آریتمی های قلبی شود – با ویتامین A ، به عنوان مثال سردرد ، حالت تهوع یا اختلالات بینایی.

مولر توضیح داد ، برای بسیاری از افراد ، مکمل های غذایی مانند یک دارو به نظر می رسند. “بنابراین شما می توانید این احساس را داشته باشید که توسط پزشک تجویز نشده است ، اما مانند قرصی است که از داروخانه می گیرم و اکنون آن را در داروخانه یا سوپرمارکت خریداری می کنم.” در حالی که داروها به تأیید همراه با اثربخشی و مطالعات عوارض جانبی نیاز دارند ، اما هیچ یک از این موارد در مورد مکمل های غذایی کاربرد ندارند. بنابراین مولر خواستار مشخصات باید تجدید نظر شود. “بنابراین چه چیزی و چه مقدار می تواند وجود داشته باشد؟” آماده سازی های گیاهی همچنین نیاز به “لیست مثبت” از مواد غیر مضر دارد.

وزارت صنایع غذایی و صنایع فدرال پیش از این خواستار قوانین یکنواخت اروپا در مورد حداکثر مقدار مواد معدنی و ویتامین ها شده است. به طور کلی ، مکمل های غذایی به عنوان غذا در نظر گرفته می شوند ، نه دارو – حتی اگر به عنوان قرص یا قرص ارائه شود ، همانطور که انجمن غذایی توضیح داد. آنها “برای بهبود ، تسکین و جلوگیری از بیماری نبودند” ، اما هدف آنها “کمک به حفظ رفاه” بود. هر محصول باید به سرویس حمایت از حقوق مصرف کننده فدرال گزارش شود ، همچنین تحت نظارت بر مواد غذایی است.

رئیس Vzbv مولر مخالف ارائه داروهای ساده در سوپرمارکت ها است. داروخانه ها همه جا نیستند. “اما اکنون گزینه های زایمان وجود دارد بنابراین هیچ کس مجبور نیست بدون داروی مورد نیاز به دلیل کمبود تحرک یا مسافت زیاد ، داروی مورد نیاز خود را ترک کند.” در غیر این صورت ، وسوسه “انداختن چیزی” عالی خواهد بود. “به همین دلیل دلایل زیادی برای اصل وجود دارد: دکتر آن را تجویز می کند و من آن را در داروخانه دریافت می کنم.” حتی با وجود محصولات بدون نسخه ، ایده خوبی است که شخصی را در داروخانه داشته باشید که بتواند دوباره نگاه کند و شاید یک سوال مهم را بپرسد. “من قطعاً آنها را در صندوق پرداخت سوپرمارکت تحویل نخواهم داد.”

© dpa-infocom ، dpa: 210112-99-988710 / 2


جدیدترین فیلم های پانوراما

جدیدترین فیلم های پانوراما

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *